Gönderen Konu: ROLANTİ SORUNU ve STOP  (Okunma sayısı 6752 defa)

Çevrimdışı genc_mudur24

• Biz Üç Kişiyiz ; Ben , Keyfim ve Kahyası...
    • Profili Görüntüle
ROLANTİ SORUNU ve STOP
« : 25 Aralık 2010, 01:02:36 »
arkadaşlar gün geçmiyorki araç bir arıza daha vermesin , şimdiki sorun aracı çalıştırdıktan sonra ayağı gazdan çektiğim anda devir düşüyor ve devir ibresi aşağı yukarı inip çıkıyor sanki rolanti tutmuyomuş gibi ve araç stop edecek gibi oluyor.bazende stop ediyor.hatta dün yolda 110'la giderken araç stop etti..Kaloriferi çalıştırdığımda devir düşüyor.ustaya götürdüm boğaz kelebeğinden olabilir dedi.yarın temizlicek.sizce sorujn ne olabilir ?

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
Ynt: ROLANTİ SORUNU ve STOP
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2010, 22:06:33 »
o sorun bana araba sattırdı.. Umarım seninki adaptasyonla düzelir..
http://www.vwtr.net/forum/dlattach/attach=6824;type=avatar
Belki; belki senin belkilerin hiç olmadı...

Çevrimdışı zingaro44

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2010, 15:48:31 »
aynı sorun bende de vardı 3 sene önce 98 modeli 10500 aldım baskı balata fren disk direksiyon pompa + kutusu lpg ,boğaz kelebeği derken  4500 tl masraf :-\ araba geldi 15000 liraya yine tutmadı ayar sattım 8500 tl ye zarara bak bak yani ben arabayı 4000 zor sattım bu polo larda kronik bir sorun araba rahatmı rahat güzel ama işte olmuyorsa satın kutulun derim

Çevrimdışı genc_mudur24

• Biz Üç Kişiyiz ; Ben , Keyfim ve Kahyası...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2010, 00:16:52 »
valla boğaz kelebeğini temizlettim , düzelir gibi oldu ama yine kaloriferi açınca devir oynuyor.yarın gidip bir adaptasyon yaptıracağım inşallah düzelir.

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2010, 01:02:43 »
kaloriferi açtığında klimada devredeyse buji kablolarını kontrol ettir derim. Benim aracımdada aynı sorun varda klimayı açtığımda rolanti düşüp kalkıyordu. Buji kablosu kesildiği için dışarıya kıvılcım atıyomuş buda rolantiyi düşürüyormuş  :)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2010, 01:24:51 »
aynı sorun bende de vardı 3 sene önce 98 modeli 10500 aldım baskı balata fren disk direksiyon pompa + kutusu lpg ,boğaz kelebeği derken  4500 tl masraf :-\ araba geldi 15000 liraya yine tutmadı ayar sattım 8500 tl ye zarara bak bak yani ben arabayı 4000 zor sattım bu polo larda kronik bir sorun araba rahatmı rahat güzel ama işte olmuyorsa satın kutulun derim

Baskı balata fren gibi lpg takılması gibi masraflar her araçta olur boğaz kelebeğine gelince 450 tl lik bir mal için araç satılmaz.Bence sizin ustanız aracınızı iyi toplayamamış gibi geldi bana ??? sonuçta 4500 tl harcanan aracın yürürüde motoruda sıfır olur.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı Sportline 1.6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2010, 19:05:33 »
Arkadaslar aynı sorunu bende yaşadım ve ustama götürdüm aracı. benim arabanın sorunu boğaz kelebeği kaynaklıymış. kelebeği söktük ve içinde motor kısmı yanmış genelde bu araçlarda cıkan bi sorunmuş isterseniz götürün bi baktırın. genelde bu sorun yasanıyomuş. ve yenileri 200-400 tl arasında değişiyo..

Çevrimdışı dogukan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2011, 20:34:13 »
arkadaşlar gün geçmiyorki araç bir arıza daha vermesin , şimdiki sorun aracı çalıştırdıktan sonra ayağı gazdan çektiğim anda devir düşüyor ve devir ibresi aşağı yukarı inip çıkıyor sanki rolanti tutmuyomuş gibi ve araç stop edecek gibi oluyor.bazende stop ediyor.hatta dün yolda 110'la giderken araç stop etti..Kaloriferi çalıştırdığımda devir düşüyor.ustaya götürdüm boğaz kelebeğinden olabilir dedi.yarın temizlicek.sizce sorujn ne olabilir ?

sorununuz hal oldu mu, zira aynı sorunla uğraşıyorum.