Gönderen Konu: Fren Diskleri  (Okunma sayısı 24213 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
Ynt: Fren Diskleri
« Yanıtla #28 : 12 Mayıs 2014, 22:50:37 »
brembo ön disk çifti 120 TL,balatası çifti 123 TL...

bizim ön balatalar fişli mi
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 22:56:09 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #29 : 12 Mayıs 2014, 22:55:11 »
fişllidir.

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Fren Diskleri
« Yanıtla #30 : 12 Mayıs 2014, 23:22:40 »
Brembo disklerin caplari orijinali ile ayni mi yoksa daha mi buyuk ?

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #31 : 12 Mayıs 2014, 23:40:15 »
emir güvenle brembo alabilirsin. Ben iki golf'ümde de hep brembo aldım.  :tamamdir 3-5 ay önce bu golfümede ön diskleri brembo aldım. Gayet kaliteli ve balata olarak da ATE tavsiye ederim ikisi çok güzel iş çıkarıyor. Kış bitti yaza geldik yazlık ve kışlık lastiklerde dahil neredeyse hiç abs devreye girmedi çünkü resmen diske yapışıyor ATE balatalar. Diskte kaliteli olunca birbirini tamamlıyor, son olarak lastikte diğer %50yi oluşturuyor sadece fren sisteminde iş bitmez  ;)

:tamamdir

Brembo'nun da balataları kullanılabilir.

TRW marka disk ve balatalar da çok kaliteli.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 12 Mayıs 2014, 23:51:00 »
meyle kullanan yok mu ? sabah ustama götürcem

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Mayıs 2014, 13:23:07 »
textar da iyi heralde...

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 13 Mayıs 2014, 13:48:06 »
dün akşamdan beri bijon kilidini arıyorum delircem  >:(

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Ynt: Ynt: Fren Diskleri
« Yanıtla #35 : 13 Mayıs 2014, 21:52:57 »
Brembo nun standart  diskleri kaliteli mi gerçekten acaba fiyatları uygun çünkü

Brembo Alma derim neden olduğunu soyleyim ben arka diskleri brembo aldım disk yüzeyinde degil fakat dip kısımları komple paslandi fotosunu cekerim yarin ön diskleriyse ondan 15 bin km once falan almama ragmen hala parlaklığını koruyor dip kısımları disklerde surtunme olduğundan pas olmuyor haliyle..ön tarafta kullandığım Feredo marka..fren performansı olarak disklerin her ikiside iyi.balata olarakta trw yumusak performansı cok güzel tek kusuru biraz toz yapiyor.

Tapatalk

Çevrimdışı mesuttekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 13 Mayıs 2014, 22:26:13 »
Brembo Alma derim neden olduğunu soyleyim ben arka diskleri brembo aldım disk yüzeyinde degil fakat dip kısımları komple paslandi fotosunu cekerim yarin ön diskleriyse ondan 15 bin km once falan almama ragmen hala parlaklığını koruyor dip kısımları disklerde surtunme olduğundan pas olmuyor haliyle..ön tarafta kullandığım Feredo marka..fren performansı olarak disklerin her ikiside iyi.balata olarakta trw yumusak performansı cok güzel tek kusuru biraz toz yapiyor.

Tapatalk
Hocam bu diskler(febi bendekiler) arabayı kullanmadığım zamanlarda paslanmıyorlar mı zaten.
Benimkiler de paslanıyor da ondan sordum :D
Karar veremedim ya la

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 14 Mayıs 2014, 10:24:41 »
Disklerin paslanmasi kacinilmaz arkadaslar, porselen olanlardan almadigimiz surece. Sanirsam arkadas marka kiyaslamasi yapmis diger markaya gore brembo daha erken paslandi demek istemis belki de. Brembo frende 1 numaradir. Ama Bremboysa cok fazla cakmasi var hemde cok cok fazla. Her kirmizi kutudaki brembo degil malesef. Gercek brembo olsa alin baska birsey dusunmeyin. Ama cakma brembo yerine orjinal FERODO gercekten ucuz ve iyi.

