Gönderen Konu: Polo kaput altı  (Okunma sayısı 22178 defa)

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
Polo kaput altı
« : 06 Ocak 2011, 19:54:19 »
Slm arkadaşlar bende 10 gün önce hyundai accentimi satıp 98 model Polo 1.6  8v heatback aldım.Ön kaputun altında kaputa yapışık bir tabaka olması lazım.Sattığım arabada vardı.Takmak gerekirmi?Ayrıca forumda okuduklarım açıkça beni korkuttu.Sattığım arabada pek sorun çıkmıyordu.Poloda ise neredeyse herkes problemlerden bahsetmiş,benim poloda şuana kadar hiç sorun çıkmadı.Açıkçası biraz tırstım,eski kullanıcılardan rahatlatıcı açıklama bekliyorum. :-\

Çevrimdışı danniel

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo kaput altı
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2011, 20:21:02 »
Slm;bende 1.4 16 v sportlıne kullanıcısıyım.eskı polocu degılım 8-9 aylık dıyebılırım ama en ufak bır sorun cıkarmadı dıyebılırım.O sorun cıkan pololar bıraz cacık pololar olabılır sonucta vw bınıyosun.bunuda unutmamak gerekır bence.
 kaput altında tabaka demıssın herhalde kaput altındakı keceden bahsedıyosun?sorun olmaz yalıtım amaclı konuldugunu bılıorum o kadar gule gule kullanın.
07 VW

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2011, 20:51:14 »
Slm arkadaşlar bende 10 gün önce hyundai accentimi satıp 98 model Polo 1.6  8v heatback aldım.Ön kaputun altında kaputa yapışık bir tabaka olması lazım.Sattığım arabada vardı.Takmak gerekirmi?Ayrıca forumda okuduklarım açıkça beni korkuttu.Sattığım arabada pek sorun çıkmıyordu.Poloda ise neredeyse herkes problemlerden bahsetmiş,benim poloda şuana kadar hiç sorun çıkmadı.Açıkçası biraz tırstım,eski kullanıcılardan rahatlatıcı açıklama bekliyorum. :-\

Kaput altındaki

burdan bakabilirsiniz.Aracınız fazla oynanmamıssa korkmayın bakımını zamanında yaptırın polo üzmez sizi 2005 senesınden beri bizde problem sıkıntı yaşamadık.
Vw Polo 6N

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2011, 21:02:03 »
Sizede teşekkür ederim.Ersan kardeşim.Sattığım hyundai de vardı bayaa sesi kesiyordu.Poloyada takmayı düşünüyorum.Teşekkürler.

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2011, 22:09:23 »
Sizede teşekkür ederim.Ersan kardeşim.Sattığım hyundai de vardı bayaa sesi kesiyordu.Poloyada takmayı düşünüyorum.Teşekkürler.
Sattığınız hyundai dizelmiydi ? Genelde dizellere koyuyorlar. Polonun 1.6 8v öyle rahatsız edicek bi ses gelmiyor.
Vw Polo 6N

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2011, 10:45:55 »
Sattığınız hyundai dizelmiydi ? Genelde dizellere koyuyorlar. Polonun 1.6 8v öyle rahatsız edicek bi ses gelmiyor.

Slm hyundai benzin-LPG idi.Kaput keçesi sesi çok kısıyordu.Poloda sanki şanzıman sesi geliyor.Hafif uğultu geliyor.Şanzıman yağını değiştirsem içinede bor power katkı koysam faydası olurmu.Zararı varmıdır.Tşk.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2011, 11:10:36 »
polo daki sorun yurdum insanın 10.000 veya 15.000 km bakımını yag su filitre olarak algılamaları
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2011, 23:29:34 »
Kece 16V Sportline'da var. 1.6 8v'da yok.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2011, 23:31:04 »
bende 98 1.6 8v var kece yok kuzenimde 97 1.6 8v var onda kece var

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2011, 09:37:05 »
bende 2 senedir 6n kullanıyorum hiç sorun yaşamadım bakımını zamanında yaptır hiç sorun yaşamazsın doğrusu benim arabaı aldığımda 73000 km deydi şmdi 92000km de

