Gönderen Konu: rolanti ve stop sorununu çözen usta  (Okunma sayısı 33777 defa)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
Ynt: rolanti ve stop sorununu çözen usta
« Yanıtla #28 : 15 Aralık 2011, 16:19:55 »
haklısın valla dün 99 model megane 2.0 RXE aldım bu gun hafif ön takım artık 4 tane 2500 - 3000 km yapmış çok iyi durumda çıkma lastık artı kaput kilidi filan derken bi baktım 600 TL çıkmış cebimden ikinci el araba alıyosan hele 8-10 yaş ve daha üstü sanayicilerle kanka oluyosun valla ama masraflar hariç :D en güzeli sıfır almak,  inşallah bununla az masraflı 1-2 sene geçirip başarabilirim....
orca aracın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler kardeş.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #29 : 15 Aralık 2011, 16:25:47 »
canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)
kardeş lpg hangi marka? ben atikerin kırmızı enjektörlerlerinden 2 ay çektim orcada bu sorunu bilir boğaz kelebeği dediler, lambda sensörü dediler hepsi boş bizim araçlara horizon tip enjektörler uygun (siyah olan) ondan takıldı şimdi maşallah saat gibi. bilgin olsun!
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2011, 16:26:57 Gönderen: KAAN60 »
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 15 Aralık 2011, 23:09:29 »
orca aracın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler kardeş.
teşekkür ederim VW grubu olmadı ama artık napalım bidahakine inşallah
RedMercury

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Aralık 2011, 01:14:21 »
kardeş lpg hangi marka? ben atikerin kırmızı enjektörlerlerinden 2 ay çektim orcada bu sorunu bilir boğaz kelebeği dediler, lambda sensörü dediler hepsi boş bizim araçlara horizon tip enjektörler uygun (siyah olan) ondan takıldı şimdi maşallah saat gibi. bilgin olsun!
benim kide atiker kırmızı enjektörler den ama sanmam yaa çünkü araç sıfır alındıgından beri hiç değişmemiş oysa tüp sıfır diyelimki dedğin gibi ben o enjektörleri birdahmı değiştiricem yada nasıl olcak ?

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #32 : 16 Aralık 2011, 06:11:41 »
Bende 2 ay önce LPG taktırdım, adamlar ısrarıma rağmen fark ödemeyi teklif ettim ama yine de kırmızı enjektör taktılar. Sorun çıkarsa gel ücretsiz değiştirip siyah enjektör takalım dediler ve çok şükür sorunsuz çalışıyor  :sevgi:

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 16 Aralık 2011, 13:35:44 »
zaten aklıma söyle bişey geldi sabahları çalıştığı zaman tüpte değil benzinde çalışıyor ve devir dalgalanması benzinde yapıyo daha tüp devreye girmeden ... yani tüple ilgili olcagını sanmıyorum :-\ az önce vw servisine gittim boğaz kelebeğini sordum 1.150 tl dediler :D

Çevrimdışı mehmetbektaş

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Aralık 2011, 15:37:45 »
istanbul ümraniyede bir vw servisi var benim sorunu onlar çözdü isteyene numarasını verebilirim  arabanızı herkese elletmeyin serviside olsa anlamıyorlar yada baştan savma yapıyorlar

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 19 Aralık 2011, 15:59:21 »
canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)

HELAL OLSUN :)  daha ne diyeyim ki :) vw sevdası bu başka bişeye benzemez :)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 19 Aralık 2011, 18:54:41 »
HELAL OLSUN :)  daha ne diyeyim ki :) vw sevdası bu başka bişeye benzemez :)

işin garip yani ilk defa arabam oldu oda vw :) ama nebiliyim aracımı seviyorum çok fazla titiz davranıyorum hatta geçen gün canım sıkıldı kaputu açtım motor kısmını güzelce temizledim çürüme yapmasın kirden diye sonra bişey dikkatimi çekti karter havalandırma borusu özelliğini kaybetmiş ama yırtık pırtık falan filan hiç bişey yok hemen gittim karter havalndırma borusu dahil altındaki kutuyuda değiştirdim şimdi dicen kutuyu niye değiştirdin abi içini görsen temizlemekle çıkmıcak bi kurum bağlamış hemen değiş dedim napiyimmm seviyorum aracımı  :sevgi: motorum varkende öyleydim titizim bu sıralar kendi kendime acaba karteri sokup içini temzileyip contasınımı yenilesem diyorum  :D :D

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Aralık 2011, 19:37:12 »
:) ben kendimi hasta sanardım sen daha betermişsin :) yapma kendini bitirirsin dedi bi tamirci kardeşim :)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 19 Aralık 2011, 21:43:05 »
:) ben kendimi hasta sanardım sen daha betermişsin :) yapma kendini bitirirsin dedi bi tamirci kardeşim :)

benim araba merakım pek yok açıkcası :) ama motorum varken sen hasta adamı ozaman görücektin kulak çöpüüyle motorumu silerdim beee ahhh ulan ahh ne günlerdii  :-[ ;D

Çevrimdışı mehmetbektaş

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 23 Aralık 2011, 14:11:12 »
valla kardeş  bende oraya gittim  benim sorunuda orası çözdü

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #40 : 28 Aralık 2011, 20:59:20 »
Avans ayarı boğaz kelebeği rolantide dalgalanma silkeleme sorunlarının üzerinde master yaptım yakınlardaki arkadaşlara ücretsiz olarak yardım ederim isteyen olursa
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Aralık 2011, 19:49:44 »
sen nerdesin arkadaşım :)