Gönderen Konu: 97 polo sportline alarm bağlamak anlatımı :)  (Okunma sayısı 6977 defa)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
97 polo sportline alarm bağlamak anlatımı :)
« : 22 Ocak 2011, 01:05:49 »
Arkadaşlar biliyorsunuz ki 97 polo sportline aldım fakat aracımda alarm olmadığından kilitlemek için sürekli anahtar kullanıyordum.

Eskiden kalma cyclone bir alarm vardı elimde hazı boşken onu poloya takayım dedim.

Alarm bağlamak zannedildiği gibi zor bir iş değil hele hele bu araçlarda çocuk oyuncağı :D

Öncelikle şöför mahallindeki diz hizamızdaki kapağı çıkartıyoruz. zaten sigorta paneli önümüzde. Kapaktan sonra altta bir muhafaza var iki yıldız vida ile tutan olnlarıda çıkartıyoruz.

Öncelikle sigorta panelini yanlarda iki plastik kulatan kurateıp tamamen aşağı alıyoruz.

Alarmın Artı (+) ucunu genelde kırmızıdır direksiyonun altından giden demetten kırmızı kalın iki kablo var 6 mm kalınlığında onlardan birini sıyırıp bağlıyoruz.
Alarmın eksi (-)  ucunu genelde siyahtır şase dağıtımı yapan bir klemens var hemen sol üst köşeye doğru ordan herhangi kalın kahverengi bir kabloya sıyırıp bağlıyoruz.

Sonra sigorta panelini oturtmadan siren için gerekli olan ucu arkadaki bagaj açma telinin geçtiği yerden çıkartıp motor havuzuna ulaştırıyoruz. Uygun yere sireni bağlıyoruz. ( Genelde alarmlarda pembe uçtur sadece artıyı taşıyoruz sirewnin eksisini ordan bir yerden alıyoruz metal bir aksamdan veya direk akünün eksi ucundan )

Daha sonra paneli yerine oturtuyoruz. Gelelim kapı açıp kapama uçlarına. Polo nun kapıları pozitif (+) tetik ile çalışır alarm kataloğundan uygun verilen uçları buna gööre seçiniz.

Sol tarafa baktığımızda kapıya giden körüğe bağlı olan kablo demetinden Gri renkli üzerinde siyah çizgi olan kablo yu buluyoruz bukabloyu sıyırıp oraya kapı açma ucunu bağlıyoruz. Aynı demetten gri renkli kırmızı çizgili kabloyu bulup bunada kapı kapatma ucunu bağlıyoruz.

Sonra yine ordan geçe nbir soket var üzerinde 8 yazar 3 kabloludur. Bu kablolardan kahve rengi üzerinde beyaz çizgi olan kabloyu sıyırıp Alarmın kapı tetik ucuna bağlıyoruz. Geneelde alarm kutusunda seçenek vardır kapı tetiği + veya - diye. Biz eksi olan seçeneği kullanıyoruz.

Daha sonra Aların ACC ucunu yine direkiyon altına giren kablo demetinden kalın olan siyah renkli kabloya sıyırıp bağlıyoruz.Kablonun kalınlığı 2,5 mm falan kalınlık olarak diğer kablolardan kalındır bulmakta zorlanmazsınız.

Geriye sinyaller kalıyor.

Sol kapının ordan alttan gele nbir demet var o demeten Siyah renkli üzeri yeşil çizgili olan kablo ile siyah renkli üzeri beyaz çizgili jkkabloları buluyoruz bu iki kabloyada alarmdan gelen sinyal üçlerını bağlıyoruz.

Darbe sensirünnü aracın şasenie bir yere solda araç renginde saca monte ediyoruz yapıştırıyoruz genelde. Daha sonrada alarm gösterge ledini yandan yukarı çıkartıp torpideonun köşesine genelde çıkartıp bırakıyoruz. ( Derbe sensörü ve led soketlidir ekleme biçme yok ;).

Alarmımız tamamdır güle güle kullanın :D

CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Ynt: 97 polo sportline alarm bağlamak anlatımı :)
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2011, 01:07:51 »
Ben bunu denersem sıgortalarla bırlıkte aracıda yakarım heralde  :D
ok men 8) let s go   :halazn:

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2011, 01:08:45 »
El becerin varsa sıkıntı yok ama elektrik tesisatı şakaya gelmez tabi ben bilgi olarak yazdım isteyene yardımcı olurum ;)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2011, 01:09:08 »
 :tamamdir
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2011, 01:41:18 »
istanbul'da olsam yardım alırdım kesin ama ben bu işi bilen bi ustaya yaptırayım konya'da (=
| m . K . c . |    KONYA

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2011, 01:49:10 »
istanbul'da olsam yardım alırdım kesin ama ben bu işi bilen bi ustaya yaptırayım konya'da (=

Bencede elektrik tesisatı işte fazla kurcalanmaması lazım.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2011, 09:59:29 »
Süleyman geleyimde benim alarmada bi bakıver ya :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2011, 10:01:52 »
buyur gel bakarız.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2011, 10:03:04 »
Beleşçi stayla :D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2011, 13:13:18 »
Çok iyi oldu bu, 1-2 haftaya yapacaktım bende. Anlatım için teşekkürler. Cam sileceklerini kıran birisi var, sadece benim arabaya yapıyor. Deli oldum kamera vs hazırladım alarm da takıp kurup bekleyeceğim gelsin. Geldikten sonrası eğer çocuksa ailesine, değil ise ilk önce haydar sonra polise götüreceğim.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 13:13:46 Gönderen: atego »

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2011, 13:16:47 »
aynen bende bagaja led aldım güezl lamba şekli yapıcaktık oguzla 1 ay once kurcaladık bırseyler sıgorta atanzi oldu  :D
ADK

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2011, 13:58:48 »
Çok iyi oldu bu, 1-2 haftaya yapacaktım bende. Anlatım için teşekkürler. Cam sileceklerini kıran birisi var, sadece benim arabaya yapıyor. Deli oldum kamera vs hazırladım alarm da takıp kurup bekleyeceğim gelsin. Geldikten sonrası eğer çocuksa ailesine, değil ise ilk önce haydar sonra polise götüreceğim.

öyle manyak çok var. Lastik indiren sibopların kapağını çalanalr silecek kapaklarını çalanlar off off Haydar az gelir hıdırla dalıcan :D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2011, 13:59:08 »
aynen bende bagaja led aldım güezl lamba şekli yapıcaktık oguzla 1 ay once kurcaladık bırseyler sıgorta atanzi oldu  :D

O iş kolay altan yaparızda sabahın köründe gelmezsen tabi :D

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2011, 14:01:08 »
sigorta işini düzelttirdim maslakta elektrikçi var akraba , dediğim gibi bagajdaki sviç yalan olmuş ondan beklemede bu iş
ADK