Gönderen Konu: kış lastiği  (Okunma sayısı 14174 defa)

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
Ynt: kış lastiği
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2010, 17:10:14 »
baco05 ( tabi civi takılınca ses yapar).ben civi takılı değilken ses varmı iceri uğultu sesi geliyormu diye sormak istedim .

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Kasım 2010, 20:05:26 »
kış lastiği olsun da hepsi iyidir al bişey çok kafa yorma. zaten şurda kullanacağın 3 yada 4 ay. japonlar da iyi toyo, kumho vb. (eski arabamda dişleri daha güzel bitane japon vardı markasını hatırlayamadım). michelin de iyi alpin serisi bende var kışın takıyorum ve lassa da bunlardan geri kalmaz asla. en iyi kauçuk türk kauçuğudur lassa iyi mal al 2 yada 4 tane daha iyi olur tabi.

edit : buldum hankook idi eski lastikler. çok güzel lastik o da olur.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2010, 20:57:01 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Kasım 2010, 20:16:23 »
hoca düşünürsen benim lastikler gayet temiz,2000 km bile yapmamış kumho asymmetric, çok kullanmadım ama kullandığım kadarı ile gayet tatmin ediciydi, linkten inceleyebilirsiniz: (resim)195-65-15 Kış Lastiği İhtiyacı Olanlar-sadece 2000 km-yarı fiyatına page 2

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Kasım 2010, 15:36:41 »
yaa arkadaş biraz aç konuyu anlayamıyorum seni
marka alayım marka ayrıntıya ve detay verirsen sevinirim. maminci kardeş.selam
Kardeş ben yazın continental premiumcontact kışın bridgestone ice crucier kullanıyorum, yaz lastiklerimden hiç şikayetim yok, ama kış lastiğim biraz gürültülü..

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Kasım 2010, 15:38:01 »
baco05 kardeş.selam
briston-ice crucier lastikler kışlık vakumlu ayrıca civide taktıra biliyorsun doğrumu?
peki ses durumu nasıl arac içine ses veriyormu ? başka bir sıkıntı yaşadınmı?

Doğru, vakumlu ve çivi  de çakılabiliyo..

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Kasım 2010, 00:32:37 »
Kardeş ben yazın continental premiumcontact kışın bridgestone ice crucier kullanıyorum, yaz lastiklerimden hiç şikayetim yok, ama kış lastiğim biraz gürültülü..
eyvallah kardeş.senden laf almak ölüm be maminci (benim lastiklerin pek tadı yok biraz araştırıyorum) sağ olasın.selam

Çevrimdışı dreamway

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Kasım 2010, 15:32:09 »
bence dunlop

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2010, 15:52:51 »
eyvallah kardeş.senden laf almak ölüm be maminci (benim lastiklerin pek tadı yok biraz araştırıyorum) sağ olasın.selam
Ben aracı sattım biliyosundur, yenisi gelince ona da kış için de continental alıcam..Bu arada testlerine baktım gürültüsü hariç, michelin alpin4 te iyi, ama ben continentali tercih ederim..

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Kasım 2010, 15:58:43 »
Bence aldığın lastik en azından bir yönden diğerlerine göre çok iyi olmalı, yol tutuşu , fren mesafesi, sessizliği vb.. İki veya daha fazla yönden diğerlerine göre rakamları çok iyiyse hiç düşünme o lastiği al, ortalama değerde vasat bir lastik lamaktan daha  iyidir.. :tamamdir. Örneğin iki lastik arasında 1 metre fren mesafesi belki kabul edilebilir ama 3 metre fark varsa bu ölüm-kalım demek belki de otoyolda ani bir durumda. Yine bir lastik, yağmurda 75 km /st kızaklamaya başlıyo, diğeri 88 km/st hızda kızaklamaya başlıyosa tabiki tercih ikinciden yana olmalı.   Önce güvenlik :t

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2010, 13:51:39 »
baco05 kardeş.selam
briston-ice crucier lastikler kışlık vakumlu ayrıca civide taktıra biliyorsun doğrumu?
peki ses durumu nasıl arac içine ses veriyormu ? başka bir sıkıntı yaşadınmı?

golf2001, kardeş biraz geç oldu ama, yinede boş geçmesin. bütün kış lastikleri kadar ses yapıyor. rahatsız etmiyor yani. çivi taktırmadım ama gerek de yok çiviye... yol tutuş çok iyi, fiyat /performans açısından en uygun kış lastiği ice crusier derim. sonraki kış kullan sanki lastik sıfır, vakumlar hala devrede..   

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2010, 15:37:53 »
golf2001, kardeş biraz geç oldu ama, yinede boş geçmesin. bütün kış lastikleri kadar ses yapıyor. rahatsız etmiyor yani. çivi taktırmadım ama gerek de yok çiviye... yol tutuş çok iyi, fiyat /performans açısından en uygun kış lastiği ice crusier derim. sonraki kış kullan sanki lastik sıfır, vakumlar hala devrede..   
Doğru, ben 4 yıldır ve yaklaşık 15-20 bin km dir ice crucier kullanıyorum, diş derinliği 9 mm den 8,5 mm ye düşmüş, vakumlaması çok iyi ama  yukarıda dediğim gibi bence biraz gürültülü.. Çivi çakabilmek için yolların silme buz yada kalın kar örtüsünde olması gerek, kışın böyle olmadığı bir yerde çivi normal asfaltta araca ve lastiğe zarar verir zaten.

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Kasım 2010, 00:11:58 »
ilgin ve bilginden dolayı teşekkürler. :tamamdir

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Kasım 2010, 20:40:23 »
merhaba arkadaşlar.
bende bi golf aldım 1 hafta önce. 2003 model.
şimdi kar lastiği almayı düşünüyorum.
aceba 4 tanemi almalıyım, yoksa önlere iki tanemi?
beni bilgilendirirseniz sevinirim.
teşekkürler...
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Kasım 2010, 21:13:38 »
merhaba arkadaşlar.
bende bi golf aldım 1 hafta önce. 2003 model.
şimdi kar lastiği almayı düşünüyorum.
aceba 4 tanemi almalıyım, yoksa önlere iki tanemi?
beni bilgilendirirseniz sevinirim.
teşekkürler...
Önlere mutlaka şart önden çektiği için, ama dengeli ve kısa mesafede durabilmek için arkaya da şart, sadece öne alırsan fren yapınca arka lastikler tutmaz ve kayar araç.