Gönderen Konu: ARACIM NE KDR EDER ??  (Okunma sayısı 8000 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
ARACIM NE KDR EDER ??
« : 12 Kasım 2010, 21:25:59 »
arkadaşlar aracımı satmaya karar verdim , malum sitedeki arkadaşlar bilirler 3 aydır ankarada askerlik görevimi yapıyodum izne geldim ve piyasayı takip edemedim , bu yüzden fikirleriniz bnm için yine çok önemli olacak  :sevgi:

aracım 98 model polo 1.6 8v modeli , 243000 km de , lovato marka sıralı lpg sistemi var , araçta boya var ama değişen yok , onun dışında klima var araçta , debriyajını , triger bakımını askere gitmeden önce yaptırmıştım , yardımlarınız için şimdiden teşekkürler  :tamamdir

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Ynt: ARACIM NE KDR EDER ??
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2010, 10:40:30 »
Senin aracı takip ediyorum sürekli.Eğer tek kapıysa 6-7 arası, dört kapıysa 8-9.5 arası gider.Tabi problemleri olduğunu bilmeyen biriyse daha yükseğede verebilirsin.O da o aracı alır sonra buraya gelip "bende artık polo sahibiyim" diye topic açar sonrada gelsin sorunlar...Bana kalırsa aracı satacağın kişiye ne sorunu varsa anlat benden sana bir büyük tavsiyesi...Aracını 3.5 lira aşağıya satmak sürekli kulaklarının çınlamasından iyidir  ;)
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2010, 11:12:36 »
dün yazıcaktım ama sonradan vazgeçtim, burda bu araç mundar olur diye yazmayı düşündüm ama sonra yazdığım msjı geri sildim ama

demekki ben bu işi biliyorum ve olacakları daha önceden tahmin edebiliyorum 

tek kapı 6 7 arası vay be

niye bu tek kapılarda şahin kasası ve şahin motoru mu varmışta biz bilmiyoruz acaba ?

fiat unolar bile  7  8  9 bin tl arası siz burda bunu yazarsanız vay halimize
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2010, 11:36:18 »
96 tek kapı sunroofluıyu 6.500 TL ye takasa verdim ha sağlam bir indirim aldım araç 8.500 e gitmiş oldu ne yazık ki tek kapıların 2.el değeri yaşla birlikte baya bir düşüyor.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2010, 11:40:53 »
Senin aracı takip ediyorum sürekli.Eğer tek kapıysa 6-7 arası, dört kapıysa 8-9.5 arası gider.Tabi problemleri olduğunu bilmeyen biriyse daha yükseğede verebilirsin.O da o aracı alır sonra buraya gelip "bende artık polo sahibiyim" diye topic açar sonrada gelsin sorunlar...Bana kalırsa aracı satacağın kişiye ne sorunu varsa anlat benden sana bir büyük tavsiyesi...Aracını 3.5 lira aşağıya satmak sürekli kulaklarının çınlamasından iyidir  ;)

dün yazıcaktım ama sonradan vazgeçtim, burda bu araç mundar olur diye yazmayı düşündüm ama sonra yazdığım msjı geri sildim ama

demekki ben bu işi biliyorum ve olacakları daha önceden tahmin edebiliyorum 

tek kapı 6 7 arası vay be

niye bu tek kapılarda şahin kasası ve şahin motoru mu varmışta biz bilmiyoruz acaba ?

fiat unolar bile  7  8  9 bin tl arası siz burda bunu yazarsanız vay halimize

96 tek kapı sunroofluıyu 6.500 TL ye takasa verdim ha sağlam bir indirim aldım araç 8.500 e gitmiş oldu ne yazık ki tek kapıların 2.el değeri yaşla birlikte baya bir düşüyor.

arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim , bnm arabamı satarkenki amacım kimseyi kazıklamak değil , arkamdan küfür ettirmem , şu anda arabanın bi sonraki müşterisine söylemeyerek aktardığım bir problemi yok , aracım 4 kapı , şehiriçi 0.18 tl yakan bir araç , ama soner arkadaşımın dediklerine katılıyorum , 6500-7000 tl  çok kötü rakamlar , hiç satma , hurda indirimine ver o zmn , sıfır alırken 5000 tl ya sayıyorlar  :D arabalarımız o kdr kötü durumda değil arkadaşlar

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2010, 12:01:38 »
Yani bencede o kadar öldürmeyin.Şunuda sizinle paylaşayım.Bende ilk araba almaya karar verdiğimde bütçem tipo tarzı bir arabaya yetiyordu.Yani yıl 2005 o zaman 10-12 arası fiyat veriyorlardı tipoya.Tesadüfen bir galeride kırmızı böyle kımıl kımıl bir polo 4 kapı,yeni gelmiş dükkana yıkama yapıyorlardı.Girdim içeri ve fiyat sordum.11 dediler ve nitekim o an tipo olayı bitti kafamda.Neden aynı fiyata gidipte daha kalitesiz bir araba alayım.Hemen arabayı sanayiye götürdüm,baktırdım,ve 10500 e 2-3 ay vade ile aracı aldım.Araçta klima vs. yok bu arada onuda belirtiyim.1.6 8v 75 bg.
Diyeceğim aracın kondisyon ve fiziği iyi ise yaşına göre 9-10 arası satılması lazım. :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2010, 13:51:53 »
10.500 e ilana koy 9.500 e kadar in. bildiğim kadarı ile aracının pek çok yerini yaptrdın. klimayı bazıları ısrarla soruyorlar. şu bozuldu şunu yaptrdım , bu bozuldu şunu yaptrdım diye ayrıntılandırmaya gerek yok. o yaştaki her araç tamir görmüştür.

