Anket

MANUELMİ? OTOMATİKMİ?

OTOMATİK
24 (42.1%)
MANUEL
33 (57.9%)

Toplam Oy Verenler: 57

Gönderen Konu: Otomatik Golf Almak İstiyorum, Düşünceleriniz?  (Okunma sayısı 36376 defa)

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik Golf Almak İstiyorum, Düşünceleriniz?
« Yanıtla #56 : 10 Ağustos 2011, 15:52:49 »
bizim enistenin ark. oto bora almıs şimdi sanzumanda 2500 tl  masraf varmiş ona gore temiz araç bulman lazim
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 10 Ağustos 2011, 16:45:46 »
bizim enistenin ark. oto bora almıs şimdi sanzumanda 2500 tl  masraf varmiş ona gore temiz araç bulman lazim
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Ağustos 2011, 12:16:44 »
Alıntı
bende 13 yıldır hep düz kullanıyorum ve artık bıktım.
aslında model yükseltip golf5 almak istiyorum ama golf4 tende vaz geçemiyorum.bayramda çeşmedeisen görüşebiliriz istersen şöyle bi alaçatı çeşme otobanına arabaları çenç yapıp otabana çıkarız çeşmedemi kalıyosun yoksa tatilmi.

Kayseri'de yaşıyordum çeşmeye yerleşiyorum şimdi. büyük çoğunlukla ramazan bayramında getireceğim arabayı ve evi sadece o zaman müsait olacağım galiba ama bir gelişme olur da önce getirirsem haber veririm sana
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı coasar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 14 Ağustos 2011, 16:34:43 »
golf 4 lerin 130luk tdi lerinde hem oto hem manuel var ondan alırsanız iki zevki de yaşamış olursunuz sanırım.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 15 Ağustos 2011, 00:05:09 »
golf 4 lerin 130luk tdi lerinde hem oto hem manuel var ondan alırsanız iki zevki de yaşamış olursunuz sanırım.

otomatik dizel çok çılgın yakıyor aman diyim :)

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 18 Ağustos 2011, 13:53:13 »
Bu tamamen insanın rahatı ve zevkiyle alakalı.Yazlık ortamlarında orda burda çok  küçük yaşlardan beri araç kullanıyorum.Manuel ile sürüş hayatıma başladım.Sonra bigün bi araç geldi bizim garaja rahmetlik pederin merso otomatik.O güne kadar sol ayak sürekli aktif çalışıyordu.Ama bi anda işlevi bitti.Otomatik vites artık hayatımdaydı.Sonrada ben ondan kopamadım.Bazı yorumları okudum gerçekten çok mu yakar azmı yakar bilmiyorum.Şuan ki aracımda otomatik hiç ama hiç benzin içiyormuş içimiyormuş hesaplamadım.İşimde olmaz.Çünkü herşeyden önce insanın kendi zevki ön planda olmalı bence.
Ama yogun bi trafik hayıtınız varsa bence otomatik verilebilecek en olumlu karar derim.Frene basarsın durur.Ayağını frenden çekersin gider.Sanada müzüğin tadını çıkarmak kalır.:)))

Çevrimdışı arifa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 18 Ağustos 2011, 13:58:41 »
İstanbul trafiğinde otomatik vitesli bir araç kullanmak bana göre  bir ayrıcalıktır. Ben yeni 2003 model golf highline aldım. Bundan önce kullandığım araçlar düz vitesdi otomatik vitesi kullandıktan sonra aradaki farkı anlıyorsunuz özellikle yoğun trafikte. Sakin kullanan biri olarak Ortalama yakıtıda 350 - 375 kuruş arası. Tercih sizin ...

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 18 Ağustos 2011, 15:21:57 »
Arada istanbula gidiyorum. Köprü trafiğine yakalandığımda oluyor.
1-1,5 saat tın tın ilerliyorsun. Aracım otomatik olduğundan hiç gaza dokunmuyorum.
Frenden ayağımı çekiyorum yağ gibi kayıyor. Trafik sıkışıklığında yorulmuyorum.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı aaydin21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 03 Kasım 2011, 16:53:42 »
otomatik guzeldır hostur ama 4 vıtes oldugu ıcın 120 den sonra bagırmaya baslıyor otomatıkler gozlemledıgım kullandıgım kadarıyla yakııtı evet bıraz daha fazla bakımı şanzuman bakımları yapılmıs olmalı kı alasın 2.el 10 yaslarında araba alacaksın sonucta sanmıyorum bakım yapılsın sorun cıkarcaktır ama yenge falan ıstıyosa temız buluyuorsan al yanı fark yok sana hangısı cazıpse sanzuman gıttıkden sonra manueldede gıder oda yarı fıyatı degıl yanı otomatıgın asagı yukarı aynı parayı buluyorlar gerı kalan hersey yanı 4 vıtes olması harıcı
4 vitesli ama  manuelin 5. vitesi ile otomatikin 4. vitesinin diş oranları aynı

Çevrimdışı aaydin21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 03 Kasım 2011, 17:09:07 »
otomatik dizel çok çılgın yakıyor aman diyim :)
hiç te sandığın gibi değil.  35 liraya 220 kilometre yaptığımı da bilirim.(mazot 3.75 tl) 150 km de yaptığımı da bilirim..
tamamen sürüş karakterine bağlı.

