Gönderen Konu: Çok fena yağ atıyor...  (Okunma sayısı 28168 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Ynt: Çok fena yağ atıyor...
« Yanıtla #14 : 30 Ekim 2011, 22:35:58 »
Sağolasın teşekkürler

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Ekim 2011, 22:38:57 »
yeter ki ara istersen msj at ben arayayım problem olmaz.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ekim 2011, 22:39:07 »

Uploaded with ImageShack.us
H.G WORKS

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Ekim 2011, 22:52:35 »
Tamda düşündüğüm yermiş , Hamit sağolasın fotoğrafla çok güzel açıklamışsın , artık bu fotoğraftan sonra kendim hallederim Mehmet sağolasın sende. bakalım içinde yağ varmı , egzozdan neden yağ atarki , mesela bu sökeceğim yer kupkuruysa başka neden olabilir problem ? ya da bu borunun içinde yağ varsa turbo bakımamı girmesi gerekiyor ... ve sizde fotoğraflara dikkatli bakarsanız , motordaki yağ kaçağı sanki yağ çubuğundan gibi , sıçramış gibi , o problem düşündüğüm gibi galiba , bende vakit buldukça yavaş yavaş ilgileniyorum. Sizlerde eksik olmayın çok yardımcı oluyorsunuz buradan.

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Ekim 2011, 22:52:47 »
süpersin hamit. ben pc yi çok bilmediğim için bu resim yükleme olayını bir türlü çözemedim.hatırlarsan sen faceden ekle yardımcı olurum dedin ama ben seni de ekleyemedim :)

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Ekim 2011, 22:53:39 »
süpersin hamit. ben pc yi çok bilmediğim için bu resim yükleme olayını bir türlü çözemedim.hatırlarsan sen faceden ekle yardımcı olurum dedin ama ben seni de ekleyemedim :)
:D :D
H.G WORKS

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Ekim 2011, 22:55:49 »
valla yüzde doksan ordan dır.tabi eğer ordansa sana daha önce yağ ışı yanıyor dediğinde söylediğimi hatırlarsan.tehlikeli demiştim.neyse sen bir bak ilk önce de eğer turbodansa daha başka problemler de var demektir.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 30 Ekim 2011, 22:58:03 »
Ha Mehmet , o ışık yine yandı söndü , dediklerini yaptım , ses gitmedi , arabayı stop edip çalıştırdım kesildi ses , bazen yanıyor bazen sönüyor , o büyük ihtimal kablodan gibime geliyor , bilmiyorum , ama arabada yağ kesinlikle eksik değil. Belkide yağ pompası falan dediler ama bilemiyorum

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Ekim 2011, 22:58:34 »
dizel golf 1 golf 2 den çok fazla anlarım ama bu bilgisayar işi biraz alengelli ..:)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Ekim 2011, 23:05:36 »
yağ lambası mı yanıyor sönüyor sürekli eski meseleyi bilmiyorum ben  :)    benm jetta da da senin dediğin gibi arada bir yağ lambası yanıyordu sonraki zaman motoru açtığımda baktım yağ pompasının o milin ucundaki köşeli yargı iyice erimiş yalama gibi olmuş vakuma giriyordu ancak boşluk çoktu onu tornada yaptırdım bütün mesele çözüldü pompa tam yağlama yapmıyormuş sorun gitti....

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Ekim 2011, 23:08:14 »
o ışık boşa yanmıyor bak kablodan falan da değildir eminim.kablodan olsaydı eğer kabloy muşurden çıkarınca ışık sürekli yanardı.ama durum biraz farklı araç ısınınca yağ inceliyor.1-ihtimal---yağ icelince yağ pompasında boşluk varsa tam basamıyor yağıyukarı kadar.
2- ihtimal...yataklarda boşluk varsa yine yağı yukarı basamıyor.bu daha maliyetli bir durum.
heriki ihtimalde de turbo yağsız çalıştığı için turboyu eline alıyorsun :) ve içeri yağ kaçırmaya başlıyor içeri kaçan yağ yanma odalarından manifolttan dışarı duman olarak çıkıyor.aynı zamanda da bu yağ zaman içerisinde  EGZOZDA TIKANMA OLUŞTURUYOR..uzaktan bukadar tahmin ediyorum bu arada ben usta değilim arkadaşlar yanlış anlamayın ..ustalara da herzaman saygım vardır bunlar sadece tecrübeye dayalı tahminler.

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Ekim 2011, 23:12:09 »
tabi burda ilk ihtimale bakman gerekir yasinin de dediği gibi yağ pompasına yani.karterde yağ pompası girişinde filtre vardır filtre tıkandı ise de tam yağlama yapmayabilir.ama ilk olarak yağ pompası.motora da aşırı zararı var tabi.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Ekim 2011, 23:12:15 »
1. Çok nadir yağ lambası yanıp sönüyor ya da yanıyor bir süre ( 3-4 sn. )
2. Egsozdan yağ atıyor
3.Fotoğraflarda görüldüğü gibi motor kısmı yağ oldu , yağ kustumu denir ne denir artık öyle oldu. O enjektörlerin altı kısmı,daha çok yağ çubuğunun kenarları falan.

Bu saydıklarım daha önce yoktu , yeni yeni olmaya başladı , o yüzden korkmuyor değilim. Ama en çok merak ettiğim problem nedir , problemi bilsem hemen gidip yaptırıcam zaten , burda problemi çözmeye çalışmamın nedeni , sorunu ilk önce kendim bileyim ve ona göre ustaya gideyim diyorum , burada iyi bir usta bulamadım henüz.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Ekim 2011, 23:15:39 »
Evet sanki pompadan kaynaklanıyor gibi çünkü hepsi üst üste geldi , ama yağ flitresi daha doğtusu bütün flitreler orjinalleriyle değiştirdim , yanıda değiştirdim , bu problemler yine var .