Gönderen Konu: kış lastiği  (Okunma sayısı 14172 defa)

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
kış lastiği
« : 06 Kasım 2010, 19:12:04 »
kış lastiği markaları konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
MICHELIN 125 tl
Lassa Snoways  105 tl

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: kış lastiği
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2010, 20:01:32 »
Kardeş bu lastik konusu açılınca herkes kendini markaların en ateşli savunucusuna dönderiyo, son 4 yıldır yazın yaz lastiği-ki buna lastikçiler 4 mevsim lastik diyolar, aslında böyle bir çeşit yok- kışın da kış lastiği kullanan birisi olarak  derim ki mutlaka kış lastiği al ama hangisini alırsan al, herbirinin kendine göre artıları eksileri var, kimisi fren yapınca 3 metre daha önce duruyo, kimisi daha iyi yol tutuyo, kimisi daha sessiz.. Sonuçta en kötü kış lastiği bile yaz lastiğinden iyidir kışın, ben şahsen güvenliği birinci önemde tuttuğumdan fren mesafesi en kısa, yol tutuşu en iyi olanı al, gürültüsüne de katlan derim.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2010, 20:10:29 »
kış lastiği markaları konusunda fikirlerinizi bekliyorum.
MICHELIN 125 tl
Lassa Snoways  105 tl
Lassa gibi bir marka 105 ise düşünme bile. tamam michelin iyidir ama lassa ondan kötüdür zannetme
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2010, 20:11:35 »
Bak yeşilkurt hemen lassa bayrağını aldı eline, dememiş miydim? :D ;D :D

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2010, 20:59:11 »
Kardeş bu lastik konusu açılınca herkes kendini markaların en ateşli savunucusuna dönderiyo, son 4 yıldır yazın yaz lastiği-ki buna lastikçiler 4 mevsim lastik diyolar, aslında böyle bir çeşit yok- kışın da kış lastiği kullanan birisi olarak  derim ki mutlaka kış lastiği al ama hangisini alırsan al, herbirinin kendine göre artıları eksileri var, kimisi fren yapınca 3 metre daha önce duruyo, kimisi daha iyi yol tutuyo, kimisi daha sessiz.. Sonuçta en kötü kış lastiği bile yaz lastiğinden iyidir kışın, ben şahsen güvenliği birinci önemde tuttuğumdan fren mesafesi en kısa, yol tutuşu en iyi olanı al, gürültüsüne de katlan derim.
vay vay vay yine meşur lastik muhabbeti severim ben böyle konuları :tamamdir
maminci kardeş sen reklam yapmayı sevmiyorsun ama yazın kışın hangi marka kullandığını yazsanda bizde fikir edinsek senin gibi titiz kullanıcıdan.
thebad kardeş duyumlarıma göre kışın lassa yı taksiciler dahi iyi diyorlar.(kış lastiklerini kış biter bitmez değiştirin ve  yazın serin yerde muhafaza edin yazın sıcak görür ise 2. sene vakum olayı bitiyor)
gelelim bana yaz lastiğim briston ama bir sonraki değişimde dumlop almayı düşünüyorum.
kış lastiğim lassa (ama biraz ses yapıyor)  selam.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2010, 21:14:51 »
Dedim ya kardeş freni en kısa olanı ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2010, 21:15:09 Gönderen: maminci »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2010, 23:07:04 »
Bak yesilkrt hemen lassa bayrağını aldı eline, dememiş miydim? :D ;D :D
yok abi ne alakası var sadece kötü bir marka değil fiyat da gayet uygun anlamında söyledim. benim için fiyat kalite oranı önemlidir. michelin de 105 olsa tabiki michelin al derim
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2010, 23:34:29 »
Dedim ya kardeş freni en kısa olanı ;D ;D ;D
yaa arkadaş biraz aç konuyu anlayamıyorum seni
marka alayım marka ayrıntıya ve detay verirsen sevinirim. maminci kardeş.selam

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2010, 23:40:27 »
Marka olarak nasıldır bilmiyorum ama uzak doğu malı sanırım 3 kıştır kumho kullanıyorum.Fren ve araçta hakimiyet sağlamak adına kışın kışlık lastik kullanmak gerekli bence. 
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2010, 00:14:36 »
bugün bir fiyat araştırması yaptık en fiyata bunlar çıktı.
ben lassa kar lastiğinde iyi diye biliyorum ama testlerde hap geride kalmış :)))))
bende de yazlık MICHELIN var memnunu ama kar lastiğinde nasıl bilmiyorum.
kar lastiği kullananlardan fikir edinmek istedim.

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2010, 00:20:37 »
merhaba arkadaşlar,
 lastik mastik demeyin hakikaten çok önemli bir konu. nasıl ki biz kışın, yazlık ayakkabılarla ayakta duramıyoruz, arabalar içndebu iş böyledir. marka konusuna gelince de eğer bir kış için alıyorsan en ucuzunu, uzun süre arabana bineceksende en iyisini almak gerekir haliyle. kumhoyu bende duymuştum ama aynı paraya lassa alınıyor, niye elin kumhosuna para kazandıralım bizim lassamız dururken ki kalite olarak ondan iyidir. ama en kalitelisi olsun diyorsak da brigstone ice crucier ın üzerine kış lastiği tanımam 3 yıl boyunca sanki yeni almış gibi performanslı güvenli bir lastik.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2010, 00:22:17 »
ebatı kaç bu lastiklerin?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2010, 01:40:13 »
195-65-15

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2010, 17:05:57 »
merhaba arkadaşlar,
 lastik mastik demeyin hakikaten çok önemli bir konu. nasıl ki biz kışın, yazlık ayakkabılarla ayakta duramıyoruz, arabalar içndebu iş böyledir. marka konusuna gelince de eğer bir kış için alıyorsan en ucuzunu, uzun süre arabana bineceksende en iyisini almak gerekir haliyle. kumhoyu bende duymuştum ama aynı paraya lassa alınıyor, niye elin kumhosuna para kazandıralım bizim lassamız dururken ki kalite olarak ondan iyidir. ama en kalitelisi olsun diyorsak da brigstone ice crucier ın üzerine kış lastiği tanımam 3 yıl boyunca sanki yeni almış gibi performanslı güvenli bir lastik.
baco05 kardeş.selam
briston-ice crucier lastikler kışlık vakumlu ayrıca civide taktıra biliyorsun doğrumu?
peki ses durumu nasıl arac içine ses veriyormu ? başka bir sıkıntı yaşadınmı?