Gönderen Konu: Teyp hakkinda yardim  (Okunma sayısı 14689 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Teyp hakkinda yardim
« Yanıtla #14 : 13 Ekim 2011, 00:05:29 »
Sessizlik isimli arkadasin aracindaki gibi olacak. Foruma girdigi zaman insallah bilgi verir. Cuk diye tam oturup oturmadigi konusunda.
Bu arada benim arka kapilarda hoparlor yok. Buralara hoparlor taktirsam 13 cm lik mi uyar.
Tesisat cekimi kolaymi? İnternette satilanlar tekmi ciftmi?

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Ekim 2011, 10:07:06 »
Sessizlik isimli arkadasin aracindaki gibi olacak. Foruma girdigi zaman insallah bilgi verir. Cuk diye tam oturup oturmadigi konusunda.
Bu arada benim arka kapilarda hoparlor yok. Buralara hoparlor taktirsam 13 cm lik mi uyar.
Tesisat cekimi kolaymi? İnternette satilanlar tekmi ciftmi?

Herhangi bi problem olmaksızın taktıra bilirsin.Hiç öyle yeni kasa falan almana gerek yok.Araca uyumlu.Ben sorunsuz 15 dk taktırdım.Yanlız radyodan yararlanmak istersen bizim araçların anten bağlantı girişleri biraz faklı.Ama korkulacak bişey değil.Elektirikçilerde bu aparat satılıyor hemde 3 tl mi 5 tl mi öyle bişeydi ucuz yani.Taktırıcan yerde ayarlarlar onu.Ufak bi aparat.
Genel olarak sorun yaşamamak için işinin ehli iyi bi ustaya taktır derim.Sonra müziğin tadını çıkar.:)

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Ekim 2011, 10:46:48 »
selam ben aracı aldığımda üzerinde buna benzer bi teyp vardı. http://www.vatanbilgisayar.com/pioneer-deh-2220ub-deh-2220ub-oto-teyp/productdetails.aspx?I_ID=44675
Gayet güzelde yakışıyor. Ses kalitesi olarakta çok iyi. Ancak benim hoparlaörler patlamıştı. Yani aldığımda cızırtı yapıyordu. Teyp patlatmış olabilir diye düşündüm. Ses kalitesi iyi olduğu için hoparlörler dayanmamış olabilir. 4 hoparlörüde değiştirdim. Ses bayağı iyi oldu. şuan ise roadstar rd 8000 (navigasyon,tv...) kullanıyorum. Ancak ses pioneer kadar iyi değil.

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Ekim 2011, 10:58:08 »
Şunuda hatırlatayım.Alıcan tyep ekranı (kafası) çıkan cinsinden.Arka kasa kısmı konusunda yeni bi kızak vs almana gerek yok.Yani kasa araca tam oturuyor.Ekran (kafa) kısmı 1cm belkide daha az dışarda kalıyor.Yani ekranı çıkartıp kasa kısmı kendi başına kalınca aracın göğüs apratları ile sıfıra sıfır uyum içinde.Görüntü kirliği açısından öyle dandik teypler gibi 1km dışarda değil yani.:)Bilgin olsun.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Ekim 2011, 12:30:53 »
Cveapicin tesekkurler arkadaslar.

Teyp su anda geldi. Yaninda birde takilmalari filan engellemek icin attach boyutunda kucuk 4g usb siparisi vermistim oda geldi.

Aksam artik taktiracagim.

Taktirdiktan sonra burda sizler ile paylasirim. Teyp Pionner 2300UB modeli. Remeto control u destekliyor bunlara kumanda temin edebiliyormuz?

Selamlar

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #19 : 13 Ekim 2011, 13:10:52 »
Rcd200 e sd kart ve usb dönüştüren interface var diye biliyorum  ???
Vw Polo 6N

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Ekim 2011, 13:43:02 »
Rcd200 e sd kart ve usb dönüştüren interface var diye biliyorum  ???

Bahsettiginiz  bos bir radyo kanali uzerinden transmitter kullanmaksa dogrudur. Fİyatlarida oldukca makul. Yalniz Istanbul v.b buyuk sehirlerde bos radyo frekansi bulmak nerdeyse imkansiz, yaa da radyonun antenini cikartmak gerekir.

Ben biraz degisiklik olsun baska bir teyp almak ve RCD200 yu satmak istedim. Yoksa arac ile uyumu guzel. Degerli bir teypmis.
2.5 yildan fazla oldu. 230 tl ye aldim 260 tl sattim :) Degerini korudu. Ama piyasa teypleri asla bu sekilde olmaz. Ben pioneer u Hepsiburada 199tl ye aldim 2 sene sonra eminin 50-60 tl ye alici bulamayiz.

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Ekim 2011, 18:17:50 »
Bahsettiginiz  bos bir radyo kanali uzerinden transmitter kullanmaksa dogrudur. Fİyatlarida oldukca makul. Yalniz Istanbul v.b buyuk sehirlerde bos radyo frekansi bulmak nerdeyse imkansiz, yaa da radyonun antenini cikartmak gerekir.

