Gönderen Konu: vw polo 6n 8v (aee motor) için spor emme ve eksoz manifoldu nerden bulurum.  (Okunma sayısı 4935 defa)

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
Öncelikle aracın motorunu yeni yaptırdım 210.000km olmuştu. Sırada emme ve eksoz manifoldunu değiştirmek istiyorum internette epey bir araştırdım Türkiye'de bir adres bulamadım :( bunları yapan yada markalı bir şekilde satan bir yer varmı arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Yurtdışından getirmek hem çok pahalı hemde epey bekliyorsunuz :( hani orta susturucu kat iptali falan buralarda yaptırılır ama diğer parçaları bulamıyorum fikri olan arkadaşların cevabını bekliyorum...
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2011, 21:35:09 Gönderen: crown063 »
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Öncelikle aracın motorunu yeni yaptırdım 210.000km olmuştu. Sırada emme ve eksoz manifoldunu değiştirmek istiyorum internette epey bir araştırdım Türkiye'de bir adres bulamadım :( bunları yapan yada markalı bir şekilde satan bir yer varmı arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Yurtdışından getirmek hem çok pahalı hemde epey bekliyorsunuz :( hani orta susturucu kat iptali falan buralarda yaptırılır ama diğer parçaları bulamıyorum fikri olan arkadaşların cevabını bekliyorum...
selam aracın motorunu kaç liraya mal ettiniz ve neleri değiştirdiniz? bir ara müsait olduğunda yazarsanız sevinirim...
RedMercury

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
öncelikle ana kol yatakları değişti işçiliği ile 450tl ye yaptılar buda yarım motor sayılıyor, yağ pompası değişti 300 tl de ona verdim şanzıman komple yapıldı bir tane çarkta sıkıntı varmış onuda orjinal ama çıkmasını bulduk o da 250tl işte buji ve buji kablosu, triger, baskı balata, termostat değişti, boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı en son kartel değişti ordan bir darbe almış önceki sahibinden yağ kaçırıyordu hurdacılardan çıkma ama orjinal 75tl ye kartel değişti sadece bu işlemlere 2200tl harcadım bunun dışında alt takım el freni teli arka amartisör takozları değişti 500tl de buna harcadım. tabi 9 ayda 95.000km kahrımı çekti bu araba 1 kere bile yolda bırakmadı beni.Servis çok önemli ben yağ pompası, termostat, yağ sıkıntısını önceki servisin hataları yüzünden değiştirmek zorunda kaldım.Şu anda aracın motoru saat gibi çalışıyor tüm değerleri normal.
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
istediğin parçalar için yurt dısından başka çaren yok stoktan satılacak malzemeler değil dediğin gibi bu parçalar yurt dısından uzun ( 1-3 ay arası teslimatlarla geliyor ) standart bineceksin zaten polonun nazlı motorunu hallettiysen istediğin parçalara gerek kalmaz
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
aracın performansı gayet başarılı amacım biraz daha seri olması performansını biraz daha yükseltmek. Bu parçaları hazır bir şekilde bulamıyacağımı anladım hafta sonu ankara'da eksoz imalatı yapan yerlerle konuşacağım belki özel olarak üretirler bu şekilde hem daha ucuza gelir hemde daha kısa sürede elime geçer.
vw POLO 6N SPORTLİNE