Gönderen Konu: 99 model polo ve şanzıman ve masraf  (Okunma sayısı 22348 defa)

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
99 model polo ve şanzıman ve masraf
« : 12 Ekim 2011, 21:35:37 »
herkese iyi geceler,
99 model 120 000 de  polo aldım ,yagı suyu bakımı 400 tl harcadım.4-5 gün sonra kocaeli'de yolun ortasında trankkk diye diye çakıldı kaldı,derken çekici cagırdık servise cektik 70 tl,servisde istaroz dişilisinin kırık ve bilya yuvaları daha önce tamir görmüş ve şanzıman kutusunda çatlak oluştugunu tüm bunların tamirinin 400-500 tl tutacagını söylediler ve çıkma bir şanzımanlar değiştirmek daha mantıklı oldugununda hemfikir olduk ve bir tane temiz oldugu iddaa edilen şanzımana 600 tl verdik ve işcilik yag vs 750 tl ye taktırdım,tamamen bir kumar çıkma şanzımanın ne oldugu herneyse taktık çalıştırdık ama hayal kırıklıgı vites geçişleri cok kötü zorlanıyor.yani aldıgım yeni araç şu anda masraf üstüne masraf açmakdan bi işe yaramadı.birde vw arabalar yok sağlam yok öyle yok böyle derler aldım pişman oldum.hyundai accentim varken tamirhane nedir bilmezdim.:)

sizlerden ricam şanzıman konusunda, gerek eskisinin tamiri gerekse çıkma konusunda yardım ve fikirlerinizi söylemeniz.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: 99 model polo ve şanzıman ve masraf
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2011, 21:51:03 »
arabayi ne kadara aldiniz

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2011, 21:57:03 »
Tek avundugum zaten işin o kısmı :) 9.750 tl ye aldım.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2011, 22:10:20 »
geçmiş olsun bence kendi şanzımanını tamir ettir sadece kutusunu çıkma alabiliyorsan al derim,
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 22:15:15 Gönderen: orca »
RedMercury

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2011, 22:57:41 »
Tek avundugum zaten işin o kısmı :) 9.750 tl ye aldım.
yanlis anlamayin genele hitap ediyorm ucuza aldim diye sewinilen araclarda cikiyo genelde bole seyler ve araclarinizdan soguyosunuz
bakin oluyosa iki sanzumandan tek sanzuman cikartsinlar bence yok olmuyosa mecburen yeniden alcaksiniz anlayan bi ustayla almaya gidin

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2011, 23:34:36 »
6 ayda 13.000 KM yaptığım otomatik aracım ile yeri geldi ışıklarda çok sert kalkışlar yaptım, yeri geldi 3. viteste 110-120 KM hız yaptım, yeri geldi hep roketleme yaptım ama çok şükür şansıman sorun yapmadı. Ahh birde yakıtı az olsa içinde yatıp kalkıcam  :D

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2011, 00:12:55 »
6 ayda 13.000 KM yaptığım otomatik aracım ile yeri geldi ışıklarda çok sert kalkışlar yaptım, yeri geldi 3. viteste 110-120 KM hız yaptım, yeri geldi hep roketleme yaptım ama çok şükür şansıman sorun yapmadı. Ahh birde yakıtı az olsa içinde yatıp kalkıcam  :D
eee hem vitesle uğraşmıcan hemde az yakıcan o zaman dizel otomatik alıcan yoksa poloyla devam :D
şanzıman yağını değiştirirsen, aracı üzerinde yol varken boşa almazsan birde vitesi p ye almadan önce yükü el frenine verip ondan sonra P ye alırsan birşey olmaz 13 bin değil 53 bin daha gidersin merak etme
RedMercury

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2011, 17:52:31 »
sanırım çıkma işimizi görmeyecek,istanbuldan-yalovadan-kocaeliden çıkma şanzıman araştırıyorum değiştirecegim başka çare yok.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2011, 18:50:12 »
sanırım çıkma işimizi görmeyecek,istanbuldan-yalovadan-kocaeliden çıkma şanzıman araştırıyorum değiştirecegim başka çare yok.

