Gönderen Konu: K-Jetronic Sistemim yavaş yavaş imana geliyor  (Okunma sayısı 165437 defa)

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Ynt: K-Jetronic Sistemim yavaş yavaş imana geliyor
« Yanıtla #364 : 28 Ocak 2011, 00:01:39 »
egzos manifoltuna   ;D ;D ;D ;D

Hani yılbaşında çayımı içmeye gelecektin? Şefim sana bi sorum var. Geçen bi arkadaş beni bi tüpçüye götürdü. Tüpçü "bikaç gün önce bize mk1 golf geldi. K-jet sistemi çalışmıyordu, çekerek getirdiler. Gaz kelebeğinin dibinden delik açtım boruyu oradan verdim. Ama araba benzinde hiç çalışmıyordu. Seninkinede aynını yaparız ama benzinde sıkıntı çıkarırsa karışmam" dedi. Ben arabama delik açmak istemiyom diyip çıktım. Sence böyle bişe yapsam ne olur bi fikrin var mı?

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #365 : 28 Ocak 2011, 09:27:20 »
egzos manifoltuna   ;D ;D ;D ;D

Leynnn yanlış bilgi verme kandırıklama çocuğu.  ;D ;D ;D ;D ;D Motor bloğunun ön tarafında gökhan o  ;D ;D ;D ;D ;D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ronsard

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #366 : 28 Ocak 2011, 11:08:37 »
Volkan senin 200 km yine iyi; ben hiç sızıntı yokken tüm orijinal ayarlarımla 200 km'de en iyi ihtimal 21-22 litre benzin yakıyorum  :D 2.0 Quattro benzini içiyor mübarek...

Şaka maka bu Kjetleri nasıl lpg yaparız hocam delik falan açtırmadan? Yahu bunca araca yapılıyor bu iş; bu kjet bu derece hiper zor, teknolojik bir olay mı?

Bir de aklıma şu geliyor; bugün ben mengeni, sistemi toplatmış durumdayım ama yarın öbür gün bu kjetlerimiz dağılıp parçaları da piyasadan kalkarsa ne yapacağız biz? Zaten ustam sinyalini verdi geçen; mengenin iki kere açılıp temizlendi ayarlandı, kısayoldan bir ikinci el mengen bulup at kenara dedi... Geçebileceğimiz başka bir alternatif benzin püskürtme sistemi var mı (karbüratör ihtimalini düşünmek bile istemiyorum)? Mesela bu araçlara biz elektronik enjeksiyon yapabilir miyiz bir gün?

Geçen gün yabancı bir forumda İngilizin birisi "çöpe atılacak, berbat" bir sistem olarak tanımlıyordu Saab'ındaki kjeti... Sizler ne dersiniz bu işe? Acaba müzelik saçma sapan bir sistemle boşuna cebelleşip duruyor muyuz? En iyisi son sahibi olmadan bu araçlarımızı elden çıkarmalı mıyız?  :'(
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2011, 11:12:14 Gönderen: ronsard »

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #367 : 28 Ocak 2011, 16:09:11 »
Hani yılbaşında çayımı içmeye gelecektin? Şefim sana bi sorum var. Geçen bi arkadaş beni bi tüpçüye götürdü. Tüpçü "bikaç gün önce bize mk1 golf geldi. K-jet sistemi çalışmıyordu, çekerek getirdiler. Gaz kelebeğinin dibinden delik açtım boruyu oradan verdim. Ama araba benzinde hiç çalışmıyordu. Seninkinede aynını yaparız ama benzinde sıkıntı çıkarırsa karışmam" dedi. Ben arabama delik açmak istemiyom diyip çıktım. Sence böyle bişe yapsam ne olur bi fikrin var mı?
Gelemedim sorma yılbaşında başka yere gittik artık..Dostum korkma birşey olmaz yeterki lpg kitini takam adam iyi olsun..Kelebeğin oraya güzel bi delik açtıktan sonra hiç birşeyi olmaz..Ha ilerde cok sıkıldım dersen öyle bi delik açmalısınki bi vidayla halletmelisin..Onun hariçinde birşey olmaz..Benzinde sorun yaşamassın lpgden bahsettiğimiz şeyler yapıldıktan sonra..O artık k-ket bozuk olduğundan lpg son çözüm olarak görmüş..Onunda gti dencek yanı kalmamış artık  :D

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : 28 Ocak 2011, 16:11:24 »
Leynnn yanlış bilgi verme kandırıklama çocuğu.  ;D ;D ;D ;D ;D Motor bloğunun ön tarafında gökhan o  ;D ;D ;D ;D ;D
:D :D ;D ;D

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : 28 Ocak 2011, 16:33:31 »
Delik açtırmadan lpg montajı ztn zor..Korkma,bu k-jete lpg montajından baya bi bahsettik püf noktalarından  bahsettik..Senin mangen baya bi yıpranmış herhalde..2 kere açtırmışsın dikiş tutmaz artık yapan adam nasıldı yaptı bilemeyiz bilemem..Ama bence al bi 2. mangen öyle dene..Elektronik injeksiyon sistemini geçersin ama sana baya bi pahalıya mal olur..Fazla yakmasını sadece k-jete bağlama..Dğer aksamları bak..

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #370 : 28 Ocak 2011, 18:32:50 »
Bir de aklıma şu geliyor; bugün ben mengeni, sistemi toplatmış durumdayım ama yarın öbür gün bu kjetlerimiz dağılıp parçaları da piyasadan kalkarsa ne yapacağız biz? Zaten ustam sinyalini verdi geçen; mengenin iki kere açılıp temizlendi ayarlandı, kısayoldan bir ikinci el mengen bulup at kenara dedi... Geçebileceğimiz başka bir alternatif benzin püskürtme sistemi var mı (karbüratör ihtimalini düşünmek bile istemiyorum)? Mesela bu araçlara biz elektronik enjeksiyon yapabilir miyiz bir gün?

MEGASQUIRT (Mekanik Enjektörü Elektronik Enjektöre Çevirme) bi incele

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : 28 Ocak 2011, 19:02:46 »
karburatörden neden bu kadar korkuyorsunuz ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #372 : 28 Ocak 2011, 20:03:19 »
Bi abimim Mk1 Cabriosu var 1.8 DX GTI K-Jet sistemi var üzerinde LPG montajını kendi yaptı hatta kızdım ben ona niye taktın diye orj. hiç bir yerini bozmadın söksem yine problem olmaz canını sıkma dedi fotolarını çekerdim ama sadece yazın çıkartıyor Cabriosunu :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : 28 Ocak 2011, 20:14:24 »
Bi sorsana nereye ne yapmış bu abin. Benim motordan varmış, aynı şeyleri bende yaparım.

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #374 : 28 Ocak 2011, 20:19:21 »
Bi sorsana nereye ne yapmış bu abin. Benim motordan varmış, aynı şeyleri bende yaparım.
Denk geldiğimde sorarım  ;)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #375 : 28 Ocak 2011, 20:20:56 »
hala soruma cevap alamadım volkan :D Neden karburatörden korkuyorsunuz ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #376 : 28 Ocak 2011, 20:21:58 »
hala soruma cevap alamadım volkan :D Neden karburatörden korkuyorsunuz ?
Sen MK1-MK2 GTI kullanmadığın için bilmezsin  >:D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #377 : 28 Ocak 2011, 20:24:14 »
ozaman selçuk abi bu işi bilmiyor neden çift weber var araçta ?