Gönderen Konu: K-Jetronic Sistemim yavaş yavaş imana geliyor  (Okunma sayısı 168201 defa)

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-Jet Motor v.b. Diğer Sorular ve Birazda Muhabbet
« Yanıtla #154 : 07 Kasım 2010, 11:33:50 »
Elektrik ünitesi bir ölçü aleti ile kontol ediliyor. Ama içindeki diyaframın yada bimetalin sağlam olduğunu anlamak için ya barmetre yada içinin açılıp kontrol edilmesi gerek.  İçini açarken dikkat edin birkaç küçük parça var fırlamasın sonra çok ararsınız :) :)

Boynuz kulağı geçmesse insan oğlu nasıl ilerleme sağlar değilmi. Aman geçsin ben hiçbirzaman geri düşünceli olmadım. Bilgi paylaşıldıkça ve geliştirildikçe güzeldir.  :tamamdir
aynen ersan abı yavas yavas alısıoz arabaya ,bıldıgım seylerın aslında hıc bı onemı olmadıgını anladım bılmedıklerımın yanında  :melek:
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 07 Kasım 2010, 13:45:47 »
Bendeki motor titremesine benzin çekme olayı sebep olabilir mi?
Mantıken düşün yapar mı diye?Herşey yapar zengin karışımla :)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 07 Kasım 2010, 18:48:18 »
Bugün güzel bi ayar çektim. Titreme çok aza indi 1000rpm de 1cm kadar titreme yapıyo. Acaba sonmodel arabalarla mı karıştırıyorum? Normal mi bukadar titremesi?
Mengenteilerdeki benzin borularını söktüm, titremede bi değişikik olmadı.Sonda açılıp kapandıkça benzin basıyo. Silindirlerin emiş gücü yetmiyo enjektörleri açmaya. Tahminimce patlamaların sebebi benzin basması. Orayada bi kesici taktırayım.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2010, 22:21:49 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 07 Kasım 2010, 22:23:30 »
Ya ben kesici takınca mengenteiler benzinsiz çalışacak, Acaba kötü bir etki yapar mı?  ??? ???

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #158 : 07 Kasım 2010, 23:24:12 »
Her enjeksiyonlu araç ilk start ı benzinle yaparsa sistemin ve motorun ömrü açısından iyi olur yok ben Kuru dayanırım dersen insan bile dayanamıyo biliyon. :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 07 Kasım 2010, 23:52:41 »
Bugün güzel bi ayar çektim. Titreme çok aza indi 1000rpm de 1cm kadar titreme yapıyo. Acaba sonmodel arabalarla mı karıştırıyorum? Normal mi bukadar titremesi?
Mengenteilerdeki benzin borularını söktüm, titremede bi değişikik olmadı.Sonda açılıp kapandıkça benzin basıyo. Silindirlerin emiş gücü yetmiyo enjektörleri açmaya. Tahminimce patlamaların sebebi benzin basması. Orayada bi kesici taktırayım.
Üstad boruları söktün diye hemen etki yapmaz..Borulardaki daha benzini yakacak falan..Biz bunu emilsiyon değerleri ölçerken denedik rolantideki karışım yüksek çıkıyodu..Boruyu söktük uzun süre çalıştı ve değerler düştü..Biz bunu birebir denedik bende öyle zannediyordum enjektörler açılmaz diye ama açılıyormuş..Titremeye gelince duymadan birşey demek mümkün değil ama eski makinalar sonuçta yenilere göre kıyaslarsak doğrudur..Aceleci davranma bu işler bu makinalar sabır işidr..

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 08 Kasım 2010, 00:31:24 »
Aceleci davranmak istemiyorum fakat gencim kanım kaynıyo, napiim. :tavazn: Sen lpgyi direk mixersiz gaz kelebeğinin önüne mi verdin?

Kısmetse mengenteiler yarın elimde olacak. Bi süprizle karşılaşmazsan yarın hasretiyle yandığım güzel bir gti keyfi yaşayacam.
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 00:36:16 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 08 Kasım 2010, 11:15:18 »
Aceleci davranmak istemiyorum fakat gencim kanım kaynıyo, napiim. :tavazn: Sen lpgyi direk mixersiz gaz kelebeğinin önüne mi verdin?

