Gönderen Konu: Polo kaput altı  (Okunma sayısı 22176 defa)

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo kaput altı
« Yanıtla #14 : 14 Ocak 2011, 17:00:04 »
hayırlı olsun ben puntonun tek kapı jet li metli bi modeli var ona bindim resmen takoz diz mesafesi çok dar vs. vs. vw her zaman iyidir ;)
Hocam valla bi ara fena gaza gelmiştim kredi çekip sıfır alcaktım filan, iyi almamışım :)) şuan arabamda tek eksikliğini hissettiğim şey abs ve airbag, onlarda modele göre yok ama sağlam araba çok şükür bi sıkıntı yaşatmadı, yaşatmazda umarım.

Bu arada avatarındaki araç çok güzel duruyo, bayılıyorum o angel farlara... piyasası ne kadar onların hocam?
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Ocak 2011, 17:01:02 »
o araç satıldı :D 250 300 arası bişey.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Ocak 2011, 17:18:29 »
o araç satıldı :D 250 300 arası bişey.
anladım hocam  ;) az önce gördüm zaten araç bakıyorsun, gönlüne göre bulursun inş.
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ocak 2011, 17:28:10 »
anladım hocam  ;) az önce gördüm zaten araç bakıyorsun, gönlüne göre bulursun inş.

sağolasın bakıyoruzda araç almak zor işcidden...

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Ocak 2011, 13:27:29 »
Hocam aracınız hayırlısı olsun, bende ekim ayının sonunda 96 model 1.6 lpg li polo aldım. Aldığımdan beri çok memnunum, bahsettiğin gibi su eksiltmemesi, yokuşlarda çok güzel çekişinin olması çok çok güzel. Keçi gibi tırmanıyo kerata  :)

Açıkçası forumda da yeniyim, ne zaman ne bakımı yapılması gerekir onları da bilmiyorum, benim ilk aracım. Önceleri grande puntolara çok heves ediyordum ama maddi olarak erişemeyeceğim rakamlardaydı. Şimdi polo aldığım içinde çok memnunum.

Forumda bende araştırma yapıyorum, yapılması gereken bakımlar hakkında paslaşırsak sevinirim. Aynı şehirdeymişiz birde.. benim alie dostu bi tamircim de var, lazım olursa aklında olsun.

Bu arada lpg yi nerden alıyorsun ? uygun bi yer biliyor musun?

Bu arada eklemeyi unuttum benim aracımda 1.6 ama 60 tl ye doldurduğum lpg ile yaklaşık 280 km yol yapıyorum şehir içinde, senin aracın nasıl 147 krş yakıyo benim hesaplarıma göre 215 krş yakıyo şehir içinde!!

Teşekkür yeğenim.Senin aracında hayırlı olsun.LPG yi genelde PO dan alıyorum.Bir depo lpg ile yaklaşık 400 km.yol gidiyorum.Burada lpg 1.98 tl    32x1.98=63 TL     63:400=0.157krş  şimdiki fiyat ile oluyor.Aracın bakımı derken sadece yağ ve su değildir.Frenler,balatalar,defransiyel şanzıman yağları filitreler vs herşeyi düşünmek lazım.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Ocak 2011, 09:54:37 »
Teşekkür yeğenim.Senin aracında hayırlı olsun.LPG yi genelde PO dan alıyorum.Bir depo lpg ile yaklaşık 400 km.yol gidiyorum.Burada lpg 1.98 tl    32x1.98=63 TL     63:400=0.157krş  şimdiki fiyat ile oluyor.Aracın bakımı derken sadece yağ ve su değildir.Frenler,balatalar,defransiyel şanzıman yağları filitreler vs herşeyi düşünmek lazım.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Hocam selamlar tekrardan, cevabın için tşk. Mevkii neresi acaba gazı bu kadar ucuz ???  :saskin: ben buca da oturuyorum en ucuz gaz 2,16 civarında... Bu arada 32 lt lik depoyla  400 km yi görmen çok çok iyi gerçekten... bende bu durumda 27 lt lik depoyla 340 km yi görmem lazım ama yaklaşık 60 km daha düşük yok yapıyor demekki...

