Gönderen Konu: Vw Polo 6n Aldım.  (Okunma sayısı 7991 defa)

Çevrimdışı songreal

• Profili Görüntüle
Vw Polo 6n Aldım.
« : 12 Kasım 2011, 00:39:56 »
Merhaba arkadaşlar 2-3 ay oldu,  6n aldım ve ilk arabam. 96 model 1.6 8v Klimalı  tek kapı.Ufak tefek kaporta işlemleriminde olması lazım yan cıtalarım calındı aldıgım kişide ufak tefek sürtmüş aracı. bişeyler yapmak istiyorum tabi önce ki hedefim balatalarını değiştirip 2 yada 4 tane amortisör almak..Daha önce yapan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.Kendim cok usta değilim bu işlerde :=).Arabada 13''jant var.5Cm yay düşünüyorum ama çok mu saçma olur.? Acaba yere cok mu yakın olur.ve Tekirdağ civarında amortisör vs buna benzer şeyler bulabiliceğim yerler varmı bildiğiniz?

Yada daha doğrusu bu tip araca neler yapılabilir.Yakıt olarak araçtan cok memnunum yada bana öyle geliyor bilemiyorum.50 tl benzin ile 200 km civarı gidiyorum.Şehir içi pek hesaplama imkanım olmadı.

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
Ynt: Vw Polo 6n Aldım.
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2011, 12:03:19 »
slm arkadasım hayırlı olsun aracın yay konusunda bısey soyleyemem ama poloların orj 13 tur zaten max 15 takablılrsın bende 16 jant var cok buyuk gelıyo araca bende kucultucem eger baktırmadıysan oncelıklearacın yururune bakım yaptır can tasıyosun ustunde sonrası kolay zaten bulundugun bolgede bu ıslerle ılgılenler vardır mutlaka sana yardımcı olurlar zaten forumdada bazı arkadasların araclarında vardır spor yaylar bılglendırırler senı.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2011, 21:59:34 »
Hayırlı olsun.
Kısa tecrubeme dayanarak birkaç şey söyleyeceğim. Benim araç profil resmindeki. Alçak bir araç benden önce indirilmiş. Alırken hoşuma gitti ama benden götürdüklerinin yaninda güzel görünmesi hiçbirşey. Sürekli lastikler sürtüyor kasislere, bozuk yolda sürekli alt vuruyor. Alçak olduğu için yük amortisöre bindiğinden yüklü bindiğimiz için amortisörler patladı şimdi kağnı arabası gibi takır tukur gidiyorum, alt vurur diye köyüme kentime gidemiyorum. Sırf bu yüzden indirilmemiş pololara baktıkça içim gidiyor. :(

Bu arada yakıt nasıl okadar çok şaşırdım. Tüpte ben kilometrede 30 kuruştan aşağısını göremedim. Püf noktası var mı?  ;)

Tekrar hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2011, 22:03:49 »
Hayırlı olsun.
Kısa tecrubeme dayanarak birkaç şey söyleyeceğim. Benim araç profil resmindeki. Alçak bir araç benden önce indirilmiş. Alırken hoşuma gitti ama benden götürdüklerinin yaninda güzel görünmesi hiçbirşey. Sürekli lastikler sürtüyor kasislere, bozuk yolda sürekli alt vuruyor. Alçak olduğu için yük amortisöre bindiğinden yüklü bindiğimiz için amortisörler patladı şimdi kağnı arabası gibi takır tukur gidiyorum, alt vurur diye köyüme kentime gidemiyorum. Sırf bu yüzden indirilmemiş pololara baktıkça içim gidiyor. :(

Bu arada yakıt nasıl okadar çok şaşırdım. Tüpte ben kilometrede 30 kuruştan aşağısını göremedim. Püf noktası var mı?  ;)

Tekrar hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.
abi arabanin yandan resmi varmi ne kadar basik merak ettim

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2011, 22:22:34 »
Merhaba arkadaşlar 2-3 ay oldu,  6n aldım ve ilk arabam. 96 model 1.6 8v Klimalı  tek kapı.Ufak tefek kaporta işlemleriminde olması lazım yan cıtalarım calındı aldıgım kişide ufak tefek sürtmüş aracı. bişeyler yapmak istiyorum tabi önce ki hedefim balatalarını değiştirip 2 yada 4 tane amortisör almak..Daha önce yapan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.Kendim cok usta değilim bu işlerde :=).Arabada 13''jant var.5Cm yay düşünüyorum ama çok mu saçma olur.? Acaba yere cok mu yakın olur.ve Tekirdağ civarında amortisör vs buna benzer şeyler bulabiliceğim yerler varmı bildiğiniz?

başkan güle güle kullan yay konusuna gelince 3,5 cm yay alabilirsin spor yaylar kaliteli ve serttir görüntü ve yol tutuşu olarak süper olur sadece kasislerden geçerken biraz sert ve tok düşer spor yay fazla esnemez alperde 5 cm var bende 3,5 cm var bilmeyenler konuşur onlara bakma sen al tak derim
millete spor yay pahalı geliyor sonra gidip kestiriyorlar ve ya presletiyorlar  sonra gelsin şikayetler zaten çıkan helezonları görünce iyiyapmışım dersin zamanla yamulup pas tutuyorlar

