Gönderen Konu: Golf 2 TD rektefe...  (Okunma sayısı 10695 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 TD rektefe...
« Yanıtla #14 : 10 Kasım 2011, 18:13:10 »
motoru açtırdığında gömlekleri bir ölçtür. kurtarıyorsa sekman piston takım al bide yatakları değiştir tamamdır. birde bloktaki yağ fıskiyelerini kontrol ettir. sorun varsa onları da değiştir. kapakta falan sorun yoksa, gömlek çakma işine falan girmezsen 2000 tl mümkün değil bulmaz.  iyi bir usta şart bu arada...

Bugün Afyon dan Bursa ya geldim , bayram tatilinde 1000 km gibi yol yaptım , arabadan şikayetim , kurum atıyor , yağ değilmiş o , ama bende yağla karışık kurum , o da mesela arabayı yıkatırsam tertemiz , 500 km yol yaptığım zaman , bagaj kapağı nokta nokta şeklinde yağ oluyor ya da siyah leke diyeyim ama fazla da değil , ben biraz titiz olduğumdan abartıyor olabilirim ve araba biraz çekişten düştü sanki , onunda turboyla ilgili olacağını düşünüyorum , sabah da zor çalışıyor , bu arada akününde zayıflayabileceği ihtimali geldi aklıma , ama akü pat diye bitmezmi ? Yani akü ya bitikdir ya da sağlamdır , bu böyle değilmidir ? Bunları şunun için yazdım , hani yazıyorsunuzya sekman olabilir , piston , yatak , kapak falan , yani şuan arabadan şikayetimi yazım , motorcuda ''evet şusu bozuk ya da arızalı gibi birşey demedi '' , bu sekman kapak vb. şeyler , sadece ve sadece motor açılıncamı belli oluyor ? Ve bana söylenilen rakam , turbo hariç 1000 - 1500 tl en fazla tutabileceğiydi , demekki seninde de yazdığun gibi , iyi bir ustaya denk gelirsem , en fazla o paralar gidecek anlamına geliyor galiba , eğer sürpriz bir arıza çıkmazsa , yani 1500-2000 tl ortalama , ben böyle anlıyorum.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Kasım 2011, 19:03:13 »
ben turboda dahil ennn fazla 1500 e mal ederdim o aracı..... anlamıyorum tabi bu rakamlar nasıl ulaşıyorlar. yaptıranlar. bende motor yaptım  rektefiyeciye 350 lira verdim. sekman piston yataklar conta takımı.. hepsi 1000 civarı tuttu. ayrıca silindir kapağını değiştirdim. 150 ye çıkma kapak aldım. siboptu fincandı 150-160 da ona masraf ettim 1150 gibi bi rakam tuttu. senin silindir kapağı falan değişmeyecek ise 750-1000 arası o arabanın köpek gibi olması lazım.... temiz bir turboyu da 250-400 arası çok rahat bulursun.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Kasım 2011, 19:13:36 »
ben turboda dahil ennn fazla 1500 e mal ederdim o aracı..... anlamıyorum tabi bu rakamlar nasıl ulaşıyorlar. yaptıranlar. bende motor yaptım  rektefiyeciye 350 lira verdim. sekman piston yataklar conta takımı.. hepsi 1000 civarı tuttu. ayrıca silindir kapağını değiştirdim. 150 ye çıkma kapak aldım. siboptu fincandı 150-160 da ona masraf ettim 1150 gibi bi rakam tuttu. senin silindir kapağı falan değişmeyecek ise 750-1000 arası o arabanın köpek gibi olması lazım.... temiz bir turboyu da 250-400 arası çok rahat bulursun.

Ispartanın neresi :) Benim anne de oralı , Afyondaki tamircide öyle dedi , 1000-1500 tl ye sıfır gibi olur dedi , en fazla bu rakamlar olur dedi , hani ben diyorum en fazla 2000 tl , a dan z ye herşey değişsin , flitreler , ısıtma bujiler , baskı balata , osu busu şusu , yani 2000 tl ye motor kısmına ayırınca gerçekten sıfır gibi oluyormuş , ben araştırmaya devam edeyim , az çok fiyatlar belirginleşiyor , usta parası rektefe piston sekman vb. gibi. En azından bilinçlenip sonra yaptırmak istiyoırum.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2011, 19:17:25 »
olm herkes sen gibi ölücü değil ne yapsın millet :)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2011, 19:58:19 »
olm herkes sen gibi ölücü değil ne yapsın millet :)
herkez sen gibi enayi değil. dünya para harcayıp düdük gibi motor çıksın ortaya. ben her parçayı değerinde aldım.