Sebepleri ne olabilir baktırmam gereklimi sizce?
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Ocak 2011, 11:00:14 »
bucada 2.16 gaz nerde var bende yakınım şirinyerliyim :) karabağlarda sihirgaz var shell bayisi ben hep ordan alırım gazıda güzel en fazla km yi hep shell ile yaptım tavsiye ederim.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Ocak 2011, 11:43:07 »
bucada 2.16 gaz nerde var bende yakınım şirinyerliyim :) karabağlarda sihirgaz var shell bayisi ben hep ordan alırım gazıda güzel en fazla km yi hep shell ile yaptım tavsiye ederim.
Hocam slm, yılbaşı günü atatürk stadının çaprazında bpet var birde aytemiz var ordan 2.19 a almıştım, şuan biraz daha düştü net fiyatını bilmiyorum ama yaklaşık 2,16 civarındadır. Sihirgazı bende genelde kullanıyorum. hem araç yıkama hemde yakın mevkiide daha uygun yer yok haklısın..
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Ocak 2011, 12:44:04 »
Hocam selamlar tekrardan, cevabın için tşk. Mevkii neresi acaba gazı bu kadar ucuz ???  :saskin: ben buca da oturuyorum en ucuz gaz 2,16 civarında... Bu arada 32 lt lik depoyla  400 km yi görmen çok çok iyi gerçekten... bende bu durumda 27 lt lik depoyla 340 km yi görmem lazım ama yaklaşık 60 km daha düşük yok yapıyor demekki...

Sebepleri ne olabilir baktırmam gereklimi sizce?

Slm.Ben Menemendeyim.İzmirden Menemene gelirken Koyundere köyünü geçince Alpet bayi var.Orada ve yakınındaki istasyonda rekabet var.Gazı 1.98 den veriyorlar.Birde Menemende Anı otogaz var oradada yine 1.98 den veriyorlar.Sizin araçta yakıt çok yakıyor ise gaz sistemini işi bilen bir ustaya kontrol ettir.Lastik havalarını ön arka  30-32 yap.Dur kalklarda aracı zorlama, faydasını göreceksiniz.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2011, 17:16:19 »
Slm.Ben Menemendeyim.İzmirden Menemene gelirken Koyundere köyünü geçince Alpet bayi var.Orada ve yakınındaki istasyonda rekabet var.Gazı 1.98 den veriyorlar.Birde Menemende Anı otogaz var oradada yine 1.98 den veriyorlar.Sizin araçta yakıt çok yakıyor ise gaz sistemini işi bilen bir ustaya kontrol ettir.Lastik havalarını ön arka  30-32 yap.Dur kalklarda aracı zorlama, faydasını göreceksiniz.

kaput altı keşçeyi buldunmu abi fiyatı nedir ?

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Ocak 2011, 19:17:47 »
kaput altı keşçeyi buldunmu abi fiyatı nedir ?

Kaput altı keçeyi gerek olmadığını,tesadüfen uygun fiyatla karşıma çıkarsa alırım diye boşladım.Bu arada bugün Menemende anı otogaza gittim.Gazı 1.89 a indirmişler.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Ocak 2011, 22:31:56 »
Kaput altı keçeyi gerek olmadığını,tesadüfen uygun fiyatla karşıma çıkarsa alırım diye boşladım.Bu arada bugün Menemende anı otogaza gittim.Gazı 1.89 a indirmişler.

peki bu gazla değerler nasıl çıkıyor 100kmdeki litre değerini kontrol edebildiniz mi ?

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Ocak 2011, 12:05:37 »
Anı Otogaz İpragazın ürününü satıyor ,dökme gaz değil diyorlar.Ben problem yaşamadım.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Ocak 2011, 14:23:10 »
Anı Otogaz İpragazın ürününü satıyor ,dökme gaz değil diyorlar.Ben problem yaşamadım.
basıp gelcem taaa bucadan valla usta gaz verip duruyon sende  :p
Menemen in içinde mi bu gazcı yoksa ana yol üstünde mi?  ::)
96 HB 1.6 LPG Laci Polo