Kısmetse mengenteiler yarın elimde olacak. Bi süprizle karşılaşmazsan yarın hasretiyle yandığım güzel bir gti keyfi yaşayacam.
İnşallah olur kelebekten  verdim lpgye mixer tabiki var..Bence senin arabadaki temel sorunlar başka..Patlamayı şimdi gördüm..Önce avans ayarını baktır avans yemiyosa senteye baktır..Subablama ile ateşleme zamanları uymuyorsa patlama yapar(LPG'DE)Ateşleme erken yada geç yapabilir bu yüzden olabilir..Senten ayarsızsa ne kadar avans ayarı yapsan bile dikiş tutmaz..Benden demesi baktırmanda fayda vardır..En azında bakarsak kafamız dinç olur 

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 08 Kasım 2010, 12:03:39 »
Avans ayarına baktırmıştım, düzgünmüş. Patlama dediğim öyle değil. Vites boşta iken gaza basıyosun 5000devir falan sonra bırakıyosun pat ediyo. Benzin ile gaz aynı anda basınca patlama yapıyo işte, orada geçen olayı tam bilmediğim için net bişe diyemiyorum. Mesela arabayı ilk aldığım zamanlar benzinde çalışırken benzini bitirmeden direk gaza almıştım bikere baya bi gümmlediydi, ödüm kopmuştu ya o zaman. :D :D
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 12:04:30 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 08 Kasım 2010, 12:43:47 »
Volkan aracınındaki gaz tertibatını geçici olarak iptal et ilk önce benzin ile tam randımana getir aracını sonra LPG işini hallet.. Ayarları tam yaparsan çok fazla sorun ile karşılaşmassın ama benzinde 4-4 lük ayarları yapmassan LPG de herzaman sorun yaşarsın.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 08 Kasım 2010, 13:59:43 »
Aynen öyle yapıcam Erşan abi, Bugün kısmetse elimde olacak mengenteiler. Akşam okuldan sonra test ederim, bakalım başka bi problem çıkarmaz inşallah.

Birde Erşan abi bu ek benzin regülatörünün içini açabiliyoz mu ya, bilmiyodum. Onu da bi açıp içini temizlesem mi? Nedersin. :)

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 08 Kasım 2010, 15:34:41 »
 Açılıyor ama dağıttığın zaman toplayamassan mesuliyet senin.

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 08 Kasım 2010, 21:39:19 »
bence acma  ???
parmak bassam olmaz mı!

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 09 Kasım 2010, 01:19:46 »
yok vazgeçtim, acmayacam. Sağlam mengenteileri bozdum içini açıp zaten. Bide çalışan ek benzin regülatörünü bozmayalım.
Yeni mengenteilerim bugün elime ulaştı fakat numarası farklı. Benimkinin sonu 150 idi, bu 059. Ama tahminimce aynı. Benim bozduğum daha gelişmişti bundan. Üzerinde olmaz olaydı ayar vidaları vardı, bunda yok. Bide benimkinin afedersiniz altındaki çük biyerden sonra çıkmıyodu, bunda tutmazsan düşüyo. Neyse gelelim sadete test ettim mengenteiler gayet güzel ayarında görünüyor. Fakat benim enjektörlerden 3 tanesi dandik püskürtüyo. En ucuz sıfır enjektör nereden bulabilirim?
Bide benzinde çalıştırdıktdn sonra lpgye geçince motor aşırı şekilde titremeye başladı, filtreden gelen hortumu bi çıkardım anında kendine geldi. Titremenin sebebide benzinmiş, oraya en kısa zamanda bi kesici taktırayım. Hatta ek hava regülatöründen gelen hortumada kesici taktırayım. Zaten bi faydası yok gazda çalışırken.  :tamamdir

Ya bide sondayı sonuna kadar açtım, 2 dakikada yarım litre benzin püskürttü. Gazı kökleyince arabanın hakkını verecek gibime geliyo. :D :D :D

-35 KRL 53- -16 AV 332-