Gönderen Konu: Golfumu satıyorum  (Okunma sayısı 19619 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: Golfumu satıyorum
« Yanıtla #42 : 23 Ekim 2010, 15:58:34 »
özür dilerim ama golfü çok ararsın be kardeşim. umarım yanılıyorumdur. hayırlıo uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah
Bence de umarım yanılıyosundur, yoksa seyret bendeki feryadı ;D ;D

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 03 Kasım 2010, 15:05:57 »
özür dilerim ama golfü çok ararsın be kardeşim. umarım yanılıyorumdur. hayırlıo uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah

Akrabasına satmış çok ararsa kia ile değişip kullanırlar :)

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Aralık 2010, 16:52:08 »
aracınızı kaça satıyorsunuz peki ben alayım
kerim_dikmen

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 31 Aralık 2010, 19:54:32 »
aracınızı kaça satıyorsunuz peki ben alayım
Çoktan sattım, yeni aracımı kullanıyorum şu an..

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Ocak 2011, 20:26:35 »
insan 2011 golf alır be birader. demek ki sende bu hastalık değil gelip gecici bir hevesmiş.

10 senedir hayalimin arabası golf 4  ne mucadeleler ve psikolojik harpler yaptım beynimde bu aracı almak icin bilemessin.

bak 10 sene diyorum bu araca olan ilgim neden 10 sene gecsede halen bende duruyor?

bosuna efsane dememişler bu araclara işte olay bu. hele  yeni cıkan kia gibi bir araca satmazdım aracımı.

golften birgun vazgecersem bmv almam gerekir ancak kusura bakma kardeşim.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 20:32:02 Gönderen: hakkihakan »
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Ocak 2011, 20:35:33 »
insan 2011 golf alır be birader. demek ki sende bu hastalık değil gelip gecici bir hevesmiş.

10 senedir hayalimin arabası golf 4  ne mucadeleler ve psikolojik harpler yaptım beynimde bu aracı almak icin bilemessin.

bak 10 sene diyorum bu araca olan ilgim neden 10 sene gecsede halen bende duruyor?

bosuna efsane dememişler bu araclara işte olay bu. hele  yeni cıkan kia gibi bir araca satmazdım aracımı.

:tamamdir :tamamdir :tamamdir
ADK

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ocak 2011, 15:43:26 »

10 senedir hayalimin arabası golf 4  ne mucadeleler ve psikolojik harpler yaptım beynimde bu aracı almak icin bilemessin.

bosuna efsane dememişler bu araclara işte olay bu. hele  yeni cıkan kia gibi bir araca satmazdım aracımı.

Sevgili Hakkihakan kardeşim, golf4 sevdasından olduğunu düşündüğüm iyiniyetli ama sitemli bir mesaj yazmışsınız ben de bu forumun emektarlarından olarak tamamen iyi niyetimle bazı noktaları size hatırlatma gereği duydum, fikirlerim şahsidir, katılana da katılmayana da saygı duyarım:
1-Benim golf merakımın geçici değil kalıcı olduğu gerek yukarıda yıllardır yazmış olduğum yüzlerce mesajdan gerek gözüm gibi baktığım  aracımı yabancıya değil gözümün önünde olsun diye akrabama satmamdan gerekse hala ara ara bu forumda dolaşmamdan anlaşılıyodur sanırım,
2-Mantıkla duygular bir noktada buluşmazsa sonuç mutsuzluk olur, benim için golf4 ün yeri apayrı -özellikle belirteyim o soğuk tasarımlı golf5 veya  özgün olmayan golf6 değil- ama ben evli çocuklu bir otomobil meraklısı olarak,  golf4 aileme yetmediğinden bazen sorunlar yaşadığım için (iç mekan darlığı, bagaj küçüklüğü, altının yüklüyken yere yakınlığı, hafif araziye girememesi, motorunun güçsüz olması) hem ailecek daha kullanışlı hem de tasarım ve kalite olarak golf4 kadar beğeneceğim bir model arayışı içinde olduğumdan ve yeni kia sportage bunları hemde çok uygun fiyata %100 karşıladığından aracımı değiştirdim, iyiki de almışım diyorum her bindiğimde , golf4 ümdeki ‘araç kullanma ruhunu’ bunda da yakaladım, severek kullanıyorum,
3-Yeni bir kia için aracı değiştirmezdim sözünüzü gülerek bu araç hakkında bilginizin olmamasına bağlıyorum, eğer fırsatınız olurda yeni kia sportageyi incelersiniz görürsünüz ki her şeyden önce tasarımcısı vw-audi grubundan, audi tt, yeni kaplumbağa vb hatırlayamadığım birkaç tane tutulmuş kült modelin tasarımını yapmış Peter Schreyer isimli şahıs kia tarafından transfer edilerek yaptırılmış, tasarım, planlama ve üretim aşamaları tamamen Avrupa’da gerçekleştirilmiş, motor teknolojisi olarak Mitsubishinin efsanevi  GDI motoru ile üretilmiş (bunu neden yazıyorum, bu soğuk kış günlerinde tamamen şehir içinde 8,6 lt benzin harcıyo),  135 bg (golfun 102 bg göre fark var sanırım)  ayrıca daha piyasaya çıkalı 3-4 ay olmasına rağmen, gerek tasarım, gerek malzeme kalitesi, gerekse güvenlik değerlendirmelerinden  farklı ülkelerde 3-4 adet ödül alabilmeyi şimdiden başarmış, bayilerde talep fazlalılığından dolayı araçların yetişememesi nedeniyle kavgaların çıktığı, ARAÇ YOKLUĞU VE TALEP FAZLALIĞINDAN DOLAYI 2. ELİ SIFIRINDAN PAHALIYA GİDEN (SAHİBİNDEN.COM ‘ a bakıp görebilirsiniz) bir araç..
4-BMW demişsiniz, bu kişisel tercihtir ama ben süspansiyonu sert araçları sevmiyorum, konfor ve yol tutuş biraz harmanlanmış olmalı, BMW X1 i test ettim, kesinlikle ne tasarım olarak ne de sürüş zevki olarak 100 bin tl verilecek bir araç değil, ama dediğim gibi bu konuda farklı düşünenler mutlaka vardır, saygı duyarım, peki neden  BMW  otomobil almadın  derseniz golf4 ü satınca SUV sınıfı almalıyım ki her yola girebilsin, sattığıma değsin diye düşündüğümden o sınıf benim tercihlerimde zaten yoktu..
5-Teknoloji ve dolayısıyla araçlar  çok hızlı değişiyo, çok beğeniyorum diye zamanla eksikleri daha da belirginleşen bir araca binmenin bir anlamı yok, imkanlarım ölçüsünde ihtiyacıma göre alabileceğim bana en uygun aracı almak mantıklı bir yaklaşım sanırım.
 Bu yazdıklarımı bir golf aşığı ve forum emektarının iyi niyetli  görüşleri  olarak değerlendirirseniz sevinirim… :)
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2011, 18:45:27 Gönderen: maminci »