TRW hic kullanmadim ama yumusak ve performansli ise denerim onu. Cunku yemisim tozunu temizleriz. Yumusak olmali basinca yapismali diske ;) Tahta gibi balata olsun istemez kimse, bazilari uzun omurlu olsun diye sert takiyor ama cok buyuk hata. Golf 4 un frenleri cok iyidir ama dogru disk ve balatada cok cok daha iyi ;)

Ornegin benim degisimden once disklerin bitmis erimis haliyle bile suankinden cok cok daha iyiydi. Bir yerden hata yaptim ama nerde o da usta kafasina gore aldi parcalari orada.

FERODO ve METELLI kullandi karisik. FERODO kismi tmm da METELLI markasina bulasmamak lazimmis. Ogrenmis olduk ;)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #38 : 14 Mayıs 2014, 11:25:58 »
2 yildir biliyorum daha bitmedi balatalar sifir gibi duruyorlar diyebilirim

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #39 : 14 Mayıs 2014, 13:09:32 »
arabayı aldığımda üzerinde sıfır Kale balata vardı. İlk işim onları değiştirmek oldu. Onun yerine sunta-lam taksak daha iyi iş yapar sanki  :D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #40 : 14 Mayıs 2014, 13:29:57 »
Disklerin paslanmasi kacinilmaz arkadaslar, porselen olanlardan almadigimiz surece. Sanirsam arkadas marka kiyaslamasi yapmis diger markaya gore brembo daha erken paslandi demek istemis belki de. Brembo frende 1 numaradir. Ama Bremboysa cok fazla cakmasi var hemde cok cok fazla. Her kirmizi kutudaki brembo degil malesef. Gercek brembo olsa alin baska birsey dusunmeyin. Ama cakma brembo yerine orjinal FERODO gercekten ucuz ve iyi.

TRW hic kullanmadim ama yumusak ve performansli ise denerim onu. Cunku yemisim tozunu temizleriz. Yumusak olmali basinca yapismali diske ;) Tahta gibi balata olsun istemez kimse, bazilari uzun omurlu olsun diye sert takiyor ama cok buyuk hata. Golf 4 un frenleri cok iyidir ama dogru disk ve balatada cok cok daha iyi ;)

Ornegin benim degisimden once disklerin bitmis erimis haliyle bile suankinden cok cok daha iyiydi. Bir yerden hata yaptim ama nerde o da usta kafasina gore aldi parcalari orada.

FERODO ve METELLI kullandi karisik. FERODO kismi tmm da METELLI markasina bulasmamak lazimmis. Ogrenmis olduk ;)

kaçınılmaz diye bişey yok dostum Feredo aynı şartlarda daha uzun kullanılmasına rağmen paslanmadı brembo paslandı fark bu...yoksa yukardada belirttim arabanın fren performansı bitik disklerle bile iyiydi zaten :) brembodan sonrada çok iyi.  fakat o pas görüntüsü hiç hoş durmuyor.

Aldığım yer fren ana toptancılardan biri zaten internetten brembo disk alacak herkesin karşısına orası çıkacaktır çakma vs olma ihtimali yok.Brembo iyidir diye geçmemek lazım model model detaya girildiğinde üst düzey ürünleri mevcut (örn.polo ile passat cc birmi ? dağlar kadar fark var ama ikiside vw aynı o hesap) standart ürünlerden brembo seramik disk verimi beklemek yanlış olur.brembo alınacaksa spor disk yada performans disk olarak geçen ürünler alınmalı ben standart ürünü aldım sonuç olarak tekrar alacak olsam sırf pas için feredo alırdım arkalarada.

bunun dışında Ebc ve Stoptec te fren konusunda en az brembo kadar kalitelidir.para sorun değilse onları tavsiye ederim.

Trw ise fayda fiyat olarak en başarılı balata.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 14 Mayıs 2014, 13:55:10 »
Bosch nasıl disk ve balata olarak;onunda fiyatları uygun