iç dış yıkamacılarda bi güzel aracını yıkat.
aracını göstermeye gittiğinde boyalı yerleri peşinen söyle. şurada da boya var diye ısrar ederlerse , serviste sorabileceklerini söyle. onların belirlediği tamirciyle sıkıştıırırlar seni, çok sıkışma, çok alttan alma.

haydi hayırlı olsun.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2010, 13:56:53 »
10.500 e ilana koy 9.500 e kadar in. bildiğim kadarı ile aracının pek çok yerini yaptrdın. klimayı bazıları ısrarla soruyorlar. şu bozuldu şunu yaptrdım , bu bozuldu şunu yaptrdım diye ayrıntılandırmaya gerek yok. o yaştaki her araç tamir görmüştür.

iç dış yıkamacılarda bi güzel aracını yıkat.
aracını göstermeye gittiğinde boyalı yerleri peşinen söyle. şurada da boya var diye ısrar ederlerse , serviste sorabileceklerini söyle. onların belirlediği tamirciyle sıkıştıırırlar seni, çok sıkışma, çok alttan alma.

haydi hayırlı olsun.

haklısın mustafa boğaz kelebeği değişti , debriyajı değiştirdim , en son benzin pompası değişti , askere gitmeden ağır bakımı yapıldı trigeri su devirdaimi , düzenli bakıma girdi , keşke burda olsan bi kullansan çekişi fln gayet güzel , aynen anlatırım bunları , onun dışında boya gören yerler belli , aklımdan geçen fiyat da aşağı yukarı seninki gibi bnde 10-11 arası düşünüyorum ama alıcının durumuna göre inedebilirim , bu arada faydalı bilgiler için de teşekkürler , inş. bnden sonraki alıcıya faydalı olur , yakında ilanın linkini de koyarım , daha yıkatamadım arabayı , bi yıkatayım fotoğraflarını koyucam  ;)

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2010, 22:29:45 »
6,5 ve ya 7 ye vereceğine yak gitsin arabayı şahine istiyorlar 10,000 tl arkadaşlar 10,000tl aşağı verme

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2010, 08:57:23 »
arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim , bnm arabamı satarkenki amacım kimseyi kazıklamak değil , arkamdan küfür ettirmem , şu anda arabanın bi sonraki müşterisine söylemeyerek aktardığım bir problemi yok , aracım 4 kapı , şehiriçi 0.18 tl yakan bir araç , ama soner arkadaşımın dediklerine katılıyorum , 6500-7000 tl  çok kötü rakamlar , hiç satma , hurda indirimine ver o zmn , sıfır alırken 5000 tl ya sayıyorlar  :D arabalarımız o kdr kötü durumda değil arkadaşlar
niye o fiyata verdim söyleyeyim yakıtından probleminden artık sıkılmıştım birde üstüne tek kapıydı çocuk olduğunda tek kapı ciddi anlamda zor oluyor o yüzden dacia sandero aldım 25.000 Tl ye sıfır dizel araç aldım herkes dacia alınırmı demesine rağmen birde tabiki aşağıdaki resimde görülen rakam için aldım.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2010, 09:41:25 »
Türkiye gibi bir ülkede, sorunlu bir araç alıp orasıyla burasıyla uğraşmak, sağını solunu modifiye edip, ne kadar yaktı yakmadı diye sallamamak gibi bir lüksümüz yok. "Pimp My Ride" - Amerika değil burası.

Benzin pahalı, yakıt pahalı. Aracımız dizel az yakıyor diye seviniyoruz ama düşünürsen dizel bile pahalı. 3.16 olmuş litresi.

Ayrıca yurdışında her parçayı bulursun. Oysa ülkemde hurdacılar, çıkmacılar, en adi parçaya, orjinalinden pahalı fiyat veriyorlar. Polonun altı üstü boktan bir el freni tabancasına 150 tl fiyat aldığımı bilirim.

ozmo kardeşim en iyisini yapmışssın. Amerikada yaşamıyoruz, bağırta kanırta araç sürmeye ne yolumuz musait, ne de bütçemiz. Bir fotoğraf da benden olsun bari  ;D

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı crazy771

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Kasım 2010, 16:48:02 »
Arkadaşım bende şu mantığa katılıyorum şahinle tipoyla aramızda fark olmalı biz vw iz 10.000den aşağıya verme  ;)
VOLKSWAGEN SAHİBİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR http://img547.imageshack.us/img547/8303/vwtrnet.gif

Uploaded with [URL=http://imageshack.us

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2010, 18:12:46 »
Arkadaşım bende şu mantığa katılıyorum şahinle tipoyla aramızda fark olmalı biz vw iz 10.000den aşağıya verme  ;)

Kesinlikle evet.Tamam belki şahinle aramızada (özellik olarak) çok fazla fark yok ama yinede VW kalitesinin adı var.Motorun gücündeki fark,yol tutuş farkı,konfor farkı var.Ki daha liste uzar gider.Yinede kargaya yavrusu şahin gelir tribinede girmemek lazım tabi  :)
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 18:13:16 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!