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Ocak 2011, 15:44:49 »
golf bir tutkudur golf bir aşktır vazgeçilmez asla.bende hakkıhakan gibi 3 senen sonunda verdiğim uğraşlarla dişimden tırnağımdan artırarak alabildim.bu tutku bendede nerdeyse 10 senelik ama 3 sene içinde şartlarım elverdi.eğerki satarsam yine golf yine golf.ha olurda imkanlar elverirse audi a3 olur başkada olmaz :sevgi:

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ocak 2011, 21:03:36 »
lf36 tebrik ederim seni kardesim seni cok cok iyi anlıyorum.otobuslerde dolmuslarda yada eski arabanda surunurken yanından golf 4 gectiginde neler hissettigini birgun benim olacaksın dedigini duyar gibiyim simdiden.
ve diger arkadasım anlamsızca bir degisim olmus a ile z kadar ayrı araclar secmene bir anlam veremedim.

golf olmasa idi son ihtimal bineceklerim :

audi a3
honda 2005 makyajlı sanrooflu
opel vectra 2005 metalik gri

Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ocak 2011, 21:59:36 »
anlam verememenize ben anlam veremedim, zira bi a dan z ye farklı ihtiyaçları olduğu için a dan z ye farklı araç seçmiş olabilir mi?

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #52 : 13 Ocak 2011, 20:37:22 »
anlam verememenize ben anlam veremedim, zira bi a dan z ye farklı ihtiyaçları olduğu için a dan z ye farklı araç seçmiş olabilir mi?
+ 1000
adam resmen belirtmiş, ailesini de göz önünde bulundurarak, daha işlevsel ve ekonomik bir araca ihtiyacı olduğunu. hatta diyebilirim ki aynen benim görüşlerimi yansıtmış. soğuk mk5 i beğenmiyorum, mk6 ya da o uçuk kaçık fiyatları vermem. haa bu araçları alanlarada saygı duyarım. mk4 bir süre sonra iyice eskiyecek ve ailem olduğunda bende daha ekonomik ve işlevsel bir araç arıyacağım. bende o zaman maminci arkadaşım gibi hiç alakasız ama başarılı bir araç düşnebilirim  :saygılar

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Ocak 2011, 20:56:06 »
birgün herkese istediği aklı seçme şansı verseler herkes yine kendi aklını seçermiş  ;)  VW sever olmak başka bişiy mantığının, bütçenin ve ailenin beklentilerinin  farklı olması neticesinde başka bi araç almak başka bişiydir

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #54 : 13 Ocak 2011, 20:59:35 »
birgün herkese istediği aklı seçme şansı verseler herkes yine kendi aklını seçermiş  ;)  VW sever olmak başka bişiy mantığının, bütçenin ve ailenin beklentilerinin  farklı olması neticesinde başka bi araç almak başka bişiydir
:tamamdir