Gönderen Konu: karterden gelen hortum  (Okunma sayısı 6248 defa)

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
karterden gelen hortum
« : 16 Aralık 2010, 18:47:04 »
arkadaşlar karterden gelen hortum ne işe yarar? benm 6n in karterden gelen hortum bir parça çürümüş yeni fark ettim ne gibi sıkıntı yaratır acaba?
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: karterden gelen hortum
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2010, 01:57:14 »
O boru karter havalandırmasının borusu. Eğer yırtık çok büyük değil ise sorun olmaz ama düşük bir ihtimal oradan giren pislik yağı kirletebilir. Bir de ısınan yağ buharı delikten dışarı çıkarak kötü bir koku yayabilir, kaloriferi açtığınızda içeriye koku gelebilir. Eğer çok kötü bir durumda değil ise siyah bant ile kapatın sorunlu yerleri.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2010, 01:59:56 »
ben fıltre kıtı yaptırdıgımda dogal olarak karter havalandırmasına gıden kısım acık kaldı . benım bıldıgım orası dısarıya hava atıyor . bana sorun olmaz dedıelr ama. bı krank fıltresı almak gerekıyor sanırım oraya? dogrumuyum
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2010, 01:31:36 »
ben fıltre kıtı yaptırdıgımda dogal olarak karter havalandırmasına gıden kısım acık kaldı . benım bıldıgım orası dısarıya hava atıyor . bana sorun olmaz dedıelr ama. bı krank fıltresı almak gerekıyor sanırım oraya? dogrumuyum

Ben aldım ama arabanın içine gelen aşırı kokudan rahatsız olunca filtreyi iptal edip ucundan minik bir hortum takarak ön-aşağıya verdim çıkışını. Koku yok artık rahatım :) Tabii yağ değişiminden önceydi o koku, neden bilmem aşırı vardı. Şu an yok. Hortumun içine bilerek birşey atılmazsa veya çok enteresan bir durum olmazsa sorun çıkarmaz filtre takmaya gerek yok bence :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2010, 00:51:15 »
ben senin kitte krom boruya baglamislar gibi gormustum yanlis gormusum demekki

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2010, 01:00:06 »
karterden gelen kısım boşta su anda. krank fıltresı takılıyor heralde

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2010, 01:02:59 »
hmm krank filtresi olur tabi bide onunda kronmunu bulursan goruntu acisindanda guzel olur

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2010, 01:04:12 »
genelde mavı renklı oluyor. hava fıltresının küçültülmüşü :)) goruntusude guzel . 20 tl mı ne fıyatıda . oyle bısey.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2010, 01:14:14 »
hepsiburada.com davar onlardan ya  :D