Gönderen Konu: Tahliyeden devirdaim suyunu atma.  (Okunma sayısı 9137 defa)

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
Tahliyeden devirdaim suyunu atma.
« : 03 Nisan 2011, 20:52:44 »
Öncelikle iyi forumlar.
Aracım 98 model LPG'li 1.4 16v Polo Sportline, 123.000 KM'de

Geçen haftadan beri saçma bir sorunla karşı karşıyayım.
Aracım sürekli su eksiltiyor ve hararet ışığı yanıp sönüyor ama hararet asla 90'ın üstüne çıkmıyor..
geçtiğimiz hafta başında kullanırken fazla sıkıştırdım arabayı. 1 saatliğine aracı kullanmamıştım bindiğimde hararet ikaz ışığını gördüm. Suyunu ekleyip devam ettim, 1 hafta boyunca ne zaman hız yapmaya kalksam motoru stop ettikten 5 dk sonra su kaynayarak yedek su deposundaki tahliyeden dışarı taşıyor.

Ustaya götürdüm, ya suyu max'dan fazla doldurduğundan fazlasını atmak istiyordur dedi, ya da üst kapak contasında sorun vardır eksiltiyordur dedi.
Yetkili servise gittim, onlar da bi kaçak bulamadılar suyunu tamamlayıp devam ettirdiler.

Bugün yine sıkıştırdım aracı. Sonra evin önüne park ettim.
5-6 saat süre geçti 5 dklık mesafeye gittim uslu uslu, yine stop ettim. İşim bitip aracı çalıştırınca yine hararet lambası yanıp sönmeye başladı. Suyunu ekledim devam ettim.

Sorunumun kaynağı ne olabilir acaba, 3-4 gün sonra uzun yol yapmayı düşünüyorum yaklaşık 250 KM memlekete gitmek için, başıma iş alır mıyım?
| m . K . c . |    KONYA

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tahliyeden devirdaim suyunu atma.
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 21:49:54 »
araba çalışırken su deposunda hava kabarcıkları gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi eğer geliyorsa conta yanmış olma ihtimali yüksek birde eksozdan buhar atıp atmadığını kontrol edin

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2011, 01:13:44 »
yedek su deposunun kapağındaki contaya bak büyük ihtimal ordandır bendede aynı sorun vardı arabayı stop edince kaynamış olan su kapağın etrafından dışarı akıyodu bi kontrol et

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2011, 18:17:09 »
araba çalışırken su deposunda hava kabarcıkları gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi eğer geliyorsa conta yanmış olma ihtimali yüksek birde eksozdan buhar atıp atmadığını kontrol edin

araç çalışır haldeyken su atma olayı hiç olmuyor, kabarcık da yok hiç. Kışın hava soğuk olduğundan beyaz bi buhar çıkıyordu ama şimdi atmıyor artık.

yedek su deposunun kapağındaki contaya bak büyük ihtimal ordandır bendede aynı sorun vardı arabayı stop edince kaynamış olan su kapağın etrafından dışarı akıyodu bi kontrol et

Dün okudum forumdaki diğer konuları, kapağı kontrol ettim. Ama sallayınca içinden bi su sesi geliyor, bu da sağlam olduğunu gösteriyordu sanırım?
| m . K . c . |    KONYA

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2011, 18:32:38 »
Conta diyorum. Üst kapakdaki contanın kenarında ufak bir yırtılma vardı bende de. aynı senin yaşadıklarını yaşadım. kapağı eline alıp bak içine gözükür zaten..

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 23:01:16 »
Conta diyorum. Üst kapakdaki contanın kenarında ufak bir yırtılma vardı bende de. aynı senin yaşadıklarını yaşadım. kapağı eline alıp bak içine gözükür zaten..

bugün kurcaladım iyice ama bulamadım, sanayiye gittiğim zaman ustaya iletirim söylediklerini, teşekkür ederim (;
| m . K . c . |    KONYA