Gönderen Konu: k-jet aranıyor  (Okunma sayısı 6116 defa)

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
k-jet aranıyor
« : 11 Ekim 2011, 10:54:35 »
Arkadaşlar selam. Bana arabamı satan Yavuz abi, benim ısrarlarımla siyah mk1 golf 80 model 4 vites eg motor kodlu tatlı bir gti aldı. Bu gti ın da hikayesi hüzünlü... Amcanın biri vefat ediyor, gti garajda kalmış. Taş gibi k-jeti üzerinde. Kızları da almış bu gti ı lpg için k-jetten karbiratöre çevirmişler. Gitmiş k-jet. Yavuz abi aracı aldıktan sonra karbüratöre çeviren adamı bulmuş, k-jeti ücretli olsa da geri istemiş adam kıvırmış mıvırmış yok demiş verdim demiş v.s.

Velhasıl kelam araç toplandı, şimdi kadir ustam arabayı k-jete tekrar çevirecek. Geçende bir k-jet bulmuşlar ama bu arabaya olmaz demiş. Halen arıyorlar.

Bu arada k-jetten anlayan usta kolay bulunmuyor deniyordu. Bu usta ciğerini biliyor. Nitekim bizim siteden "redrunner" ın yolu kadir ustayla kesişmiş, k-jete bir ayar yapmış gerisini o anlatır. k-jetli gti cılara duyrulur. Ha benim dizelin de motorunu yapan kendisidir. Tekrar hatırlatayım, natülüsten sonraki ilk otobüs durağının hemen üstü (üsküdara giderken) çok beyefendidir, sanat müziği sever, az konuşur ve mütevazidir. Gerçekten iyi bir usta. Gidin bir kahvesini için tanışın, iş bahane.

herkese sevgi ve saygılar.

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
Ynt: k-jet aranıyor
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2011, 10:57:29 »
en kısa zamanda inşallah :)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2011, 14:01:58 »
en kısa zamanda inşallah :)

Sende k-jet mi var reis :d
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2011, 20:04:30 »
dikkatli okursan bak ne yazıyor yazıda

( Ha benim dizelin de motorunu yapan kendisidir. Tekrar hatırlatayım, natülüsten sonraki ilk otobüs durağının hemen üstü (üsküdara giderken) çok beyefendidir, sanat müziği sever, az konuşur ve mütevazidir. Gerçekten iyi bir usta. Gidin bir kahvesini için tanışın, iş bahane. )

bu usta hem dizel motor hem k-jet i yapabiliyor diye iyi usta olduğu için EN KISA ZMANDA İNŞALLAH yazdım..

Sende k-jet mi var reis :d

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2011, 20:11:39 »
dikkatli okursan bak ne yazıyor yazıda

( Ha benim dizelin de motorunu yapan kendisidir. Tekrar hatırlatayım, natülüsten sonraki ilk otobüs durağının hemen üstü (üsküdara giderken) çok beyefendidir, sanat müziği sever, az konuşur ve mütevazidir. Gerçekten iyi bir usta. Gidin bir kahvesini için tanışın, iş bahane. )

bu usta hem dizel motor hem k-jet i yapabiliyor diye iyi usta olduğu için EN KISA ZMANDA İNŞALLAH yazdım..

Onların alasını bizim mario yapıyo olm zaten adam quattro a6 nın şanzımanını sehpada söküp takıyor ... Bizim usta arayışımız yokta ben k-jet diyince belki değişik bişey söylenir diye okudum başlığı ;)

Yoksa dayı 3 alyanla gayet güzel k-jet ayarıda yapıyor samatyada :D

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2011, 20:32:36 »
senin yoktur benim var demekki

en son yaptığı motoru gördük mario nun :) adam ın arabası yürümüyor şuan  :D :D :D demekki arada farklı şeylerde olabiliyormuş

Onların alasını bizim mario yapıyo olm zaten adam quattro a6 nın şanzımanını sehpada söküp takıyor ... Bizim usta arayışımız yokta ben k-jet diyince belki değişik bişey söylenir diye okudum başlığı ;)

Yoksa dayı 3 alyanla gayet güzel k-jet ayarıda yapıyor samatyada :D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2011, 20:51:25 »
Reis o olayda başka şeyler var. Sen nasıl biliyorsun bilmem ama ben olayın canlı şahidiyim. Öyle anlatıldığı gibi değil pek.

bunları yüz yüze konuşalım burada olmaz ;)
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2011, 21:44:54 Gönderen: ThE_Unforgiven »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2011, 21:59:14 »
mario kim? Samatyada neler oldu? Ne o başka şeyler?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2011, 21:59:57 »
Konuyu daha fazla dağıtmayalım Hasan :d

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2011, 22:03:52 »
arkadaşlar bahsi gecen kadir usta gercekten işin ehli motor sesinden buji kablolarının nasıl kaldıgına kadar anlıyan bir usta benim aracın rolanti sorunu alyan anahtarla tek dokunusta cözdü bende cok iyi derecede tavsiye ederim

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2011, 10:45:37 »
arkadaşlar bahsi gecen kadir usta gercekten işin ehli motor sesinden buji kablolarının nasıl kaldıgına kadar anlıyan bir usta benim aracın rolanti sorunu alyan anahtarla tek dokunusta cözdü bende cok iyi derecede tavsiye ederim

İşte bunu bekliyordum, redrunner. Arkadaşlar başkaca ustalarla karşılaştırmaya girdi kadir ustayı, benim öyle bir amacım yok. Tabi ki her arkadaşın arabasının düzgün bir ustanın elinden geçmesini isterim ama Kadir Ustam hem işinin ehli (hem dizel hem benzinli motorda) hem benim arabamı görünce gözlerinin içinde ışık gördüğüm, arabama saygı duyan birisi hem de 1984 yılında 1982 model Golf1 i olan birisi :)Bizden yani aslında.

Diğer taraftan benim gördüğüm genel usta tipolojisinin biraz da olsa dışında bu anlamda sizin de tanımanızı istedim o kadar. Hem Kadıköy e inenler için sapa olmayan bir yerde. Arabalar yapılır bozulur, önemli olan tatlı insanlarla hoş da bir muhabbet yakalayabilmek değil mi arkadaşlar? O zaman şöyle bağlayalım, motor ustası aramasa da, hoş bir muhabbet arayanlar için uğranası bir yer.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2011, 15:07:59 »
İşte bunu bekliyordum, redrunner. Arkadaşlar başkaca ustalarla karşılaştırmaya girdi kadir ustayı, benim öyle bir amacım yok. Tabi ki her arkadaşın arabasının düzgün bir ustanın elinden geçmesini isterim ama Kadir Ustam hem işinin ehli (hem dizel hem benzinli motorda) hem benim arabamı görünce gözlerinin içinde ışık gördüğüm, arabama saygı duyan birisi hem de 1984 yılında 1982 model Golf1 i olan birisi :)Bizden yani aslında.

Diğer taraftan benim gördüğüm genel usta tipolojisinin biraz da olsa dışında bu anlamda sizin de tanımanızı istedim o kadar. Hem Kadıköy e inenler için sapa olmayan bir yerde. Arabalar yapılır bozulur, önemli olan tatlı insanlarla hoş da bir muhabbet yakalayabilmek değil mi arkadaşlar? O zaman şöyle bağlayalım, motor ustası aramasa da, hoş bir muhabbet arayanlar için uğranası bir yer.

Adres alalım
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2011, 17:23:55 »
Adres alalım

Açıkcası adrese bakmam lazım ama yol tarifi daha kolay. Kadıköy' den natülüse giderken tren yolunun altından geçer geçmez tam natülüs önünde yol ikiye ayrılır. Sola üsküdar yönüne döndüğünüzde tahminen 60-70 metre ileride sağda bir otobüs durağı var. O durağın hemen üstünde kalıyor. Araçla giderken bahsettiğim durağı 10 metre geçince tam sağ yaparak durağın üstü diye bahsettiğim yola çıktığınızda sol kolunuz üstünde kalacak (dediğim gibi tam durak hizası).

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2011, 17:38:15 »
natülüsten ileri gidin üsküdar yönüne  orada iki veya üç tamirhane var nargile cafe ile cami arasında oralarda bi yerde tükkan önünde mutlaka tosbağa vardır .
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)