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2011, 11:41:53 »
bende 2 senedir 6n kullanıyorum hiç sorun yaşamadım bakımını zamanında yaptır hiç sorun yaşamazsın doğrusu benim arabaı aldığımda 73000 km deydi şmdi 92000km de

İlgine tşk.Polo veya volkswagen arabaya ilk biniyorum.Arabanın sabahları bile tek kontakta çalışması güzel,yokuşlarda asılması mükemmel,yakıt lpg olarak 147 krş çok iyi,yağ eksiltme yok; bunlar çok iyi şeyler yalnız çalışmasında hafif uğultu var gibi geliyor şanzımandan sanıyorum.Şanzıman yağını değiştirsem içinede bor power koysammı diye düşünüyorum.Yoksa aranın acemisiyimde bu arabalar böylemi çalışıyor nedersiniz?

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2011, 14:14:36 »
bor power şu bu uğraşmayın uğultuya faydası olmaz. uğultu sesi, teker bilyası olabilir.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2011, 16:46:33 »
İlgine tşk.Polo veya volkswagen arabaya ilk biniyorum.Arabanın sabahları bile tek kontakta çalışması güzel,yokuşlarda asılması mükemmel,yakıt lpg olarak 147 krş çok iyi,yağ eksiltme yok; bunlar çok iyi şeyler yalnız çalışmasında hafif uğultu var gibi geliyor şanzımandan sanıyorum.Şanzıman yağını değiştirsem içinede bor power koysammı diye düşünüyorum.Yoksa aranın acemisiyimde bu arabalar böylemi çalışıyor nedersiniz?

Hocam aracınız hayırlısı olsun, bende ekim ayının sonunda 96 model 1.6 lpg li polo aldım. Aldığımdan beri çok memnunum, bahsettiğin gibi su eksiltmemesi, yokuşlarda çok güzel çekişinin olması çok çok güzel. Keçi gibi tırmanıyo kerata  :)

Açıkçası forumda da yeniyim, ne zaman ne bakımı yapılması gerekir onları da bilmiyorum, benim ilk aracım. Önceleri grande puntolara çok heves ediyordum ama maddi olarak erişemeyeceğim rakamlardaydı. Şimdi polo aldığım içinde çok memnunum.

Forumda bende araştırma yapıyorum, yapılması gereken bakımlar hakkında paslaşırsak sevinirim. Aynı şehirdeymişiz birde.. benim alie dostu bi tamircim de var, lazım olursa aklında olsun.

Bu arada lpg yi nerden alıyorsun ? uygun bi yer biliyor musun?

Bu arada eklemeyi unuttum benim aracımda 1.6 ama 60 tl ye doldurduğum lpg ile yaklaşık 280 km yol yapıyorum şehir içinde, senin aracın nasıl 147 krş yakıyo benim hesaplarıma göre 215 krş yakıyo şehir içinde!!
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 16:49:10 Gönderen: hasoci »
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2011, 16:48:44 »
Hocam aracınız hayırlısı olsun, bende ekim ayının sonunda 96 model 1.6 lpg li polo aldım. Aldığımdan beri çok memnunum, bahsettiğin gibi su eksiltmemesi, yokuşlarda çok güzel çekişinin olması çok çok güzel. Keçi gibi tırmanıyo kerata  :)

Açıkçası forumda da yeniyim, ne zaman ne bakımı yapılması gerekir onları da bilmiyorum, benim ilk aracım. Önceleri grande puntolara çok heves ediyordum ama maddi olarak erişemeyeceğim rakamlardaydı. Şimdi polo aldığım içinde çok memnunum.

Forumda bende araştırma yapıyorum, yapılması gereken bakımlar hakkında paslaşırsak sevinirim. Aynı şehirdeymişiz birde.. benim alie dostu bi tamircim de var, lazım olursa aklında olsun.

Bu arada lpg yi nerden alıyorsun ? uygun bi yer biliyor musun?

hayırlı olsun ben puntonun tek kapı jet li metli bi modeli var ona bindim resmen takoz diz mesafesi çok dar vs. vs. vw her zaman iyidir ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