Gönderen Konu: Polo ve LPG  (Okunma sayısı 46783 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Polo ve LPG
« Yanıtla #56 : 01 Kasım 2011, 21:47:44 »
Arkadaşlar herkese selam.

Aracıma 2 hafta önce atiker kit taktırdım. Şuana kadar yaklaşık 600 km yol yaptım, ve yakıtım 350-380 kuruşun altına düşmedi. Üstelik aracım çok yakıyor diye ayar bile yaptırdım. Eğer  böyle devam ederse sinirimden aracı yakıcam artık. Sizce ters giden ne olabilir?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 03 Kasım 2011, 09:57:55 »
poloya gaz taktırmadan önce :

1..boğaz kelebeği durumu :temizliği adaptasyonu adaptasyon tutup tutmadığı.

2,,hava filtresi   kontrolü  gerekiyorsa değişim

3..hararet müşürü kontrolü (test cihazı ile )

4,,bujilerin kontrolü ve temizliği.

5.avans ayarı kotrolü....

6..imkan var ise motor kompresyonu ölçülmelidir(motoru bitik bir araca masrafa gerek yoktur..

not :ben bu kontrolleri bizzat yaparak kendi  aracımıza  kırmızı enjektör taktırdım..

herhangi bir sorunla karşılaşılmadı (1 aydır aktif  kullanılıyor)...karışık kullanımda %10 civarı yakıyor(aee motor)

onun için bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok uyumsuzluk vs söz konusu değil
      sıkıntılarınızın nereden kaynaklandığını bulunması gerekir...

herkesin içi rahat olsun  ;) ;)

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 03 Kasım 2011, 15:01:13 »
Dün boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon dün yapıldı. LPG taktırmadan önce buji, buji kabloları, filtreler vs komple yenilendi ama araç 600 KM'de olmasına rağmen LPG'yi hala çok yakıyor.  :bekleriz:

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 03 Kasım 2011, 15:57:34 »
bağlantıda bir sıkıntı olabilir çok yakıyor ben şehir içi 65 tl gaza 290-300 k yol yapıyorum burda gaz 2,10 tl litresi

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 03 Kasım 2011, 22:54:06 »
west_55 kocaelidemi taktırdın, iyi takmadılarsa ver yerin adınıda gitmeyim oraya :)

bu testlerin hepsi olursa ve değişim olursa ne kadar mal olur..

orca bu testlerin hepsini erdal otogaz da yaparlarmı bi bilgin varmı..

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 03 Kasım 2011, 23:51:23 »
makineye bağlayıp bakıcaklar körfez sanayide as teknik var aşır usta 30 lira olması lazım önce orda motor testlerini yaptırabilirsini boğaz kelebeği, sensörler, aracının yakıt durumu bujiler ve kabloları eğer aracın motor çalışması ve yakıt durumu düzgünse ( onlarda makineye bağlayarak bakıyorlar) yada bir sıkıntı varsa sana söylerrler,  lpg marka ve usta tavsiyesi alabilirsin onlardan ben atikerde erdal otogaz izmitte isim yapmış birisidir, tercih senin
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 04 Kasım 2011, 15:41:03 »
west_55 kocaelidemi taktırdın, iyi takmadılarsa ver yerin adınıda gitmeyim oraya :)

bu testlerin hepsi olursa ve değişim olursa ne kadar mal olur..

orca bu testlerin hepsini erdal otogaz da yaparlarmı bi bilgin varmı..

Usta Gebze'de Maviay LPG'de taktırdım. Ama son aldığım yakıtla beraber tüketim düşmeye başladı. Boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yaptırdım. Belki onunda etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 04 Kasım 2011, 16:29:40 »
west_55 gözün aydın hocam zamanla düşer daha belki.. peki yakıtın bi etkisi olurmu o konuda, nerden alıyosunuz genelde aygaz ı tercih ediyor herkes..

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 05 Kasım 2011, 07:20:14 »
Evet bende aygaz'dan alıyorum.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Kasım 2011, 14:27:30 »
ipragaz
RedMercury

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 06 Aralık 2011, 14:40:04 »
arkadaşlar boğaz kelebeği temizliğini ve adaptasyonunu her motorcu yaparmı? bende temizletmeyi düşünüyorum, avans ayarlarınada bir baktırmak istiyorum dediğim gibi sanayideki herhangi bir motorcu yaparmı yoksa servise mi gitmeliyim? maliyeti ne kadar olur?

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 06 Aralık 2011, 19:05:00 »
arkadaşlar boğaz kelebeği temizliğini ve adaptasyonunu her motorcu yaparmı? bende temizletmeyi düşünüyorum, avans ayarlarınada bir baktırmak istiyorum dediğim gibi sanayideki herhangi bir motorcu yaparmı yoksa servise mi gitmeliyim? maliyeti ne kadar olur?

Çoğu Vw ustası bu sorunla giden bir sürü araba olduğu için bunu yapmayı iyi bilir. Fakat gideceğiniz ustayı bilerek gitmeniz sizin yararınıza olur, ustalıkla alakası olmayan sözde ustalar da var.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #68 : 06 Aralık 2011, 22:17:07 »
kesinlikle opetten almam!  bizimgaz + shell :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı nihat38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 22 Mayıs 2012, 14:27:20 »
Bende 2000 model 1.4 otomatik aracıma şubat ayında brc marka lpg taktırdım fakat yakıt hala düşmedi 27 litre lpg ile 180 km gidiyorum en fazla,şubat ayında benzin 4 lira iken 100 lira ile 300 km kadar gidiyordu aracım....lpg de aynı yakıyor...kocasinan sanayi sitesindeki ayar otogazda taktırdım lpg yi....bu sorun için çözüm veya usta tavsiye edebilecek var mı ?

Hocam çok geç oldu ama sorununuzu çözüp çözemediğinizi merak ettim aynı durum benimde başıma geldi ama Lambda sensorü ile alakalı olduğunu tespit ettiler sıfırı 400 lira bu sensorun ve yakılamayan gaz/benzin oranını ölçüyor (çiğ atılan yakıt) bu ölçüm olayı benzinde çalışırken egzozdan gerçekleşiyor, LPG de çalışan arabanın yakıtın atılma durumunu ise LPG kitleri enjeksyonlardan okuyorlar. Nihayetinde problemim çözüldü.

İnşallah seninkide çözülmüştür.