Ispartanın neresi :) Benim anne de oralı , Afyondaki tamircide öyle dedi , 1000-1500 tl ye sıfır gibi olur dedi , en fazla bu rakamlar olur dedi , hani ben diyorum en fazla 2000 tl , a dan z ye herşey değişsin , flitreler , ısıtma bujiler , baskı balata , osu busu şusu , yani 2000 tl ye motor kısmına ayırınca gerçekten sıfır gibi oluyormuş , ben araştırmaya devam edeyim , az çok fiyatlar belirginleşiyor , usta parası rektefe piston sekman vb. gibi. En azından bilinçlenip sonra yaptırmak istiyoırum.

ısparta merkezdeyim ama. uluborlu küçük kabaca köyüm..

Çevrimdışı alivv

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Kasım 2011, 20:36:38 »
ben sıfır motor yaptırdım 3 bin tl yi buldu turbo dizel

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Kasım 2011, 21:17:37 »
herkez sen gibi enayi değil. dünya para harcayıp düdük gibi motor çıksın ortaya. ben her parçayı değerinde aldım.
 ısparta merkezdeyim ama. uluborlu küçük kabaca köyüm..
benim motorum yapıldıktan sonra ne çıkardı ? senin motorunu da biliyoz yasincim.. konuşturma şimdi beni burda.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Kasım 2011, 22:17:37 »

abi sen motoru açtırdığında tekrar bi görüşelim ;)  ondan sonra ya 2500 tl harcarsın ya 1000 :)   şimdi 2500 harcayanların motorunu görüyoruz, 1500 harcayanlarınkini de  ;)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Kasım 2011, 23:34:24 »
Yasin , uluborlu , keçiborlu , büyük kabaca , küçük kabaca :) pat pat ları iyi bilirim ! Benim annem de Gençali köyünden , bilirmisin orayı ? Bu yaz oradaydım , göl sefası yapmıştık.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2011, 23:37:31 »
Yasin , uluborlu , keçiborlu , büyük kabaca , küçük kabaca :) pat pat ları iyi bilirim ! Benim annem de Gençali köyünden , bilirmisin orayı ? Bu yaz oradaydım , göl sefası yapmıştık.
annen senirkentli ozaman ?  o taraflar bize birazcık uzak kalıyo  :) biz biraz gölden uzağız. yani benim köy :) ben ısparta merkezdeyim. merkezden 30 km zaten eğirdir gölü...  geldiğinde beklerim  ;) 

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2011, 23:42:38 »
Evet Senirkent Gençali köyü , gölün kenarında hemen , sağol eksik olma. Bu rektefe işini ben şöyle yorumlayabilirim , iyi bir araştırmayla ve kişilik sahibi bir usta ile söylediğin fiyatlara iç açıcı birşey ortaya çıkabilir , şaşırmıyorum , ama şu da  var , kimisi 3000 tl ye , kimisi de 1000 tl ye hallediyor bu işi , ama şunu unutmamak lazım , küçük yerlerde imkan kısıtlı deniyor ama iyi bir ustaya denk gelindiğinde hem kendi aracı gibi ilgileniyor hem de fiyatlar daha düşük oluyor.Biraz şans işi bu.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 10 Kasım 2011, 23:49:17 »
mekanikten fazla anlamıyorsan eğer... bu motordan anlayan birinin eliyle rektefiye işine girmen lazım. Çok şükür ben arabamın en iyi ustası oldum. şuanda ıspartada bu arabanın motorunu en iyi ben yaparım diyen ustayı bi kaç kez cebimden çıkarabilecek kadar tecrübelendim. şanzıman açması dağıtması da dahil.... bursa da illaki bu araçlardan anlayan be iyi niyetli biri çıkar karşına. zaten ustanın yapacağı birşey yok... sadece aldığın sıfır parçaları takacak o kadar gerçi onu yapmak bile ustalık olmuş  :)

ilk aşamada şöyle bişeyde yapabilirsin..

pompacılarda falan motorun kompresörünü ölçen cihazlar var onunla bi kompressörünü ölçtür motorun. ozaman sekman mı istiyor komple rektefiye mi istiyor kendini belli eder ondan sonrası Allah KERİM  :)