Gönderen Konu: yeni aldımmmm ama  (Okunma sayısı 3579 defa)

Çevrimdışı serdar282004

• Profili Görüntüle
yeni aldımmmm ama
« : 20 Nisan 2011, 02:33:01 »
slm arkadaşlar bende polo 1.4 16v yeni aldım çok memnundum 1 aydır ama şimdi gaza ani bastığımda devir saati düşüyor sonra gaz alıyor yardımlarınız için şimdiden teşkler

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni aldımmmm ama
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2011, 11:44:50 »
ateşleme sisteminde sorun var aniden gaza basıp çektiğin zaman araç kasılıyor gibi oluyor değilmi doğrudur. ateşleme sistemine bir baktır buji buji kablosu distribitör muhtemelen buji ama yinede farklı bir sorun cıkabılır

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2011, 12:44:30 »
Aracınız lpg li ise bunu yapması normal benzinde yapmaması gerekiyor ama. Arkadaşın dediği gibi ateşleme ve yakıt sistemi problemi olabilir.

Çevrimdışı serdar282004

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2011, 23:06:24 »
ustaya götürdüm baktı buji kablosu arızalı dedi ama sıfır aldık buji buji kablosu ve disbilatör kapağını yeniledim ama  yine aynı sorun var  lpg ayarsız denildi ama kontrol ettirdim sorun yok

gaza aniden yüklendiğim zaman devir düşüyor 2-3 e kadar ve sonra gaz alıyor hatta yolun ortasında stop bile ettim bu gün yarın işim azalınca servise götüreceğim artık sanırım yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2011, 12:15:20 »
arkadaşım baskı balatadanda yapabilir eğer baskı balata bitikse böyle sorun yapar.bi el freni testi yap

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2011, 12:39:20 »
slmm

öncelikle aklıma geleni söylüyormm ;

immobilizer :  Anahtarını kontrol et immobilizer da hata yapabiliyor, yedek anahtarınla kullanıp dene , birde yine immobilizer ile ilgili kontağın arkasında kalan bölümde immobilizer ile ilgili bi bölümm var oraylada ilgili bi sorun olabilir, ama önce anahtarı dene derim.

ateşleme bobini : lpg li araçlarda ateşleme bobini gizliden hata veriyoo onun göstergesi de bu hatalar yada yolda giderken stop etme gibi, ben muayyer olarak değiştirdim denemek amaçlı boş yere masraf olmasın die ustam eskisini sakladı ,  sorunum kalktı  !  arıza olarak bilgisayarda göstermiyor...

bu konuda ateşleme bobini büyül önem taşıyor... aracımın gaz yiğiş ve marşa basışı  bile değişti

bu arızalar aracından soğuta bilir ama çok fazla kfana takma polo gerçekten çok güzelll
>> LoNeLyWoLf  <<

Çevrimdışı serdar282004

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2011, 22:21:02 »
araç soğukken kesinlikle normal ama araç 3-4 km yol yaptıktan sonra kalkış yapmakta sorun yaşıyor gaz yemiyo ani gaza basıldığında devir düşüp sonra normala dönüyor  bakalım önümüzdeki hafta gidebileceğim sanırım ustanın yanına

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2011, 09:30:24 »
serdarcım zaten ateşleme bobini ısındıktan sora oluyordu bende....

ben tarsus ta oturuyorum, mersin bize 25 km. yolda giderken 15. km de filan  80-90 km hızla giderken tık diee kafa sallıyordu elektrik gidip geliyordu...

hatta bazen gideceğim yere varıp park edip 15 -20 dk. sora tekrar geldiğimde marşa basıyorum almıyodu araç sıcakken oluyooduu

bu arızaları pek çok nedenden yaptığı için bizim aracmız o yğzden herşeyi değişimine gitmeyin çok masraf çıkarıyolar... parçayı satın almadan deneme yolu ile değişip kontrol ederek sonuca ulaşmanı dilerim. umuyorum ki basit bişedir..
>> LoNeLyWoLf  <<