Gönderen Konu: Golf 2 TD rektefe...  (Okunma sayısı 10700 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Golf 2 TD rektefe...
« : 09 Kasım 2011, 20:05:10 »
Golf 2 TD rektefe yaptıran arkadaş varmı ? Rektefe işçilik ücreti ne kadar tutar ? Motor inmişken a dan z ye gerekli parçaların değişiminin maliyeti ortalama ne kadar tutat ? Sanayiye ölü motorla girip , dört dörtlük motorla çıkmak , değişen parçalar , işçilik , torna , pompacı , turbocu ıvırı zıvırı vb. ortalama ne kadar maliyet çıkar , en aşağı ve en yukarı fiyat aralığı ortalama ne tutar ? ( motorcuya baktırdım,motordan herhangi bir garip ses gelmediğini söyledi ama yavaş yavaş rektefesinin geldiğini söyledi,zaten çekişinde düşmeler var ,sabah zor çalıştı , turboyu bakıma sokmam gerek vb.Bende olmuşken ciddi anlamda a dan z ye yaptıracağım , şimdiden fiyat araştırıyorum bilgi edinmek için , sanayiye bilinçsiz gitmek istemiyorum.) TD araç rektefiye ettiren arkadaş varsa onların daha yardımcı olacağını düşünüyorum.Şimdilik aklıma gelenler bunlar , şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 TD rektefe...
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2011, 22:02:58 »
ben yaptırdığımda fiyatlar bu şekildeydi. bunlara 10-20 lira zam gelmişse gelmiştir. usta parası vermedim. ama bi usta sadece kapak açmak için 250 lira istemişti,

triger kayışı 30
kızdırmalar  65
silindir kapağı 525
sübap takımı 50
bi takım alman piston sekman 250
hava filtresi 25
yağ soğutucu 50
yağ + yağ filtresi 80
bi takım sekman 175
takım conta 65
balans bilmemnesi 130
rektefiyeci 300
enjektör bakımı 60
usta için para vermedim kuzenim yaptı herşeyi, ota çöpe verilen para 300

turbo ve pompa ya hiç elletmedim, onlardan anlıcak adam gibi usta zaten yoktu burda, o yüzden hiç kurcalatmadım.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2011, 22:03:17 »
bu aldıklarımı da istanbul oto mekanik den almıştım.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2011, 22:21:11 »
2105 tl para gitti yani sadece parçaya , peki yapıldıktan sonra sorunsuz oluyormu İlker ?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2011, 22:25:58 »
2105 tl para gitti yani sadece parçaya , peki yapıldıktan sonra sorunsuz oluyormu İlker ?

gömleklere işlem yapılacak mı ilker ? sadece kapak sekman yatak mı değişim olacak
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2011, 22:40:44 »
Nizam , Afyona gidecektimya , gittim , şuan afyondayım , o arkadaşın tanığı motorcuya gittik , motoru dinledi dinledi dinledi , o sağlam bu sağlam şu sağlam dedi , ama değişik bir ses var dedi , bir de benim turbo ayar istiyormuş , o ölmüş galiba , ve araba yağ atıyor , burada da sabah çalışmıyor gibi birşey , yağ da atıyor , dediler söküp bakacağız , sonra belli olacak , bende söktürmedim , dedim sökülmüşken a dan z ye yaptırayım , o yüzden araştırmaya girdim , sürpriz problemler hariç kaç para gider araştırmaya girdim,yani gidecek parayı ayarlayıp , s onra sokucam sanayiye ve dört dörtlük yaptırıcam , yani şuan problem ne bilemiyorum bile , ustası da  bilmiyor , söküp bakacak , bir sekman için açtırmayım dedim , problem daha büyükse yarıda kalmasın diye düşündüm .Yani gömleklik kapaklık yataklık bir durum varmı onu bile bilmiyorum . Dedim oradaki arkadaşlara turboyu yaptırayım , turboyu yaptırma daha iyi dediler , yaptırırsan daha çabuk yer motoru dediler , böyle sıkıştırmadan idare et dediler. Bu arada 500-600 km yol yaptım , bir kere bile yağ ışığı yanmadı.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2011, 22:48:24 »
motora komple gireceksen rektefiye yaptır eger motorda birşey yok ise elletme hiç contaları yenilet yeter
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2011, 22:52:58 »
Bende aynı şeyi düşünüyorum , ama motoruda açmadan bilemiyorlarki , o yüzden yapılmışken tam yapılsın diye araştırmak istedim , bakalım ne kadar paralar gidiyor.Motor açılınca hazırlıklı olmak istiyorum.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2011, 22:53:31 »
aga var mı öle mantık ya, turboyu yaptırma motoru yer :) hey yarabbim daha neler duycaz. valla hacı, eğer kurtarıyorsa, sadece sekman iş görür. tabi aşınmana göre rektefiyecin buna karar verir, eğer adam kazıkçı değilse :) görmüyorsa, gömlek işin içine girdiğinde, iş baya bi kabarır. bende kurtarıyordu, gömlek atılmamıştı.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2011, 22:56:01 »
Ama sanki çekişide iyi ,bilmiyorum , bazen diyorum çekişten düştü falan , ama sanki turbo sesi gelmiyor eskisi gibi . Ama o dediğim arabanın audi 80 i rektefe yapmışlar , o kadar harika çalışıyorki ve gram yağ yok motorda.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2011, 22:59:49 »
aga usta konusuna cok dikkat et, ittirmesinler. ve arada tecrübeli birine danış, şunu yapıyolar, yapçaklar filan diye.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2011, 23:15:14 »
Usta bulmak ne zor iş , artık ya o Afyondakine yaptırıcam , o da vesile oldu kışın yaptırırsan ucuza yaptırırsın diyor , kurnaz olsalar Turboyu yapar alırlar paramı , bir şekilde güvenmek durumundayım , ya da Bursa da tanıdık biri çıkarsa Bursa da halledicem , bakalım duruma göre.Ama senin usta akraba , şanslısın bu konuda.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Kasım 2011, 00:07:29 »
motoru açtırdığında gömlekleri bir ölçtür. kurtarıyorsa sekman piston takım al bide yatakları değiştir tamamdır. birde bloktaki yağ fıskiyelerini kontrol ettir. sorun varsa onları da değiştir. kapakta falan sorun yoksa, gömlek çakma işine falan girmezsen 2000 tl mümkün değil bulmaz.  iyi bir usta şart bu arada...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2011, 10:12:21 »
Usta bulmak ne zor iş , artık ya o Afyondakine yaptırıcam , o da vesile oldu kışın yaptırırsan ucuza yaptırırsın diyor , kurnaz olsalar Turboyu yapar alırlar paramı , bir şekilde güvenmek durumundayım , ya da Bursa da tanıdık biri çıkarsa Bursa da halledicem , bakalım duruma göre.Ama senin usta akraba , şanslısın bu konuda.
aga elimde olsa, ben de yaptırmam ki ona. nizam biliyor benim ondan ne çektiğimi. ama bu sefer artık işin ne olduğunu öğrendiğimden başında durarak yaptırdık o yüzden ona yaptırdım.