Gönderen Konu: bora xenon far ve mercek  (Okunma sayısı 48807 defa)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: bora xenon far ve mercek
« Yanıtla #14 : 01 Aralık 2010, 22:50:01 »
Deniz evet ama boralar da far aydınlatmasıyla meşhur araçlar biliyosun :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Aralık 2010, 23:09:16 »
Deniz evet ama boralar da far aydınlatmasıyla meşhur araçlar biliyosun :)

bilmiyorum :-[ 206'ya angel alıp xenon takıp önünü göremeyen arkadaşım var ki 206'lar için üretilmiş angel eyes farlar marka farketmeksizin desensiz halojen orjinal farlarından daha kötü aydınlatma sağlıyor üstelik xenon ile beraber.

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2010, 14:41:05 »
arkadaşlar kafam ıyıce karıstı bu konuda zaten bılgı sahıbı degılım ne yapacagımı bılmıyorum sadece gece suruslerınde sıkıntı yasıyorum gorunmuyor kolay kolay temızletsende fazla fark etmıyor sımdı sızden edındıgım bılgıler dogrultusunda bı xenon  yada halojen ampul olaylarına sıcak bakmaya basladım aslında amacım angel fara xenon uygulamaktı deniz kardeşim karsıdaki gelenleri ve onunden gıdenlerı tehlıkeye sokarsın dıyınce vazgectım forum olarak sızden bu konuda net bır tavsıye beklıyorum tşkler

evet arkadaşlar bende aynı problemi yaşıyorum tavsiyelerinizi bekliyoruz
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Aralık 2010, 21:49:22 »
evet arkadaşlar bende aynı problemi yaşıyorum tavsiyelerinizi bekliyoruz

üstad bir çift kaliteli halojen ampul 30 lira, osram silverstar öneririm, evdeki Nissan Almera'ya taktık ve gayet memnunuz. Dene, sorununu çözerse 30 lirayla kapatırsın durumu, yok memnun kalmazsan, o zaman angel+xenon işine girişirsin, kafadan angel+xenon işine girmek bence mantıklı değil çünkü öncelikle boralara angel'ları hiç yakıştırmıyorum, bir diğeri de angel+xenon 500 liraya patlıyo nereden baksan

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2010, 23:19:23 »
üstad bir çift kaliteli halojen ampul 30 lira, osram silverstar öneririm, evdeki Nissan Almera'ya taktık ve gayet memnunuz. Dene, sorununu çözerse 30 lirayla kapatırsın durumu, yok memnun kalmazsan, o zaman angel+xenon işine girişirsin, kafadan angel+xenon işine girmek bence mantıklı değil çünkü öncelikle boralara angel'ları hiç yakıştırmıyorum, bir diğeri de angel+xenon 500 liraya patlıyo nereden baksan

tavsiyelerin için teşekkür ederim tavsiye ettiğin ampulun adını yazdım deniycem
peki illede angel far mı olması gerekiyor normal far takıp + xenon yapsak olmuyor mu?
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Aralık 2010, 23:38:49 »
Olur aslında ama karşıdan gelenlerin gölerini yorarsınız.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Aralık 2010, 23:59:19 »
tavsiyelerin için teşekkür ederim tavsiye ettiğin ampulun adını yazdım deniycem
peki illede angel far mı olması gerekiyor normal far takıp + xenon yapsak olmuyor mu?

valla angel olmasına gerek yok, mercekli olması önemli olan. Merceksiz fara xenon takmanızı önermem, karşıdan geleni ve önünüzde gideni son derece rahatsız edersiniz, en azından arkanızdan sayar söver, çatlak çıkarsa sizinle uğraşır

Çevrimdışı hakkan84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Aralık 2010, 12:12:34 »
deniz kardeşim link verme imkanın varmı bende var bir linkte emin olamadım  
[url=http://www.magaza24.com/osram-nightbreaker-ampulu-fazla-fazla-isik-p-107884.html
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 12:13:23 Gönderen: hakkan84 »

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Aralık 2010, 12:41:07 »
Osram SilverStar H4 Far Ampulü %50 Fazla Işık - Oto Aksesuar Oto Aksesuar Ürünleri Aydınlatma Ürünleri Ampul Far Ampulü Parlak - Magaza24 Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Giyim,

hakkan84 kardeşim ampulün mavi olanından uzak durmanı tavsiye ederim, mavi ampul kadar berbat bir şey yok, senin verdiğin linkteki ampulün büyük fotoğrafına bakarsan ampulün ucu ve dibi mavi, ayrıca nightbreaker'dan memnun olmayanların sayısı da azımsanmayacak ölçüde. Yukarda silverstar'ın linkini verdim, bununla nightbreaker'ı karşılaştırırsan nightbreaker'da mavi alanların olduğunu görürsün.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Aralık 2010, 15:53:40 »

boraya mercekli far kullanmazsanız, ışığı çok kıracaktır, ışığı dağıtıyor...göz zevkinize bağlı birşey...denendi test edildi :)

mercekli ile merceksiz arasındaki farkı görün ondan sonra karar verin...merceksiz boralar ışığı kırıyor, far yapısı önemli...

halojen ampüller kadar berbat görünen ışık yok...sarı ampüller daha güzel :)

ya paraya kıyıp güzel bişi yaptırın, ya da hiç bulaşmayın...paranıza yazık zaten bu tip aksesuarlar arabanızı satarken + olarak size dönmüyor, heves işi bunlar...
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #24 : 04 Aralık 2010, 16:55:20 »
arkadaşımda Astra G var ve junyan mercekli angel mevcut xenon olmasına ragmen hiçbirşey görünmüyor Allaha emanet gidiyor.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Aralık 2010, 17:18:36 »
mercekli far olması iyi aydınlatacak anlamına gelmez, bazı merceklerde halojen ampülü bile arar duruma gelebilirsiniz.
önemli olan merceğin kalitesi  ;)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Aralık 2010, 20:44:06 »
mercekli ile merceksiz arasındaki farkı görün ondan sonra karar verin...merceksiz boralar ışığı kırıyor, far yapısı önemli...

halojen ampüller kadar berbat görünen ışık yok...sarı ampüller daha güzel :)

ya paraya kıyıp güzel bişi yaptırın, ya da hiç bulaşmayın...paranıza yazık zaten bu tip aksesuarlar arabanızı satarken + olarak size dönmüyor, heves işi bunlar...

halojen, ampulün tipini anlatır, xenon gibi, hani başında H harfi var ya H4, H7, H1 vs oradaki H halojen anlamındadır, rengiyle alakası yok halojen oluşunun, xenon, led vs olmadığını anlatır halojen.

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 10 Aralık 2010, 15:23:18 »
guzel bir$ey
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 21:50:41 Gönderen: Serhat4Motion »