Gönderen Konu: Golf II Su Eksiltme...  (Okunma sayısı 8757 defa)

Çevrimdışı golfgerisiyalan

• Profili Görüntüle
Golf II Su Eksiltme...
« : 29 Ekim 2011, 12:07:50 »
Merhaba golf II model aracımda su eksiltme oluyordu ve suyun buharlaşmasından dolayı anlayamıyordum nereden nasıl ne şekilde kaçak mı var herhangi başka bir sorun mu,sonra antifiriz koyunca buharlaşma olmadığı için olayı çözdüm gaz beyninin oradan kaçak vardı 2 yerden vidalarını sıktık tamam daha olmaz derken şimdi radyatörün oradaki alt hortumdan termostatın oradaki hortumlardan sızıntı var onlarda vidalı değil kelepçeli hortumlardan ,ne yapmam gerekiyor kelepçeyimi değiştireyim hortumları mı veya da başka bir neden mi var basınç veya herhangi başka bir neden o hortumların gevşemesine neden olan eksildikçe tamamlıyorum sorun yok ama başka bir sorun yapar mı,bilen arkadaşlarımdan fikirlerini ve bilgilerinin esirgemeyeceklerini umarak sevgi ve saygılarımla.....
Erdinç

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf II Su Eksiltme...
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2011, 23:34:07 »
Hortumlar eskimiş ve kaçırıyor olabilir, hortumları değiştir.
Eğer değiştirmediğin üç kuruşluk hortum patlarsa, aracın su kaynatır ve yağ yakmaya başlarsın.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2011, 23:36:08 Gönderen: serhaty »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2011, 00:40:18 »
Baktırdım ustaya hortumlarda sorun yok diyor,usta dedi ki golf II hastasını bulacaksın daha doğrusu doktorunu nedir şikayeti o daha iyi anlar dedi,devamlı kolluyorum arabayı yaşlı ne de olsa:) halini hatrını sormak lazım....
Erdinç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2011, 00:41:08 »
Bu arada hortumları kime değiştirttireyim ....
Erdinç

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2011, 21:35:02 »

Benim ustam uzun zamandır Topkapı Teknik Oto Sanayide Ömer Usta, ben ve iki arkadaşım memnunuz, sen de aracını ona götürebilirsin.
Benim açtığım diğer konuda sorduğun şanzıman yağı ve diğer işlerin için de yardımcı olabilir.
Numarası aşağıda.
532 284 83 38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2011, 23:53:45 »
Eyvallah serhat teknik oto sanayi sitesinde roket ustaya yaptırdım şanzımanı bende senden bir ricada bulunsam mümkün müdür? Sen ustaya sorar mısın samimiyetin ve tanışıklığın iş yaptırmışlığın olduğu için söylüyorum Roket şanzıman nasıldır diye?Bana bir istihbarat ver mümkünse eğer ben ustaya giderim ALLAH'ın izniyle ustaya teşekkür ederim yardımın için...
Erdinç

Çevrimdışı Jerewure

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw-Golf2, Audi-A3
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2011, 11:05:14 »
Bende çok uğraştım senin gibi en son ufak bi kaza yaptım tampon radyatöre basınca alt pimden kırdı değişmek zorunda kaldım. Su azaltması epey azaldı ama kökten çözülmedi. Çok az azaltıyor ama onu da lpg li araçlar yapar diyorlar.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2011, 20:32:11 »
benim araç gözümle görüyorum bir yerlerden sızdırıyor,akıtıyor vidalarını sıktım bu sefer başka yerden kaçırıyor orayı da yakaladım ama bu başka şeylere sebep olur mu sana gazlı arabalarda neden eksiltme yaptığını açıkladılar mı içine sindi mi yaptıkları açıklama bana da kısa bir bilgi verirsen sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.
Erdinç

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2011, 06:52:02 »
benim araç gözümle görüyorum bir yerlerden sızdırıyor,akıtıyor vidalarını sıktım bu sefer başka yerden kaçırıyor orayı da yakaladım ama bu başka şeylere sebep olur mu sana gazlı arabalarda neden eksiltme yaptığını açıkladılar mı içine sindi mi yaptıkları açıklama bana da kısa bir bilgi verirsen sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.

soğutma suyu kapalı sistemde döner. yakılan yakıtla bu kapalı sistemdeki suyun bir miktarının azalması arasında ben mantıklı bir ilişki göremiyorum.