selam sitede TOLGAKAAN  adlı arkadaş var şanzıman konusunda tecrübeli ve ankara yıldız sanayide bildiği çok iyi bir usta var kendi otomatik şanzımanını orda yaptırmış kendisine ulaşmaya çalış ihtiyaç olursa yardımcı olurum demişti kullanıcılardan arattır forumlarını yakalarsın o sana yardımcı olur dediğine göre yıldız sanayide zebil gibi şanzıman varmı ve ustası da çok iyiymiş bir şansını dene istersen
RedMercury

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2011, 11:09:16 »
hocam zaten sağlam 99 model poloyu o fiyata vermez :) sana bi 2000 tl masraf yaparsın normal polo fiyatına gelir sorunsuz binersin vw aracları gercekten sağlam ben 2003 bu seneye kadar polo kullandım pek fazla arıza cıkartmadı 98 model polomuda satarken 12.500 e sattım adam hala dua edıyo

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2011, 21:44:26 »
hocam zaten sağlam 99 model poloyu o fiyata vermez :) sana bi 2000 tl masraf yaparsın normal polo fiyatına gelir sorunsuz binersin vw aracları gercekten sağlam ben 2003 bu seneye kadar polo kullandım pek fazla arıza cıkartmadı 98 model polomuda satarken 12.500 e sattım adam hala dua edıyo

kim vermez? kimden aldıgımı nereden biliyorsunuz?
velhasıl kelam tanıdık bir bayandan aldık,onda iken böyle bir sorun yoktu,yani düşündügünüz gibi gelişmedi olaylar.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2011, 00:02:32 »
velhasıl kelam tanıdık bir bayandan aldık,onda iken böyle bir sorun yoktu,yani düşündügünüz gibi gelişmedi olaylar.
arkadaşım ben arabamı bir yıl önce 15 senelik arkadaşımdan aldım kazalı diye ama aldıktan bikaç ay sonra  pert kaydı olduğunu öğrendim  bu arada arabayada 6500 lira masraf ettim bir yıl içinde  canıma tak etti satmaya karar verdim şimdide satamıyorum ölmüş eşşek muamelesi yapıyolar bende biniyorum uzun lafın kısası ticarette arkadaşlık olmaz çok iyi araştırıcan ve  ona göre alıcan  biraz kızıyorsun söylenenlere ama maalesef dost acı söylermiş....
RedMercury

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2011, 01:13:14 »

Arkadaşım boşuna sinirlenme yaaa  :) Olaylar aslında tam da bizim düşündüğümüz gibi gelişti. Arabayı sen aldığında hiçbir sıkıntısı yoktu gayet sağlamdı. Zaten araba da tanıdık, kazası falan yok diye de biliyorsun ki tanıdığın da sana yalan söyleyecek değil. Aldın hem de iyi bi rakama. Ama sonra böyle oldu... Geçmiş olsun. Hakkaten büyük geçmiş olsun.

Ama bana kızma arkadaşım da hakkaten 9750'ye Polo ancak bu kadar oluyor. Cidden güzel bir Polo için enaz 10500 gibi rakamları gözden çıkarmak gerek. Ben 11250'ye aldım 2 ay sonra 1000 TL verdim. Zaman içinde 3000 TL falan verdim. Ama şuan keyfime diyecek yok.

Başına gelen aslında çok rastlanan birşey değil VW şanzımanı hemen dağılmaz ama bayan arabalarında böyle şeyler olur. Debriyaja tam basamamalarından olsun, vitesleri doğru kullanamamalarından olsun çeşitli nedenlerle zamanla baş ağrısı yapabiliyor. Senin de şansızlığın artık diyecek birşey yok.

Benim tavsiyem ama eğer aracın başka sıkıntısı yoksa bunu en mantıklı şekilde hallet sonra da Polo aslında ne kadar sevilesi bir araçmış kendin tadını çıkararak öğren. Tekrar geçmiş olsun, bundan sonra kazasız belasız arızasız sürüşler dilerim.  :)
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2011, 01:14:39 Gönderen: erco »
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı therasmus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2011, 21:51:26 »
yahu gülüyorum sadece,dostlarıma ve arkadaşlarıma  !!!
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2011, 21:52:14 Gönderen: therasmus »