Gönderen Konu: bora xenon far ve mercek  (Okunma sayısı 48808 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: bora xenon far ve mercek
« Yanıtla #42 : 07 Şubat 2011, 16:07:55 »
Yok abi, bu şekilde daha güzel görünüyor.
Xenondan vaz geçerim, mercek taktırmam.
Bu arada Golf'lerin Hella farlarının camları cam  :D

iyimiş valla, astra g'lerin Hella'larınınki plastik, benim 206'nın valeo'lar da plastik, almeranınkiler de plastik, xenon'lu laguna II gördüm o da plastikti

bi de benim fikrim, xenon'ları aşağı verip önünü görememektense tak halojen ayarla adam gibi, gözünle gördüğün her yer aydınlık olsun, madem mercek sevmiyosun
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 16:08:51 Gönderen: d3n1s »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #43 : 07 Şubat 2011, 16:18:30 »
Maviden sıkıldım zaten  :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 07 Şubat 2011, 18:18:59 »
benim gibi takıl olum halojen style :D
çok nostaljik hoşuma gitmiyor değil yani  :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 07 Şubat 2011, 18:22:44 »
bu arada golflerin orjinal farları marka farketmeksizin cam
hella valeo ayrımı yapmayalım lütfen  :D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 07 Şubat 2011, 22:40:14 »
bu arada golflerin orjinal farları marka farketmeksizin cam
hella valeo ayrımı yapmayalım lütfen  :D

ben valeo'yu benim 206 için söylemiştim, golf 4'lerin farları hakkında pek bilgim yok

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 08 Şubat 2011, 13:17:00 »
o kadar yorum yaptınız peki sonuç ney herkes kafadan yazıyor ciziyor. bilende konuşuyor bilmeyende evet boranın farları kötü herkes şikayetci düzeltmek için illaki birsürü para harcayıp yok mercekli far yok kaliteli zenon illaki bunlarımı yaptırcaz bunun makul yolu yokmu ben sadece önümü rahat görmek istiyorum o kadar ben arabaya bin liraya yakın masraf yapcamda anca önümü görecem arabayı satarım daha iyi sonuçta ne masraf yaparsam yapayım satarken fiyatı etkilemeyecek.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 08 Şubat 2011, 13:22:50 »
o kadar yorum yaptınız peki sonuç ney herkes kafadan yazıyor ciziyor. bilende konuşuyor bilmeyende evet boranın farları kötü herkes şikayetci düzeltmek için illaki birsürü para harcayıp yok mercekli far yok kaliteli zenon illaki bunlarımı yaptırcaz bunun makul yolu yokmu ben sadece önümü rahat görmek istiyorum o kadar ben arabaya bin liraya yakın masraf yapcamda anca önümü görecem arabayı satarım daha iyi sonuçta ne masraf yaparsam yapayım satarken fiyatı etkilemeyecek.

birader konunun başını okursan senin sorununa çözüm önermiştim, bir daha söylüyorum, al bi çift Osram Nightbreaker veya Osram Siverstar, yoluna bak. Bu ampüllerin çifti de 40 lira civarında.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 08 Şubat 2011, 21:34:35 »
evt dediğin ampüller çok ucuz ama güven olurmu iki gün sonra geçmesinler. kullanan arkadaşlar varmı birde boranın orjinal ampüllerinin markası nedir benim aractaki bosch h4 yazıyor acaba fabrika çıkışımı saygılar.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 09 Şubat 2011, 00:27:36 »
evt dediğin ampüller çok ucuz ama güven olurmu iki gün sonra geçmesinler. kullanan arkadaşlar varmı birde boranın orjinal ampüllerinin markası nedir benim aractaki bosch h4 yazıyor acaba fabrika çıkışımı saygılar.

ucuz derken neyle kıyasladın? Aftermarket olarak alabileceğin pahalı ampullerden sana bu önerdiğim ampuller, ikisini de kullandım, ikisi de xenon takmadan çözüm üretmeye yetecek ampuller, nightbreaker biraz daha mavimsi yanar, çıplak gözle beyazdan neredeyse ayırt edilemez, silverstar net beyaz yanar, sarıya veya maviye çalmaz. Silverstar şu an evdeki Almera'nın üzerinde takılı, çin işi xenon ile aynı aydınlatmayı alıyorum diyeceğim kimse inanmayacak, ama öyle, çok memnunum, uzun fara gerek duymuyorum. Nightbreaker eski araçlarımda kullanmıştım, onun da aydınlatma performansı son derece başarılı, ancak zifiri karanlıkta silverstar biraz daha iyi gibi.

Farın üzerinde mi bosch yazıyor, yoksa ampulün üzerinde mi? Osram ve Philips OEM ampül üretimi yapan markaların başında gelir, Bosch ilk defa duyuyorum, hatta Bosch'un ampül ürettiğini bile bilmiyordum. Osram'ın başka marka fabrikasyon ampülden herhangi bir farkı yoktur, çünkü piyasadaki araçların büyük çoğunluğunun üzerinde Osram ampül bulunur.

Benim önerdiklerimi takın bi deneyin, illa ki üzerindekilerden iyi aydınlatır.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2011, 00:29:02 Gönderen: d3n1s »

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 09 Şubat 2011, 00:36:31 »
bilgilerin için tşk ederim deniz kardeş en kısa zamanda Osram Nightbreaker alcam inş. memnun kalırım int. çok araştırdım bazıları hemen geçiyor diye şikayetci tek sıkıntım o. Ama yine de alıp deneyeceğim bu arada arabamın ampulünün üzerinde bosch h4 12 v yazıyor

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 09 Şubat 2011, 01:07:19 »
bilgilerin için tşk ederim deniz kardeş en kısa zamanda Osram Nightbreaker alcam inş. memnun kalırım int. çok araştırdım bazıları hemen geçiyor diye şikayetci tek sıkıntım o. Ama yine de alıp deneyeceğim bu arada arabamın ampulünün üzerinde bosch h4 12 v yazıyor

H4'ün ne anlama geldiğini biliyosun? Senin de H4 alman gerekecek, başka tip alma, uymaz aracına. İnternette arama yaparken rastladıklarıma ben pek güvenmiyorum, burası gibi bir ortamda sorulan sorulara daha doğru cevaplar geliyor bence. Umarım işini görür, ben de zor duruma düşmemiş olurum ;)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Şubat 2011, 13:19:11 »
eyvallah

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Şubat 2011, 02:42:48 »
Orjinal sisli farlardan alınıp mercekli sise xenon takılsa nasıl performans alınır?
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #55 : 15 Şubat 2011, 08:13:03 »
Cam o orjinaller
Güzel olur sisler.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)