antifrizin çözücü özelliği var. eklendiinde sistemde mevcut delik ama üstü kireçle tıkanmış noktalar, kireç çözülünce açılmış fark edilmeyecek kadar az bir şekilde azar azar kaçırıyordur suyu.

malum sevdiğimiz araçlar eski araçlar. başka sebep aramaya gerek yok. yılların yorgunluğu var. sorun çıkaran hortum vs değiştirmekte fayda var. ne de olsa basınç ve sıcaklık altında çalışıyor. çok para tutacak parçalar değil Serhatın dediği gibi tasarruf etmek için değiştirmemek değil değiştirmek daha mantıklı.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2011, 10:56:26 »
benim eski araçta antifiriz koyduktan sonra tespit etmiştik motorda blok tapaları var
eğer su eksiltmeyi göremiyorsanız tapalardan kaçırır arabayı lifte kaldrıp biraz gaz verdiğinizde
anında belli eder eğer tapa ise işçiliği bayağı zahmetlidir. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2011, 11:07:51 »
benim eski araçta antifiriz koyduktan sonra tespit etmiştik motorda blok tapaları var
eğer su eksiltmeyi göremiyorsanız tapalardan kaçırır arabayı lifte kaldrıp biraz gaz verdiğinizde
anında belli eder eğer tapa ise işçiliği bayağı zahmetlidir. :)

eski mk2 de motor tapaları çürümüş üzerine akıntı yapmasın diye macun sürmüşlerdi sağolsun korayın ustası onu tespit etti 5 liraya tapaları aldım takması abdullah abinin dediği gibi zahmetli
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2011, 11:54:56 »
soğutma suyu kapalı sistemde döner. yakılan yakıtla bu kapalı sistemdeki suyun bir miktarının azalması arasında ben mantıklı bir ilişki göremiyorum.

antifrizin çözücü özelliği var. eklendiinde sistemde mevcut delik ama üstü kireçle tıkanmış noktalar, kireç çözülünce açılmış fark edilmeyecek kadar az bir şekilde azar azar kaçırıyordur suyu.

malum sevdiğimiz araçlar eski araçlar. başka sebep aramaya gerek yok. yılların yorgunluğu var. sorun çıkaran hortum vs değiştirmekte fayda var. ne de olsa basınç ve sıcaklık altında çalışıyor. çok para tutacak parçalar değil Serhatın dediği gibi tasarruf etmek için değiştirmemek değil değiştirmek daha mantıklı.
tolga abi, malum lpg li araçta, soğutma suyu ısıtma suyu olarak görev yapıyor lpg kafasında. soğutma tesisatına ek olarak bi dünya hortum giriyor çıkıyor. bazen lpg kafasında yada hortumlarda su kaçağı az da olsa olabilir, bilmiyorum gerçek mi ama, karşılaştığım tanıdık tanımadık bi çok tamirci gazlı arabanın su eksilmesinin az da olsa olduklarını söylediler.

Çevrimdışı ismiil

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2011, 11:25:00 »
size önerim winlys (ismini yanlış yazabilirim) blok çatlak onarıcı var benim honda marka bir aracım vardı hortumları değiştirmeme rağmen su eksiltiyordu 3-4 adet usta gezdim blokta yada contada ki çatlak nedeni ile mi kaçırıyor diye bütün ustalarda arabada sıkıntı olmadığını bahsetmiş hatta arabanın durumunun harika olduğunu bile söylemişlerdi. yakın bir tanıdığım aracılığı ile blok çatlak onarıcu-ıyı uyguladık ve araba arttık su eksiltmez hale geldi anlıyacağınız blokta yada herhengi bir yerinde minik bir kaçak olsa dahi araba sıkıştığında eksoz yolu ile bile su eksiltebilir diye biliyorum bahsetmiş olduğum ürünü kullanıp birde öyle denemenizi öneririm. (yalnız ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanmasınısı öğreniniz üzerinde açıklaması mevcuttur)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2011, 13:12:24 »
benim gaz beyninin oradan eksiltiyordu antifiriz koyunca yakaladım sızdırdığı yeri orayı sıktım sonra radyatörün oradaki hortumdan derken orayı da sıktım şimdi tam alternatörün üstünden kaçak var gözümle görüyorum kaçak yerini kelepçe tak eski sıkma o zımpırtıları iş görmüyordur dediler biri de dedi ki o kelepçeler pek kullanışlı değil bu 26 kasımdaki buluşmada golf hastalarına göstereyim bakayım canlı görünce nedir ne değildir siz golf sever kardeşlerim daha iyi anlatacaktır bana sevgilerimle...ilginize teşekkür....
Erdinç