Gönderen Konu: SAĞ ÖN-ARKA KAPI KİLİT MEKANİZMASI  (Okunma sayısı 5924 defa)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
SAĞ ÖN-ARKA KAPI KİLİT MEKANİZMASI
« : 07 Eylül 2011, 08:31:44 »
arkadaşlar,
aracımın sağ arka kapı kilit mekanizması bozuldu bunun orjinal - yan sanayi fiyatını bilen ve böyle bir arıza ile karşılaşmış olan var mı?
birde bu arıza aracın vizeyi geçmesine engel midir?
saygılar..

arka kapı kilidi 180TL+50TL işçilik
ön kapı kilit içi switch 3 adet 100TL toplam 330TL mal oldu
vizeden hafif kusurla geçti. saygılar.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2011, 12:29:02 Gönderen: orion35 »

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
Ynt: SAĞ ARKA KAPI KİLİT MEKANİZMASI VE VİZE
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2011, 13:09:09 »
aracının kilidinin bozulduğunu nasıl anladın. biraz açarmısın. kolay kolay bozulmaz. kilidinin mekanızmasında sviç girişi oksitlenmiş olabilir. iyi bir elektrikçiye göstermeden yeni kilit alma derim. merak ediyorsan yenisi serviste 350 tl ben bu konuyla ilgili bir link atmıştım istersen bir bakarsın konusu servis rezaleti diye geçiyor. arama yap kilit üzerinde neler yapılmış göreceksin. boşuna kilidi değiştirme. 20/30 tamir ettirebilirsin.
kerim_dikmen

Çevrimdışı HALİT55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2011, 23:39:40 »
aynı sorundan bendede var otomatık olarak acılmıyor manuel el ıle acıyoruz bugun sanayıye goturup sorduk 150 lıra ıstedıler servıs 350-400 arasıymıs usta dedı bende yaptırmadım canım elle acarım ne gerek var dedım ama yaptıracam :)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2011, 12:38:22 »
aracının kilidinin bozulduğunu nasıl anladın. biraz açarmısın. kolay kolay bozulmaz. kilidinin mekanızmasında sviç girişi oksitlenmiş olabilir. iyi bir elektrikçiye göstermeden yeni kilit alma derim. merak ediyorsan yenisi serviste 350 tl ben bu konuyla ilgili bir link atmıştım istersen bir bakarsın konusu servis rezaleti diye geçiyor. arama yap kilit üzerinde neler yapılmış göreceksin. boşuna kilidi değiştirme. 20/30 tamir ettirebilirsin.

kapı anahtardan açılmıyor, götürdüğüm usta uzun süre kilit ile uğraştı switch girişi kablolar vs. vs. ama bir türlü kapıyı açamadı kilit motorunun yandığını söyledi.tabi bu uyarını kesinlikle dikkate alıyorum.geçen ctesi elinde malzeme olmadığından kilidi kırdırmadım yarın sorunu çözmeye çalışıcam.tekrar iyice kontrol ettirmeden ve fiyatı öğrenmeden orjinalini bozdurmam. saygılar.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2011, 12:39:24 »
aynı sorundan bendede var otomatık olarak acılmıyor manuel el ıle acıyoruz bugun sanayıye goturup sorduk 150 lıra ıstedıler servıs 350-400 arasıymıs usta dedı bende yaptırmadım canım elle acarım ne gerek var dedım ama yaptıracam :)

el ile nasıl açtığını anlayamadım?