Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 144574 defa)

Çevrimdışı KrsTNcK

• Profili Görüntüle
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #126 : 07 Haziran 2011, 23:56:33 »
Git kapı ayarı yaptır kaportacıda hiç bi sorun kalmaz bendede wardı 3 gün önce yaptırdım.5 kapı + kaput 50 Tl ye yaptır ayarını bişey kalmaz.180 de bile çok az ses alıyo okadarda normal.

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 08 Haziran 2011, 02:05:40 »
bazi insanların cekemeyip arabayı cizmesi :( dünakşam cizmişler sol camurluğu astara kadar bi yakalasam var ya öyle böyle değil  :bekleriz: kesin 5ay yatarız içerde

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 28 Ocak 2012, 15:33:07 »
Kol dayamanın menteşesini kırdım ben de geçen.
Sipariş verdim. Kargo dahil 10TL'ye geliyor
Haftaya gelir:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180614380079

koray kardeş bu aldığın parça geldi mi. geldiyse uydu mu? bide şu linkteki parça ile aynı mı bi bakabilir misin?
http://www.parcatreni.com/volkswagen-bora-kol-dayama-kapak-acma-butonu-1999-2005-23623.html
32.5 tl yazıyor
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 28 Ocak 2012, 15:35:09 »
paşa zaten 10 lira burada o parça   :)

Nerde var acaba bana temin edebilirmiyiz? ben buldum da şu linkte 32,5 tl
http://www.parcatreni.com/volkswagen-bora-kol-dayama-kapak-acma-butonu-1999-2005-23623.html
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 28 Ocak 2012, 18:25:36 »
Menşei İspanya mı kardeşim At Çöpe Has Almansa Mk1 mk2 mk 3 gibi Sakla torununda binsin..  :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #131 : 28 Ocak 2012, 21:22:28 »
şehir içi ağır direksiyon, arka kısımda dar diz mesafesi, kapı kilitlerindeki kapı açık uyarısı verdiren (daha doğrusu verdirmeyen) swichler. birde zamanına göre iyi yol tutan araçlardan biri olmasına rağmen focus ve astraya göre virajlarda fazla yatması. aslında bu bir yandan avantaja dönüşerek, şehir içinde konforuda getiriyor. ön konsolda ses oluyor ama çözümü basit. teybin olduğu kısım ve yanlardaki ayaklarınızın deydiği kısımları söktürün, sonra parmak kalınlığındaki süngerlerden birleşme yerlerine yapıştırıp tekrar toplayın. daha ses gelmez. bir de bir sonraki aracınızı alırken beklentiyi çok yükseltmesi  ;D

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 28 Ocak 2012, 21:50:01 »
Kol dayamanın menteşesini kırdım ben de geçen.
Sipariş verdim. Kargo dahil 10TL'ye geliyor
Haftaya gelir:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180614380079

Benim gibi kayınpederin 70'li 80'li yılların kaportacısı ise kırılan meteşeyi bi şekilde halleder.plastiğe çivi bile mote eder  ;D :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #133 : 28 Ocak 2012, 21:56:51 »
şehir içi ağır direksiyon, arka kısımda dar diz mesafesi, kapı kilitlerindeki kapı açık uyarısı verdiren (daha doğrusu verdirmeyen) swichler. birde zamanına göre iyi yol tutan araçlardan biri olmasına rağmen focus ve astraya göre virajlarda fazla yatması. aslında bu bir yandan avantaja dönüşerek, şehir içinde konforuda getiriyor. ön konsolda ses oluyor ama çözümü basit. teybin olduğu kısım ve yanlardaki ayaklarınızın deydiği kısımları söktürün, sonra parmak kalınlığındaki süngerlerden birleşme yerlerine yapıştırıp tekrar toplayın. daha ses gelmez. bir de bir sonraki aracınızı alırken beklentiyi çok yükseltmesi  ;D

Yol tutuş konusunda 16 jant ve 205 taban ile kesinlikle Astra ve focus seviyesine çıkıyor sürüş dinamikleri fakat ses ve konforda onların seviyesine düşüyor.Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.ama 15 jant ve 195 tabanla gerçekten sert virajlarda yanak üzerine bınme olayı yaşanıyor fakat 15inde  konforu otobüs gibi maşallah.Bu arada gerçekten bu araba kapı açık uyarısı nasıl vermez ya  :p
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 21:58:09 Gönderen: rene »

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 28 Ocak 2012, 22:01:22 »
bu araba kapı açık uyarısı nasıl vermez ya  :p

switchler bozuktur tepe lambası yanması lazımm
quattro

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 28 Ocak 2012, 22:01:52 »
switcler bozuldumu vermez. iyi bir usta bulursan yaptırsın. bir el meği verirsin ama komple kapı sökülüp, yapıldığı için el emeğini hakkıyla vermek gerekiyor ;)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 28 Ocak 2012, 22:07:14 »
Uyarıyı ne şekilde veriyor peki her modelde verdiğinden eminmisiniz :)
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 22:07:33 Gönderen: rene »

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 28 Ocak 2012, 22:12:20 »
eğer bana sorduysanız;
Uyarıyı ne şekilde veriyor peki her modelde verdiğinden eminmisiniz :)
problemde oarada zaten uyarı vermiyor, kapıyı açsanız dahi ışıklar yanmıyor, hatta aracın kilidini kumandadan açıp, arızalı kapıyı açarsanız 20 sn sonra araç kapılar açılmadı zannedip, tüm kapıları tekrar kitler (tabiki anahtarı kontağa takıp çevirmezseniz)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 28 Ocak 2012, 22:15:55 »
eğer bana sorduysanız;problemde oarada zaten uyarı vermiyor, kapıyı açsanız dahi ışıklar yanmıyor, hatta aracın kilidini kumandadan açıp, arızalı kapıyı açarsanız 20 sn sonra araç kapılar açılmadı zannedip, tüm kapıları tekrar kitler (tabiki anahtarı kontağa takıp çevirmezseniz)

ok dostum teker teker deniycem yarın kapıları sonra yazarım ama aynı jenerasyon 2003-2001 Mk 4 , 99 Passat B5 , ve en yakın arkadaşımın Bora sı var hiçbirinde uyarı almadık ne sesli nede ışıklı ben bu araçlarda yok diye biliyorum böyle bir sistem.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 28 Ocak 2012, 22:23:56 »
98-2005 arası vw gurup araçların hemen hemen hepsinde aynı kilit var. yani hepsinde aynı problem olma ihitmali var. kapıları açtığınızda iç ışıklandırma dikiz aynasının oradan doğru ayarlandıysa ışıklar yanması lazım. kapılar kapatıldıktan sonrada belli bir süre sonra sönmesi lazım. aynı şekilde model ve donanıma göre kapılar açıldığında eğer araçta varsa kapı açık uyarısı vermesi lazım (golflerde 98-2001 arası sadece bagaj kapısı açık uyarısı, 2001 ve sonrası tüm kapılar için kapı açık uyarısı göstergede görünür) passatlarda zaten var