Gönderen Konu: Klima Işıklandırması olayını ÇÖZDÜM !!!  (Okunma sayısı 12396 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Klima Işıklandırması olayını ÇÖZDÜM !!!
« : 02 Mayıs 2011, 08:47:52 »
Arkadaşlar aylardır bu forumda klima ışıklandırmasını beyaza çevirmek isteyen arkadaşların nafile çabalarını gördüm.Ve bunu nasıl çözerim diye düşündüm ve çözdüm.İçindeki yeşil şablonu çıkarıp scanner'da taradım ve photoshopta renkleri ile oynadım.Sonra 1:1 ölçekte ozalit makinesinde kalın kuşe kağıda bastım.Sonra içini neşter ile oydum ve yerine taktım.Klima ışıkları beyaz yanarken cam açma ışıkları halen yeşil tabi.Onlara beyaz led takacağım...İŞTE SONUÇ  :)

« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2011, 08:51:16 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Klima Işıklandırması olayını ÇÖZDÜM !!!
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2011, 09:15:34 »
flaş patlamasaydı iyi olurdu net çıkardı renkler :) güzel çalışma
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2011, 11:42:53 »
flaş patlamasaydı iyi olurdu net çıkardı renkler :) güzel çalışma

Eyvallah Nizam.Ama o flaş değil benim çakmağın altındaki ışık  ;D Telefon karanlık çektiği için açmıştım laf aramızda  ;D ;D ;D
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2011, 12:04:40 »
Eyvallah Nizam.Ama o flaş değil benim çakmağın altındaki ışık  ;D Telefon karanlık çektiği için açmıştım laf aramızda  ;D ;D ;D

çskmsk ısıgı ledlerden iyi randıman vermiş  :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2011, 12:17:04 »
çskmsk ısıgı ledlerden iyi randıman vermiş  :)

Hiç sorma valla  ;D

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2011, 18:36:42 »
hocam güzel olmuş eline sağlık
açıkçası bende beyaz yada buz mavisi olarak yeşil yanan cam açma düğmelerini ve kadraj iç aydınlatmasını değiştirmek istiyorum. Bu konuda bir fikrin var mı nasıl yapabiliriz?

Ayrıca bahsettiğin çıktı maliyetli bişey midir? nerden alabiliriz? PS de yaptığını paylaşır mısın?
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2011, 13:25:47 »
hocam güzel olmuş eline sağlık
açıkçası bende beyaz yada buz mavisi olarak yeşil yanan cam açma düğmelerini ve kadraj iç aydınlatmasını değiştirmek istiyorum. Bu konuda bir fikrin var mı nasıl yapabiliriz?

Ayrıca bahsettiğin çıktı maliyetli bişey midir? nerden alabiliriz? PS de yaptığını paylaşır mısın?

Kardeşim ben geçen hafta benim kadranı söktürdüm.Ancak ledler içinde olduğundan adam değiştiremedi.Bazı pololarda ampül varmış değiştirince oluyormuş.Diğerlerine gelince.Ben bu kağıdı yaptırdığım yerden 12 TL'ye aldım.Yüksek gelebilir ama adam 1.5 saat uğraştı boyutunu tutturacam diye.Belki 50-60 tane çöpe attık  :) Adamın elinde var.Hatta çıktı olarak veriyor sen içini oyuyorsun.2 Tane veriyor.Ben diğerini benim arkadaşa vermiştim.Ama adamın elinde var daha.İstersen çıkarttırabiliriz.Cam açma ışıkları kolay onlarıda halledicem bir ara artık  ;)

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2011, 11:28:52 »
Kardeşim ben geçen hafta benim kadranı söktürdüm.Ancak ledler içinde olduğundan adam değiştiremedi.Bazı pololarda ampül varmış değiştirince oluyormuş.Diğerlerine gelince.Ben bu kağıdı yaptırdığım yerden 12 TL'ye aldım.Yüksek gelebilir ama adam 1.5 saat uğraştı boyutunu tutturacam diye.Belki 50-60 tane çöpe attık  :) Adamın elinde var.Hatta çıktı olarak veriyor sen içini oyuyorsun.2 Tane veriyor.Ben diğerini benim arkadaşa vermiştim.Ama adamın elinde var daha.İstersen çıkarttırabiliriz.Cam açma ışıkları kolay onlarıda halledicem bir ara artık  ;)
Birader ben açıkçası kadranın nasıl nerden söküleceğini bilmiyorum, istiyorum aslında değişiklik yapmak! Bahsettiğin çıktı ve içini oyma kısmını hayal edemiyorum şuan sanırım elimde olmadan anlaşılacak bişey değil!! ben açıkçası klima düğmelerini hafiften çekince çıktığını düşünüyordum içerdeki lambayı değiştirebilmek için ancak çektim çektim gelmedi :) çok da asılmadım kırmamak için. En kıs sürede tekrar denicem, fotoğraf çekip yüklerim ordan bana yardımcı olursan sevinirim ;)
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2011, 11:55:13 »
Forumda klima düğmeleri ile en fazla uğraşanlardan biri olduğum için bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.
Klima düğmelerini çekmeyin. Uzun bir düğme onlar. Komple o ortadaki parçayı sökmeden düğmeleri sökemezsiniz.
Işık o panelde az yanıyorsa üç tane yuvarlak döndürerek kullandığımız düğmelerden ortadaki düğmenin altında bir lambası var. Öncelikli olarak öndeki düz plakayı kendinize doğru çekin çıkacaktır. O zamanda orta düğmenin üzerinde yani yan kısmında tırnaklarının ucunun gözüktüğü bir delik göreceksiniz. O deliğin içindeki tırnağa bastırarak düğmeyi sökebilirsiniz. Düğmeyi sökünce içinde bir ampul göreceksiniz. Bu ampul siyahlaşmış veya artık randıman vermeyecek kadar az ışık veriyor olabilir. O ampulu değiştirmelisiniz. O panele ışık o ampuldn yayılıyor. İlk başta söylediğim düz plakayı söktüğünüzde zaten altta ışıkların yayılması için gerekli o şeffaf yoların olduğu plastiği göreceksiniz. Ben her yerin ışığını değiştirdim ama klimanın ışıklarını değiştrmedim. Benim yaptığım bayağı uzun bir işti.
Gösterge ve düğme ışıkları değişimi( Az resimli anlatım :))  ) page 2

