Gönderen Konu: Kalorifer Sorunu Acil Yardım  (Okunma sayısı 6315 defa)

Çevrimdışı artist0683

• Profili Görüntüle
Kalorifer Sorunu Acil Yardım
« : 09 Ekim 2010, 16:56:01 »
iyi günler arkadaşlar bi kaç gün önce hava yağmurlu iken camlar buğulandı cam buğusunu açmak için kaloriferi açtım. aşağı yukarı 25 dk çalıştı ve sonra fışşşş die bir sesle beraber torpidonun arkasndan paspasa su akıttı. Bu günde sanayiye gttim usta bir gün burda kalacak göğüsü söüp bakcaz dedi tahmni 250 ila 300tl arasında çıkar dedi. şimdide fazla ısıtmıyor kalorifer. Klima çok sağlam çalışıyo onda sorun yok. Acaba nedendir. böyle bişi başına gelmiş olan varmı varsa yardımlarını bkliyorum. aracım 1998 1.6 hb ac

Çevrimdışı artist0683

• Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer Sorunu Acil Yardım
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2010, 04:37:52 »
yokmu arkadaşlar başına böyle bi olay gelen.. :(

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2010, 11:55:07 »
dunku yagmurda yolcu tarafındakı paspasa torpıdodan az mıktarda su aktıgını farkettım ama kalorıferım calışıyordu,sonrada pek onemsemedım,bende bı baktırıp yorumlarımı paylasırım...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2010, 23:11:54 »
motor suyuna bak eksilme varmı eğer var ise muhtemelen peteğe giden borulardan biri kırılmış olabilir göğüs sökmesine 300 tl çok para ben geçen sen 100 Tl ye söktürmüştüm yeni petekte 70 tl ye almıştım

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2010, 10:54:54 »
Gerçekten çok istemişler. Yedikule tarafına giderim dersen özelden bana ulaş. Seni benim kayınbirader'e yönlendireyim.

Çevrimdışı artist0683

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2010, 10:21:18 »
arkadaşlar sorunu kendim çözdüm :) arabanın suyunda eksilme yoktu. Polen filtresinin olduğu kısmı açtım ve içinin su ile dolduğunu gördüm. ve hemen polen filtresinin yanında bulunan su tahliye kanalını boşalttım bayağı bir çamur ve ot çöp dolmuş tabiki o ot çöpler zamanla suyun birikerek polen filtresinden içeri kalorifer motorundan içeri girmesini sağlamış ve kalorifer açıldığında kalorifer motory da hava ile beraber suyu ilk çıkacak yer olan torpidonun arkasından içeri veriyo onun haricinde bişi yoktu. isterseniz resimleri çekip ekleyebilirim. sizde muhtemel tıkanacak yerleri görüp önceden tedbir alabilirsiniz.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2010, 12:35:23 »
Bu şekilde tıkanmayla su beyine girebiliyor ve çok ciddi bir masraf çıkartabiliyor. Ayda bir kontrol edilip temizlenmesi gerekiyor, yağışlı mevsimlerde özellikle.

Çevrimdışı gemicipolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2011, 23:14:32 »
fotoları ekleyebılırsen güzel olur. bizde kendimiz yapmaya çalışırıs en azından

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2011, 00:23:36 »
fotoları ekleyebılırsen güzel olur. bizde kendimiz yapmaya çalışırıs en azından

+1
| m . K . c . |    KONYA

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2011, 19:38:47 »
resimler gerçekten çok iyi olur. şahsen ben hala polen filtresinin yerini bulabilmiş değilim. aracım 98 1.6 6n
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.