Gönderen Konu: hız göstergesi ibre arızası  (Okunma sayısı 17464 defa)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
hız göstergesi ibre arızası
« : 06 Mayıs 2011, 17:37:43 »
selam arkadaşlar.
benim 98 polonun hız göstergesi ve benzin gösterge ibreleri düzgün çalışmıyor. bi iniyor bi çıkıyor falan. Ancak hız göstergesi hızlanınca doğru gösteriyor(Devir saatine bakarak söylüyorum bunu). geçenlerde ateşleme bobinini değiştirttim ancak ustanın çırağı şase kablosunu takmayı unutmuş. o yüzden olmuş olabilir mi ? sanırım göstergenin arkasında elektronik bi kart var. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
Ynt: hız göstergesi ibre arızası
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2011, 15:58:53 »
Benimde aynı sorun başıma geldi.Beyin arızası formunda da yazıyor.Hız göstergemi; şanzumandaki dişlisi kırılmış hallettiler,ilk önce beyin arızalanmış demişledi iyiki yaptırmamışım neyse şimdi de devir saati sapıttı o da şerit yakıyomuş mutlaka sağlam bi ustaya göster kardeş bunlar adamla resmen dalga geçiyolar çünkü bi beyine 150 lira bayılacaktım cuma günü bırakıcam sanayiye gelişmeler için burdan yazarım ona göre sanada bi fikir olmuş olur belki . Kazasız sürüşler....

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2011, 17:45:23 »
Benimde aynı sorun başıma geldi.Beyin arızası formunda da yazıyor.Hız göstergemi; şanzumandaki dişlisi kırılmış hallettiler,ilk önce beyin arızalanmış demişledi iyiki yaptırmamışım neyse şimdi de devir saati sapıttı o da şerit yakıyomuş mutlaka sağlam bi ustaya göster kardeş bunlar adamla resmen dalga geçiyolar çünkü bi beyine 150 lira bayılacaktım cuma günü bırakıcam sanayiye gelişmeler için burdan yazarım ona göre sanada bi fikir olmuş olur belki . Kazasız sürüşler....

teşekkürler kardeş haberleşelim o zaman.benim neredeyse 1 senedir böyle :(

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2011, 17:17:59 »
Cuma günü bırakıcam hız göstergem normaldi bugün baktım yine gitmiş sadece benzim ibrem çalışıyo , benzin aldım (malum 9 kuruşluk bi indirim yapmışlar kaçırmayım dedim saolsunlar >:( ) geri bütün göstergeler pert  >:( cumartesi alırım inş. hmn yazarım sonuçları..

Çevrimdışı serkan29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2011, 12:04:21 »
beyler bende aynı sorunu yaşadım.İlk önce hız sensörü var onu değiştirdim.1 ay kadar çalıştı.sonra yine arıza yaptı.geçen hafta elektrikçiye götürdüm.usta şanzumandan bir kablo çekti ibre düzeldi.ve sadece 10 lira işçilik istedi.
Ankara ivedik organize sanayide Doğan oto elektrik Şahin usta. sanırım 55.sokakta.

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2011, 19:16:06 »
Benim işlem tamam akünün kutup başını sökmüştüm alarm susmuyo diye alarmı söktüm ama maalesef ibrelerim 360 derece oynadı sebebi buymuş arkadaşlar arabayı daha bugün aldım bayada yol yaptım hiç bir değişiklik yok herşey sağlam bilginize

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2011, 14:11:06 »
Benim işlem tamam akünün kutup başını sökmüştüm alarm susmuyo diye alarmı söktüm ama maalesef ibrelerim 360 derece oynadı sebebi buymuş arkadaşlar arabayı daha bugün aldım bayada yol yaptım hiç bir değişiklik yok herşey sağlam bilginize

geçmiş olsun o zaman ama sorun nasıl çözüldü tam anlamadım.yani kutup başını tekrar mı söküp taktın ? ???

Çevrimdışı ilkarabam6n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2011, 17:01:46 »
Teşekkür ederim. yok tabiki tekrar sökermiyim ustaya götürdüm ibrelerin ayarlandığı yerden sıfırladı hepsini şimdi normal çalışıyo.300 km falan yaptım hiçbirinin ayarı bozulmadı.ibrelerin çalışmaması çok sıkıntılı bidurum 1 aydır uğraşıyorum şanzumandaki dişilileri kırılmış onu yaptırmıştım yinede düzelmemişti,şerit yakıo dediler onuda yaptırdım yine aynıydı.Akünün kutup başını söktüğümü her gittiğim ustaya söledim ama nafile.Ustalarda doktor gibi birinin söylediği ötekini tutmuyo ama şuan kusursuz çalışıyo.
Herkese kazasız , belasız , cezasız , Keyifli Sürüşler....

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2011, 20:51:24 »
Aynı sorun bendede var hararet göstergesi haricindekilerin hepsi arızalı :D