Ben biraz degisiklik olsun baska bir teyp almak ve RCD200 yu satmak istedim. Yoksa arac ile uyumu guzel. Degerli bir teypmis.
2.5 yildan fazla oldu. 230 tl ye aldim 260 tl sattim :) Degerini korudu. Ama piyasa teypleri asla bu sekilde olmaz. Ben pioneer u Hepsiburada 199tl ye aldim 2 sene sonra eminin 50-60 tl ye alici bulamayiz.

Bahsettiğim bunun gibi bir cihazdı ;) :)

Hayırlı olsun teybiniz  ;) :)
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2011, 18:19:26 Gönderen: PoloGTI »
Vw Polo 6N

Çevrimdışı cengizhan_mk3

• Wir lieben Das Auto..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Ekim 2011, 19:14:49 »
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-sifir-gibi-avt-s-3090-uygun-fiyata-55932250/detay/  
kesinlikle pişman olmazssın fiyatlarınıda  araştır çok sevdiğim bir ürün  yok yok özellik açısından .. düşünürsen msj atarsın..   :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2011, 19:15:49 Gönderen: cengizhan_mk3 »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Ekim 2011, 00:12:04 »
Teyb i dun aksam taktirmistim pek ugrasamadim. Bugun 30 dk filan kurcaladim. Ses ayarlarini yaptim. Bir kac noktasi haric cok hosuma gitti. Aldigim cok kucuk boyutlu usb de takilma filan olmasi engelliyor.

Bir kac noktada sorularim olacak Pioneer DEH 2300 serisinden teyp kullanan arkadaslarin cevaplamasini rica ediyorum

1.) Kontakt anhatarini takip cevirmeden bu teyp calismiyormu? Yani illa anahtari takacaksiniz.
2.) Radio ve teyp kullanmak istemiyorsunuz SRC OFF tusuna basarak ciktiniz ama teypin kirmizi isiklari halen yaniyor. Ne zaman kontakt i kapatip cikarirsan o zaman sonuyor. Bun teypler boylemi? Aku ye filan bi yamukluk yapmasin.
3.) M.C tusu ile function yada Audio seceneklerinden birine girdikten teyb in sesini acmak yada kismak istedigimizde M.C tusundan nasil cikiyoruz. Ben SRC OFF ile cikiyorum ama bu sefer sarkida kesilme oluyor.

Bunlarin disinda teyb den memnun kaldim sesini filan ayarlayinca harbiden guzel geldi.

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Ekim 2011, 11:35:22 »
1- Kontak ile acılmasını istemiyorsan abi Canlı + ucu buldugunda  Sarı ve Kırmızı kabloyu birbirine bağlayıp + ya verdiğinde teyp herzaman calısabilir. Sana tavsiyem öyle kalması.
2-Teybi kapattıktan sonra lambalar acıksamı öyle yanıyor? Yoksa lambalar kapalı olsadamı öyle yanıyor?
3-SRC tusunun altında Band/EsC tusu vardır ona basarsan o esc dir ;)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Ekim 2011, 00:31:06 »
1- Kontak ile acılmasını istemiyorsan abi Canlı + ucu buldugunda  Sarı ve Kırmızı kabloyu birbirine bağlayıp + ya verdiğinde teyp herzaman calısabilir. Sana tavsiyem öyle kalması.
2-Teybi kapattıktan sonra lambalar acıksamı öyle yanıyor? Yoksa lambalar kapalı olsadamı öyle yanıyor?
3-SRC tusunun altında Band/EsC tusu vardır ona basarsan o esc dir ;)

Eyavallah bugun biraz daha kurcalayarak cozdum. Turkce kitapciginida internet de buldum.
Calisma seklini degistirmiyecegim. Teyb kapali olsa bile kolonlarin bir akim cekip akuyu bitirebilecegi buda hergun calismayan arabalarda akunun bitmesi anlamina gelecegi icin uretici firma boyle birsey yapmis. Zaten arac icindeysem kontak da devamli yanimda dir.

Teybi sevdim gayet guzel ses filan olarakda RCD200den iyi geldi bana.

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Ekim 2011, 09:28:39 »
Aynı kontak problemini yaşamıştım.Sonrasında kitapçıktan bende bu konuyu okumuştum.Elektrikçi ustam ilede konuştum.
Bu sekilde kullanmak çok daha güvenli demişti.+1 :tamamdir

4 ay oldu alalı.Geçen yetkli serviste akümün ölçümlerini yaptırdım.Olsa bi zararı anlardım.Maşallah sorunsuz yola devam.:)

Çevrimdışı tosbega

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Nisan 2012, 13:03:55 »
arkadaşlar bende orjınal teyıp ve cd cencır :D ıstıyorum mumkun mudur ?
Dedi ve Oradan Ayrıldı !!!