Gönderen Konu: Polo 6n Yağ Lambası Sorunu  (Okunma sayısı 4804 defa)

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
Polo 6n Yağ Lambası Sorunu
« : 15 Mart 2011, 21:58:54 »
Arabam normalde yağ lambası yanmıyor. fakat trafikte dur kalklarda hararet göstergesi 90 dereceye gelince araba durduğunda yağ lambası göz kırpıyor gaza basınca düzeliyor. Arabanın yağ ile ilgili bir çok parçası değişti. Yağ pompası, müşür, yağ filitresi, karterin içinde plastik bir parça ama bu yağ lambasını bir türlü söndüremedik bu şekilde 2 aydır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım fakat bu sorunu çözecek bir usta bulamadım kimisi komple motor yapılacak 2500tl fiyat çıkarıyor kimisi yağ pompası diyor, Aracımın servise gitmeden önce böyle bir sorunu yoktu, şimdi servislerede güvenemiyorum. Bu konuda fikri olan arkadaşları bekliyorum..  :( :(
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6n Yağ Lambası Sorunu
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2011, 10:38:54 »

yağ lambası ne renk yanıp sönüyor ? sarı mı kırmızı mı ?

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2011, 10:58:52 »
dostum süzgeç temizlendimi peki karteri açtirdiğinda?valla o şekilde kullanırsan motoru yersin görüşündeyim.birde filtre yağ pompası yağ degiştirdiğinde yeni yağ mı koydurdun araca yoksa araçtan çıkan aynı yağımı doktunuz?

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2012, 23:05:03 »
tıpa tıp aynı sorun bende de var.20 km gittikten sonra bunalık trafiğe girersem 90 hararette yağ lambası yanıyor, hararet 3 derece düşse sönüyor, benim de yağ pompası orjinaliyle değişti, bu durumda boşa değişti bir önceki de sağlammış.siz nasıl bir çözüm buldunuz, sorun neymiş, nasıl ve nerede tedavi ettirdiniz.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2012, 23:10:12 »
arkadaşlar yağ müşirlerini bir kontrol ettirin derim belki müşirler de sıkıntı vardır birde müşirin orjinalini takmayı çalışın normalde
RedMercury