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 03 Kasım 2011, 17:35:03 »
hiç te sandığın gibi değil.  35 liraya 220 kilometre yaptığımı da bilirim.(mazot 3.75 tl) 150 km de yaptığımı da bilirim..

Şirket arabası (2011 ford focus ) manuel bugün gene küfür ederekten karşıya 1.5 saate geçtim.   >:( Ayağım koptu ya.Nerde benim otomatik Golf'üm  :sevgi: yemişim son model arabasını.Bırak ya dünyaya bir kere gelen biz insan oğlu rahatını düşünecek bence.
Otomatik satırına +1 yazalım lütfen.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 03 Kasım 2011, 20:55:54 »
Şirket arabası (2011 ford focus ) manuel bugün gene küfür ederekten karşıya 1.5 saate geçtim.   >:( Ayağım koptu ya.Nerde benim otomatik Golf'üm  :sevgi: yemişim son model arabasını.Bırak ya dünyaya bir kere gelen biz insan oğlu rahatını düşünecek bence.
Otomatik satırına +1 yazalım lütfen.

otomatik golf alana kadar bende hiç sevmezdim ama gözünü sevim otomatiğin.  manuel ile uğraşılırmı helede şehir içinde. Sadece kullanımını bileceksin  ;)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Kasım 2011, 22:32:20 »
hiç te sandığın gibi değil.  35 liraya 220 kilometre yaptığımı da bilirim.(mazot 3.75 tl) 150 km de yaptığımı da bilirim..

sandıklarıma ya da düşündüklerime göre yorum yapmadım hiç, yaparsam da iletimde belirtirim.

sizin şehir içi kavramınızı bilemem ama ankara-istanbul gibi büyükşehirlerde dizel araçların otomatikleri fazla yakıyor, en azından volkswagende böyle.Kullandığım araçları biliyorum müsade ederseniz.bu başka bir dizel otomatik golf kullanıcısının yorumları:

http://www.fordclubtr.com/forum/Golf-Iv-1-9-Tdi-Otomatik-t192579.html

Yine yazıdan alıntı;

"Oldukça yoğun bir İstanbul trafiğinde 10 L/100 Km gerçek tüketim değeri alabilirsiniz, ancak İstanbul'da ortalama 7-10 L/100 Km arasında gezinmeniz muhtemeldir. Ben Sivas'ta 7,0 L/100Km değerin üzerine kolay kolay çıkmıyordum diyebilirim."

Dikkat ederseniz yazının tarihi tarih bahar ayları.Kışın dizeller çok geç ısınır ve normal ortalamanın 1-3 litre üzerine çıkar daha oralara girmiyorum bile.

90 beygirlik aracın "fabrika" teknik verilerinde yazan zaten 8.9 litre, incelemeniz için link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1999-golf-tdi-comforline-dizel-otomatik-kazasiz-bakimli-full-62132757/teknik-detaylar/

« Son Düzenleme: 03 Kasım 2011, 22:33:12 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı aaydin21

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 04 Kasım 2011, 16:00:21 »
sandıklarıma ya da düşündüklerime göre yorum yapmadım hiç, yaparsam da iletimde belirtirim.

sizin şehir içi kavramınızı bilemem ama ankara-istanbul gibi büyükşehirlerde dizel araçların otomatikleri fazla yakıyor, en azından volkswagende böyle.Kullandığım araçları biliyorum müsade ederseniz.bu başka bir dizel otomatik golf kullanıcısının yorumları:

http://www.fordclubtr.com/forum/Golf-Iv-1-9-Tdi-Otomatik-t192579.html

Yine yazıdan alıntı;

"Oldukça yoğun bir İstanbul trafiğinde 10 L/100 Km gerçek tüketim değeri alabilirsiniz, ancak İstanbul'da ortalama 7-10 L/100 Km arasında gezinmeniz muhtemeldir. Ben Sivas'ta 7,0 L/100Km değerin üzerine kolay kolay çıkmıyordum diyebilirim."

Dikkat ederseniz yazının tarihi tarih bahar ayları.Kışın dizeller çok geç ısınır ve normal ortalamanın 1-3 litre üzerine çıkar daha oralara girmiyorum bile.

90 beygirlik aracın "fabrika" teknik verilerinde yazan zaten 8.9 litre, incelemeniz için link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1999-golf-tdi-comforline-dizel-otomatik-kazasiz-bakimli-full-62132757/teknik-detaylar/

8.9lt şehiriçi çok mu Allah aşkına. maksimum bir değer olmasına rağmen bence o bile çok değil .
sürüş karakteri  bence çok önemli. hele bir de aracın bakımları ve kullanılan motor yağlarının kalitesi çok çok önemli.
tek sorun mazotun çok pahalı olması