ikinci sayfada düğmelerin son hallerini görebilirsin.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2011, 12:29:01 »
Forumda klima düğmeleri ile en fazla uğraşanlardan biri olduğum için bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.
Klima düğmelerini çekmeyin. Uzun bir düğme onlar. Komple o ortadaki parçayı sökmeden düğmeleri sökemezsiniz.
Işık o panelde az yanıyorsa üç tane yuvarlak döndürerek kullandığımız düğmelerden ortadaki düğmenin altında bir lambası var. Öncelikli olarak öndeki düz plakayı kendinize doğru çekin çıkacaktır. O zamanda orta düğmenin üzerinde yani yan kısmında tırnaklarının ucunun gözüktüğü bir delik göreceksiniz. O deliğin içindeki tırnağa bastırarak düğmeyi sökebilirsiniz. Düğmeyi sökünce içinde bir ampul göreceksiniz. Bu ampul siyahlaşmış veya artık randıman vermeyecek kadar az ışık veriyor olabilir. O ampulu değiştirmelisiniz. O panele ışık o ampuldn yayılıyor. İlk başta söylediğim düz plakayı söktüğünüzde zaten altta ışıkların yayılması için gerekli o şeffaf yoların olduğu plastiği göreceksiniz. Ben her yerin ışığını değiştirdim ama klimanın ışıklarını değiştrmedim. Benim yaptığım bayağı uzun bir işti.
Gösterge ve düğme ışıkları değişimi( Az resimli anlatım :))  ) page 2

ikinci sayfada düğmelerin son hallerini görebilirsin.

Hocam, bilgi için çok tşk ederim. Açıkçası benim aracım 96 model olduğu düğme farklılıkları var biraz. Öncelikle ilgin için çok saol ve çalışmanın sonucu mükemmel olmuş! çok hoşuma gitti, benim aracımda yeşil renk, bende bu mavi rengi çok seviyorum aynı renk yapmak isterim. Şu ortadaki düğmeyi çekme işini beceremedim bende daha önce denemiştim!!

Senin bahsettiğin direktifte resimdeki 1 numaralı yuvarlak düğmeyi mi çekiyoruz öncelikle? ben tırnak filan göremedim çünkü?? Numaralar üzerinden gidersek daha kolay olur sanırım. bu arada benim cam açma düğmeleri 4 nolu da belirttiğim gibi yan yana duruyor, çıkarmasını nasıl yapacağız? yardımınız rica ederim.
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2011, 15:35:28 »
o yuvarlak düğmelerin durduğu düz plakayı sökmelisin öncelikle. Alttan tutup kendine doğru çekersen çıkar. plakayı sökünce ortadaki yuvarlak düğmelerin üzerinde iki tane (altta ve üstte) delik ve onun içinde tırmak olduğunu göreceksin. Evet 2 numaralı yani ortadaki düğmeyi söküp içindeki ampulu görebilirsin. Aynı ampulden bulman gerekli.
Cam açma düğmelerini alttan ykarı doğru ittirdiğinde yerinden çıkacaktır.
Yanlız önemli bir şey söylemeliyim. Arabalarımız eski model olduğundan sıcakdan ve soğuktan zaman içerisinde plastik aksam kolaylıkla kırılabiliyor. çok zorlamadan yağmalısın tüm bu söylediklerimi.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2011, 18:42:13 »
Üstadım çok tşk bilgi için ilk fırsatta deneyeceğim  :tamamdir
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2011, 21:24:11 »
golf 3 e de bir çareee  :bekleriz:

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2011, 21:31:32 »
karanlık daha ıyı :p elınıze saglık
ok men 8) let s go   :halazn: