Gönderen Konu: ARACIM YİNE BOZULDU  (Okunma sayısı 9864 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: ARACIM YİNE BOZULDU
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2010, 08:30:24 »
Bence insan için sigara neyse araba içinde lpg o dur.Motorun ömrünü tüketen ve bunu yavaş yavaş yapan bir yakıt çeşidi.Belki benzinden daha ekonomik evet ama aracını uzun vadede kullananlar lpg yüzünden açılan masrafları karşılamak için ödedikleri rakamları düşünerek kıyasladığında zaten benzin ile lpg arasında çok fazla fark olmadığını görecekler.Çok aşırı kullanım yoksa eğer gereksiz bir şey bence lpg kullanmak.Tabi her zaman söylediğim gibi.TERCİH MESELESİ...

üstad söylediklerinde haklısın , en güzeli dizel  ;)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Kasım 2010, 00:37:48 »
benım arabam km de yaklasık 40 50 kr yakıyor. bıyerde bır arzası var bılıyorum ama umrumda bıle degıl . lpg de kullanmıyorum arabayı . boyle bı arabaya neden nıcın lpg taktırmıs onu da anlamıyorum.  araba 185 bınde . lpg takılalı 30 bın gıbı bı rakam olmus . ben artık benzınde kullanıyorum ve araba kullandıgımı hıssedıyorum . hocam senın aracında baya yol yapmıs lpg de.ben olsam masraf etmeyıp dırek satardım .
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Kasım 2010, 09:42:18 »
benım arabam km de yaklasık 40 50 kr yakıyor. bıyerde bır arzası var bılıyorum ama umrumda bıle degıl . lpg de kullanmıyorum arabayı . boyle bı arabaya neden nıcın lpg taktırmıs onu da anlamıyorum.  araba 185 bınde . lpg takılalı 30 bın gıbı bı rakam olmus . ben artık benzınde kullanıyorum ve araba kullandıgımı hıssedıyorum . hocam senın aracında baya yol yapmıs lpg de.ben olsam masraf etmeyıp dırek satardım .

zaten şu anda satılıkta  ;)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Kasım 2010, 09:44:10 »
güler misin aglar mısın değil mi işi bilmeyen usta adamı her şeyden sogutur

tamirci farkına vardı da nasıl vardı , baktık araç benzinde çalışmıyo , lpg de çalıştırdık ARAÇTA BENZİN YOK  dedi  :D dedim ibrede var gösteriyo , gittik benzin aldık , baktı çalışmıyo benzin pompası dedi  :D ustalığa gell  :D

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Kasım 2010, 10:34:06 »
benım arabam km de yaklasık 40 50 kr yakıyor. bıyerde bır arzası var bılıyorum ama umrumda bıle degıl . lpg de kullanmıyorum arabayı . boyle bı arabaya neden nıcın lpg taktırmıs onu da anlamıyorum.  araba 185 bınde . lpg takılalı 30 bın gıbı bı rakam olmus . ben artık benzınde kullanıyorum ve araba kullandıgımı hıssedıyorum . hocam senın aracında baya yol yapmıs lpg de.ben olsam masraf etmeyıp dırek satardım .

Onur kardeşim sen naptın ya.Ben km'de en fazla 280 krş. yakıyorum (ki agresif kullanırım).Mesela en son bir deneme yaptım.300TL benzinle (SHELL Benzini) toplam 1408 km yol yaptım.Ki o da km'de 21 krş eder. Bana biraz fazlaca geldi senin yakıt ama.Bir yanlışlık olmasın???
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 10:37:34 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Kasım 2010, 19:28:20 »
gecen benzn ıbresı ındı cıktı,kafayı yedı. Fazla yakıor.nedenı bılmıyorum. Yolda kaldım gecen :D
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Kasım 2010, 20:13:29 »
benım otomatık  poloda 40 kurus yakıyor maalesef...

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Kasım 2010, 22:20:36 »
slm arkadaşlar benimde araçım benzzinli ama lpg ye hasızlık edilyor gibi otelde çalışıyorum ve taksicilere soruyorum albea vb adamlar motor yaptırmadan fabrika çıkışlı tüp ile 500,000 km 580,000 km gidiyorlar tamam lpg zararlı diyoruz motoru öldürüyor diyoruz yanlış anlamayın kıçı kırık albea lpg de ve orjinal motorunda bu km yapıyor ben anlamıyorum biz miaraba kullanmıyoruz bizdemi beçeriksizlik var millet 200,000 km motor yaptırıyor

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2010, 15:04:01 »
benım otomatık  poloda 40 kurus yakıyor maalesef...

Otomatik araçlarda fazla yakması klasiktir zaten.Araç D'de iken kırmızıda dursanda, giderken durmak için frene bassanda sürekli yakmaya devam ediyor...Otomatik araç trafikte rahat evet ama yakıtı başa beladır.Ben otomatik kullanırken yokuşlarda boşa atıyordum  :)
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2010, 22:32:04 »
otomatik araç boşa atılmaz diyorlar ama ?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2010, 22:57:15 »
otomatık arac bosta yaglamayı kesıyor ,o yuzden otomatıkcı ustalar bunu her yag degısımıne gıttıgımde hatırlatırlar bana,ama ısıklarda beklerken bosa atıyorum tabı

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Kasım 2010, 08:29:34 »
otomatik araç boşa atılmaz diyorlar ama ?

Doğru atılmaması gerekir.Çünkü boşta iken gitmeye devam eden otomatik şanzumanlı araçta, şanzuman yağlamayı keser ve sıkıntı yaratabilir.Ama o kadar çok yakıyorduki onu düşünmedim bile...  ;D