Gönderen Konu: Park Sinyal  (Okunma sayısı 13851 defa)

Çevrimdışı olci

• old german's wolf ;)
    • Profili Görüntüle
Park Sinyal
« : 27 Temmuz 2011, 14:45:20 »
merhaba arkadaşlar. geçen hafta mk2 aracımı elektrikçiye götürüm sinyalleri park lambalarına bağlatmak istediğimi söyledim. usta sinyal kapağını söktü baktı olmaz dedi. olur ama sürekli yanmaktan sinyal kapağını eritir  dedi. tek çaresi çift duya dönüştürülmesi (bir duy park, bir duy sinyal olarak) dedi ama onda da sinyal kapağının erime riski varmış. sizce doğru mu? doğruysa ben bu aracın parklarını sinyallere bağlatamayacak mıyım, yani herhangi bir çözümü yok mu? içim gidiyor, çok tatlı duracağına eminim :)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Ynt: Park Sinyal
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2011, 22:55:05 »
Olci , sinyal derken , benim ön çamurluk üzeri sinyallerim parklara bağlı , bir sorun yaşamadım ... ama ön sinyalleri bilmem.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2011, 22:59:39 »
merhaba arkadaşlar. geçen hafta mk2 aracımı elektrikçiye götürüm sinyalleri park lambalarına bağlatmak istediğimi söyledim. usta sinyal kapağını söktü baktı olmaz dedi. olur ama sürekli yanmaktan sinyal kapağını eritir  dedi. tek çaresi çift duya dönüştürülmesi (bir duy park, bir duy sinyal olarak) dedi ama onda da sinyal kapağının erime riski varmış. sizce doğru mu? doğruysa ben bu aracın parklarını sinyallere bağlatamayacak mıyım, yani herhangi bir çözümü yok mu? içim gidiyor, çok tatlı duracağına eminim :)
Şekil 1 a :

Çevrimdışı olci

• old german's wolf ;)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2011, 23:41:17 »
Olci , sinyal derken , benim ön çamurluk üzeri sinyallerim parklara bağlı , bir sorun yaşamadım ... ama ön sinyalleri bilmem.
ön sinyallerden bahsediyorum ilkerim, olmaz dedi bana. mantıklı da konuştu ama bi çözümü olmalı

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2011, 23:44:44 »
resimdeki gibi işte, benim arabada var :) ben arabayı aldığımda vardı ama, sanırım çift duy. herhangi bi elektrikçi bu işin üstesinden gelebilir.

Çevrimdışı olci

• old german's wolf ;)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2011, 23:49:23 »
dediğim gibi dostum yaparım ama sinyal kapaklarının erimesinden korkuyorum dedi :S sende öyle bir sorun var mı?

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2011, 23:52:10 »
dediğim gibi dostum yaparım ama sinyal kapaklarının erimesinden korkuyorum dedi :S sende öyle bir sorun var mı?
yoo, kapağa mı yapıştırcak da erisin kapak? artı kaç saat açık kalabilir ki ? çoğu kişide var benzer uygulamalar, kimsede kapağın eridiğini görmedim şimdiye kadar.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2011, 23:58:36 »
Çift duy ne ya :D teknolojiye uyun artık sinyalin eksi ucunu kesin parkın artı ucuna verin. Parktayken yanar sinyal yaparkende söner yanar. Çift duy filan uğraşmayın.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2011, 00:02:26 »
Çift duy ne ya :D teknolojiye uyun artık sinyalin eksi ucunu kesin parkın artı ucuna verin. Parktayken yanar sinyal yaparkende söner yanar. Çift duy filan uğraşmayın.
hah bak nası yapıldığını söyledi süleyman. açıp içini bakmadığım için nası yapıldığını bilmiyodum :)

Çevrimdışı olci

• old german's wolf ;)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2011, 00:07:49 »
bak ondan haberim yoktu :D  onu ben bile yaparım eyvallah süleyman :D

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2011, 02:25:52 »

peki ben farın içindeki parkı yakmak istemezsem bunu nasıl yapabilirm sanki o zaman çift duy şart gibi oluyor tasın içerisi için farklı düşüncelerim var çünkü :)
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2011, 02:28:16 Gönderen: 90khan »

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2011, 11:16:38 »
peki ben farın içindeki parkı yakmak istemezsem bunu nasıl yapabilirm sanki o zaman çift duy şart gibi oluyor tasın içerisi için farklı düşüncelerim var çünkü :)

Farın içindeki park ampülünü sök ozaman.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2011, 11:16:57 Gönderen: ThE_Unforgiven »

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2011, 11:44:41 »
ampül sökülünce devre açıkı kalmaz mı ? sinyal eskiyi nereden alacak?

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2011, 19:34:44 »
parklarda sinyal gibi devre tamamlama yoktur. O nedenle sıkıntı olmaz. Park ampullerini sök dediğim gibi sinyalin eksi ucuna parkın artısını verin devm...