Gönderen Konu: dönüşlerde gelen ses  (Okunma sayısı 6904 defa)

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
dönüşlerde gelen ses
« : 19 Aralık 2010, 17:20:05 »
arkadaşlar araç viteste içen sokak aralarında falan dönerken taktaktaktak diye bir ses geliyor. dikkat ettim sola dönerken sağ arka taraftan ya da oorta taraftan, sağa dönerkende aynı şekilde sol taraftan geliyor. boşta viraja girdiğimde herhangi bir ses yok. yani sadece araç viteste iken bu ses var. nedir durum acaba?
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Ynt: dönüşlerde gelen ses
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2010, 17:27:26 »
Aks korugu paylamistir icine su girmis olabilir ondan ses yapiyodur bendede vardi akslari kontrol ettir sorun ordadir ;)
ADK

Çevrimdışı Holigan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2010, 17:31:16 »
Bulundugunuz Bölgede yetkili servise Gidiniz akis lalesinde problem var bakılsın bu şekilde üzerine giderseniz problem yaratır saygılarımla.
Şαire sormuşlαr:"Giden midir terkeden,yoksα kαlαn mı?"Şαir der ki;"Kαlαn gidenin gitmesine ses çıkαrmıyorsα,çoktαn terketmiştir.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2011, 16:11:34 »
arkadaşlar araç viteste içen sokak aralarında falan dönerken taktaktaktak diye bir ses geliyor. dikkat ettim sola dönerken sağ arka taraftan ya da oorta taraftan, sağa dönerkende aynı şekilde sol taraftan geliyor. boşta viraja girdiğimde herhangi bir ses yok. yani sadece araç viteste iken bu ses var. nedir durum acaba?
Slm hocam, benzer ses benim araçtan da geliyor. Araç duruyorken tam tura yakın sağ yada sol çevrildiğinde ve kavrama noktasına geldiğinde hafif silkeleyerek aynı sesi çıkarıyor, tamircim bakım yapmamız gerektiğini ama acil olmadığını söyledi. yaklaşık bin lira tutarmış sanırım. Bilgisi olan varsa sormak istiyorum, yolda bırakacak bir durum mu? acil yapılması gereken bi şey midir?
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2011, 16:22:58 »
peki ustanız sorunun nerde oldugunu söyledi 1000 lira tutması şaşırttıda beni ?
ADK

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2011, 16:50:51 »
valla şimdi telefonla tekrar aradım, trigeri filan da değiştiririz ondan bin liraya yakın tutar demiştim dedi, aks lardan ses geliyormuş, bi elden geçmesinde fayda var dedi... sizce çok mu bu masraf? Gerçi neler yapılacağını tam bilmiyorum ve tamirci de aile dostumuz kazık atacak bi adam değil yani..
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2011, 17:02:23 »
o ses dediğim gibi büyük ihtimaller aks larla ilgilidir , ama fiyat konusunda birşey diyemicem
ADK