Gönderen Konu: rolanti ve stop sorununu çözen usta  (Okunma sayısı 33774 defa)

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
rolanti ve stop sorununu çözen usta
« : 11 Kasım 2011, 10:54:41 »
merhabalar arkadaşlar uzun zamandan beri 98 aee aracımın rolanti dalgalanması stop etme direksişyonu çevirince stop etme klimayı açınca devir dalgalanması hatta camları açarken bile stop etmesinin sebebini bulduk kısaca anlatim bayramın ikinci günü yola çıktım bi baktım hararet yükseldi hemen sanayiye çektim devir dayim su pompası iflas etmiş o arada usta onu değiştirirken konudan bahsettim stop etmesinden falan tamam bakarız işim bitince dedi neyse devirdaimi hallettik harareti hemen farkına vardığım için conta falan çıkmadı başıımıza bi zarar gelmedi arabaya şimdi gelelim asıl meseleye stop sorunu makinaya bağladı aracın voltaj dağılımında dengesizlik gördü distiribtörü açtı tevzi makarasını çıkardı tekrar kapattı distribitörü eliyle yavaş yavaş çevirerek ayarladı arabanın gürültülü çalışması birden durdu bi bak bakalım direksiyonu çevir dedi çevirdim düzelmiş rolantide en ufak bir dalgalanma yok direksiyonu çevirdiğimde stop etme yok camları açınca gaza geçince hiç bi sorun kalmadı avans ayarını yapamamışlar kelebekle falan alakası yok bunun dedi bi problem yok dedi saolsun halleti valla seni internetten herkese sölicem dedim hoşuna gitti şimdi size ustanın adresini viricem istanbul ümraniye sanayide alemdağ caddesi üzerinde yolun en sonundaki dükkan benzincinin yanında kalıyo volkswagen özel servis adı aydemir oto ilgilenen ustanın adı talip usta giden olursa şileden seyfi dersiniz herkese geçmiş olsun araç on numara oldu tavsiye ederim kelebek boğazı deişssin diyen ustalara inat değiştirmedim 6 aydır böle geziyorum ama en sonunda çözdük valla
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
Ynt: rolanti ve stop sorununu çözen usta
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2011, 11:01:35 »
helal olsun ustaya sanada geçmiş olsun

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2011, 11:29:19 »
allah razı olsun :)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2011, 12:41:06 »
Benim rolanti problemim kelebeği temizleyince ve bujiler değişince geçmişti
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2011, 12:41:16 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2011, 13:27:21 »
bende de 1.6 SR motor bora comfort var. sizin dediğiniz gibi direksiyonu cevirince stop ediyo. nedendir sizce :S devir dalgalanması da var :S
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2011, 15:43:37 »
bende de 1.6 SR motor bora comfort var. sizin dediğiniz gibi direksiyonu cevirince stop ediyo. nedendir sizce :S devir dalgalanması da var :S
bendede ayni problemler vardı işte anlattığım gibi distiribitör ayarsızlığından yapar dedi usta bunu kelebekle alakası yok bunun dedi ve dediğim gibi ayarlayınca geçti hiçbir problemim kalmadı öle kafana takıcak büyük bir problem değil bi baktır avans ayarı istiyorum çalışmasında düzensizlik var de baksınlar

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2011, 15:45:37 »
he bu arada çok fazla bi rakam değil makinaya bağlayıp ayar yapmaya ve kelebek temizliğine 35 lira alıyolar gidipte bilmediğin biyere yaptırmanın anlamı yok vw sevsini git bu işlem için

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2011, 16:39:27 »
izmirin ödemiş ilçesinde ikamet ediyorum her zaman gidemiyorum izmire o yüzden vw servisine pek götürmedim zaten araç lpg li gitsem kimbilir ne sorunlar çıkarcaklar o kadar çok para döktüm ki artık aracı satmaya doğru gidiyorum daha geçen gün 230 lira verdim 8000k zenon aldım bi de kelebek temizliği falan yptırdım verdiğim parayı saysam dudaklarınız uçuklar ne yapcam bilmiyorum deli olcam araç her sabah işe giderken en az bi kere stop ediyo ya.. koskoca vw dersin ama doğru usta bakmayınca böle olyo..

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2011, 15:03:29 »
izmirin ödemiş ilçesinde ikamet ediyorum her zaman gidemiyorum izmire o yüzden vw servisine pek götürmedim zaten araç lpg li gitsem kimbilir ne sorunlar çıkarcaklar o kadar çok para döktüm ki artık aracı satmaya doğru gidiyorum daha geçen gün 230 lira verdim 8000k zenon aldım bi de kelebek temizliği falan yptırdım verdiğim parayı saysam dudaklarınız uçuklar ne yapcam bilmiyorum deli olcam araç her sabah işe giderken en az bi kere stop ediyo ya.. koskoca vw dersin ama doğru usta bakmayınca böle olyo..
arkadaşım bu araçların sıkıntısı zaten bu dilinden anlamıyorlar bizlerinde yapmış olduğu en büyük hata hep gidip sanayide her dükkan açıp ustayım diyen sadece yağ değiştimrkten anlayan ama her işi yaparım sanıp sadece para almayı bilen makineye bağlayıp araıza çıkmadı yapabileceiğim bişey ytok diyen şarlatanlarla uğraşmak inan bende çok para harcadım ama deymezmiş konu bvaşlığında anlattığım gibi sadece distribör ayarından yapıldı fazla kurcalatmadan hemen vw servisinine git hem değiişecek parça varsa zaten sölerler .. geçmiş olsun

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2011, 15:06:44 »
teşekkürler bilgiler için dostum...

Çevrimdışı impossible448

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2011, 15:19:39 »
teşekkürler bilgiler için dostum...
ben teşekkür ederim bu arada benimkide lpg lpg den yana hiç sıkıntım yok atiker sıralı

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2011, 15:28:30 »
ya lpg'den bnm de sorunum yok araç benzinde sorunsuz çalışmıyo ki lpg de sorunsuz çalışsın . lpg taktırmadan önce motor iyice bi bakmdan geçmeli bnce.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2011, 16:14:31 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/5-bin-devir-uzerine-cikamama-hall-sensorudistibutor-t25083.15.html

sadece kendi aracınızın konularını okursanız bu tip tiyo verenleri kaçırırsınız :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2011, 16:30:20 »
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline