Gönderen Konu: ilk çalıştırma zorluğu  (Okunma sayısı 12263 defa)

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
ilk çalıştırma zorluğu
« : 08 Ocak 2011, 20:34:23 »
merhaba sevgili arkadaşlar.  aracım 97 model 1.6 hb. otomatik polo.  sabahları ya da akşamları, yani işe giderken ve dönerken aracımı çalıştırmakta çok zorlanıyorum.   ( sabah - akşam örneğini şunun için verdim, sıcakken yada 1 - 2 saati geçmeyince böyle bir sorun yaşamıyorum )   marşa basıp çalıştırıyorum ve birkaç saniye sonra stop ediyor. gaz verip çalışmasını sürdürmeyi deniyorum, gaza basmamla birlikte stop ediyor. bu işlemleri araç çalışana kadar belki 10 kez yineliyorum. benim sorum şu; böyle bir sıkıntıya boğaz kelebeği neden olabilir mi? , ayrıca bir arkadaş çalıştırma sorunu ile ilgili olarak benzin pompasını değiştirmiş, acaba bu da etkili midir?  ayrıca deneyim ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum teşekkürler.  (araç sıralı lpg li, bujileri yeni takıldı)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: ilk çalıştırma zorluğu
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2011, 21:46:47 »
benzin pompası . polonun nalet sorunlarından biri. poloyu savunan arkadaşlar beri gelsin, poloların %99 unda neden benzin  pompası arıza yapar bana savunsun? şahinde bile yok bu sorun bre?!  :bekleriz:
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2011, 21:48:22 »
vw nin araçlarında pompanın çalışma prensibi şahin gibi değilde ondan. Gariban memleketinde yaşadığımız için genelde çeyreğin altında kullanırsak benzin pompası arıza yapar bu fizik kanunu... Golf te benzin pompası kendini benzin ile soğutur benzin olmazsa depoda pompayı eline alırsın ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2011, 21:53:27 »
yani bu sözünü ettiğim sorun benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir mi arkadaşlar.

Çevrimdışı EMEKLİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2011, 22:19:00 »
Bencede benzin pompası büyük ihtimal,birde ateşleme bobinini kontrol ettir derim.

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2011, 21:01:07 »
anladığım kadarıyla aracımda elektriksel bir takım sorunlar da var. çünkü farları açtığımda radyo da cızırdamaya başlıyor.  dolayısıyla benzin pompası olasılığının yanına bobin ve diğer olası elektriksel nedenler de sıralanabilir. artık almış bulunduk tabi ama, şu çok sayıdaki kronik olarak adlandırılan sorunlarla ben de karşılaşınca acaba,   hem 1000 lira daha az verip    hem 16valf    hem 1.3 motor   hem de 99 ya da 2000 model olan   swift  veya  micra yı almamakla büyük bi hata mı ettik diye kendime soruyorum   :-\    siz ne dersiniz arkadaşlar?

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2011, 21:23:17 »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın
içinizi bulandırmayın her marka araçta bozulur kafanıza takmayın
kolay gelsin
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011, 21:24:17 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2011, 21:36:04 »
vw nin araçlarında pompanın çalışma prensibi şahin gibi değilde ondan. Gariban memleketinde yaşadığımız için genelde çeyreğin altında kullanırsak benzin pompası arıza yapar bu fizik kanunu... Golf te benzin pompası kendini benzin ile soğutur benzin olmazsa depoda pompayı eline alırsın ;)
benim benzin pompası iyi dayanıyor valla  ;D
ADK

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2011, 14:15:20 »
benim eski araçta en son benzin pompası sinyal veriyordu , iki marşta alıyordu gavur. şutladım gavuru  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2011, 14:17:59 »
tarihinin en büyük satısını yaptın o araba ile  :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2011, 15:29:48 »
benim eski araçta en son benzin pompası sinyal veriyordu , iki marşta alıyordu gavur. şutladım gavuru  ;D
;D
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2011, 16:17:06 »
arkadaşlar sizin söylediklerinizin hepsi doğru olabilir hepsine katılıyorum özellikle yarım deponun altında kullanma hususu zira arabanın rölantisini bile bozuyor bu durum... da bu arabada ki sıkıntı için neden daha iyimser olup... akü ... demiyoruz ....yani akünün ömrü doluyor olamaz mı....???
bide sonuçta araç lpg li araç havalarda soğuk olunca biraz da doğal gibi geldi bana geç marş alması... (lpg beyni soğuktan etkileniyor)
arıza var demeden aracı birde benzinde kullanmak lazım bakalım aynı sorun devam edecekmi diye..
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 16:28:32 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2011, 10:50:59 »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın
içinizi bulandırmayın her marka araçta bozulur kafanıza takmayın
kolay gelsin
teşekkür edeim. sizin de dediğiniz gibi, bu saatten sonra böyle düşünceler can sıkmaktan başka bir işe yaramaz.

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2011, 10:56:19 »
arkadaşlar sizin söylediklerinizin hepsi doğru olabilir hepsine katılıyorum özellikle yarım deponun altında kullanma hususu zira arabanın rölantisini bile bozuyor bu durum... da bu arabada ki sıkıntı için neden daha iyimser olup... akü ... demiyoruz ....yani akünün ömrü doluyor olamaz mı....???
bide sonuçta araç lpg li araç havalarda soğuk olunca biraz da doğal gibi geldi bana geç marş alması... (lpg beyni soğuktan etkileniyor)
arıza var demeden aracı birde benzinde kullanmak lazım bakalım aynı sorun devam edecekmi diye..
  ben de sizin gibi iyimser olmaya çalıştım bir süre ama ne yazık ki apaçık biçimde ciddi sorunlar var.  boğaz kelebeği, teşleme bobini ve benzin pompası üçlemesinde bir sorun var. (akü, buji, filtreler vb. gibi değişimlerin yapılması ve 15 derece üstündeki sıcaklıklarda da bu sorunu yinelemesi nedeniyle...) ama dert etmeyeceğim ve iyi yiönlerine bakmaya çalışacağım. :)  teşekkür ederim ilginiz için.