Yada daha doğrusu bu tip araca neler yapılabilir.Yakıt olarak araçtan cok memnunum yada bana öyle geliyor bilemiyorum.50 tl benzin ile 200 km civarı gidiyorum.Şehir içi pek hesaplama imkanım olmadı.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2011, 22:59:43 »
abi arabanin yandan resmi varmi ne kadar basik merak ettim

Pek resim yok bu var bu da pek doğru bir açı olmamış biraz daha yandan çekilse iyi olurdu.

bilmeyenler konuşur onlara bakma sen
Burada bilmeyen konuşur derken beni mi kastettin? Eğer öyleyse hiç hoş birşey olmadı. Zaten baştan kısa tecrubeme dayanarak diye yazmıştım. Bilmemek ayıp değildir ama ne kadar bilirsen bil bir bilgin gibi davranmadıkça bununda hiçbir değeri kalmamaktadır. Haa bana değilse sözünüz benim de size değildir sözüm.

Ben taktır veya taktırma diye 1 kelime ettiğimi göremedim. Sadece yaşadığımı aktardım. Bizim yollar avrupa standartı yol değil bir kasis yapıyorlar gelişi güzel yüksek göbekten küt diye ses gelinçe içim gidiyor, yolda öyle bir çöküklük varki önden vurmamak kaçınılmaz oluyor, sonuçta ailesi varsa aile ile biniyorsun virajlarda tek duyduğumuz lastik sürtme sesi. Ve ister inanalım ister inanmayalım en son 5 kişi bindiğimizde çok samimi söylüyorum yola konulan tersten girilmeyi engelleyen kapanlara takıldım. düz değilde çarpraz gitseydim belkide alttan bana ciddi sorun yaratacaktı takılarak allahtan düzdüm sadece tak diye ses geldi. Sebebi kapanın hemen ardında yağmur suyu giderinin olması o çukurluk yüzünden takılma sebebim. Neys ben yaşadığımı anlattım. Kararı arkadaşımız verecek. Belki de arkadaşın aile olayı olmayacaktır ki bende olmasa bende indirme taraftarıyım çok hoş gözüküyor. Durumuna göre artıları eksileri koyacaktır. Dip toplam hangisi ağırsa onu yapacaktır. Kırıcı bir söz söylediğimi düşünmüyorum ama sürç-i lisan ettiysek affola. :)
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2011, 23:00:54 Gönderen: bunalan »

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2011, 23:08:38 »
Pek resim yok bu var bu da pek doğru bir açı olmamış biraz daha yandan çekilse iyi olurdu.

Burada bilmeyen konuşur derken beni mi kastettin? Eğer öyleyse hiç hoş birşey olmadı. Zaten baştan kısa tecrubeme dayanarak diye yazmıştım. Bilmemek ayıp değildir ama ne kadar bilirsen bil bir bilgin gibi davranmadıkça bununda hiçbir değeri kalmamaktadır. Haa bana değilse sözünüz benim de size değildir sözüm.

yok başkan sözüm sana değil yanlış anlama senin arabada spor yay var mı yok mu ve ya helezonlar kesilmiş mi onu bile bilmiyorum yanlış anlama sakın ben yandan foto ları koyayım siz bakın

Ben taktır veya taktırma diye 1 kelime ettiğimi göremedim. Sadece yaşadığımı aktardım. Bizim yollar avrupa standartı yol değil bir kasis yapıyorlar gelişi güzel yüksek göbekten küt diye ses gelinçe içim gidiyor, yolda öyle bir çöküklük varki önden vurmamak kaçınılmaz oluyor, sonuçta ailesi varsa aile ile biniyorsun virajlarda tek duyduğumuz lastik sürtme sesi. Ve ister inanalım ister inanmayalım en son 5 kişi bindiğimizde çok samimi söylüyorum yola konulan tersten girilmeyi engelleyen kapanlara takıldım. düz değilde çarpraz gitseydim belkide alttan bana ciddi sorun yaratacaktı takılarak allahtan düzdüm sadece tak diye ses geldi. Sebebi kapanın hemen ardında yağmur suyu giderinin olması o çukurluk yüzünden takılma sebebim. Neys ben yaşadığımı anlattım. Kararı arkadaşımız verecek. Belki de arkadaşın aile olayı olmayacaktır ki bende olmasa bende indirme taraftarıyım çok hoş gözüküyor. Durumuna göre artıları eksileri koyacaktır. Dip toplam hangisi ağırsa onu yapacaktır. Kırıcı bir söz söylediğimi düşünmüyorum ama sürç-i lisan ettiysek affola. :)

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2011, 23:10:24 »
bu önden

<script src='http://img72.imageshack.us/shareable/?i=sdc13713.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2011, 23:11:45 »
bu yandan

<script src='http://img254.imageshack.us/shareable/?i=sdc13767.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2011, 23:12:57 »
bu çapraz

<script src='http://img823.imageshack.us/shareable/?i=sdc13752o.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2011, 23:13:46 »

yok başkan sözüm sana değil yanlış anlama senin arabada spor yay var mı yok mu ve ya helezonlar kesilmiş mi onu bile bilmiyorum yanlış anlama sakın ben yandan foto ları koyayım siz bakın

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2011, 23:14:55 »
üzerinde orjinal 13,inç jantlar vardır yaylar apex 3,5 cm dir

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2011, 23:24:43 »

bende onu sorcaktim yaylarda kesme fln varmi bende 5cm spor yay var ben daha hic vurmadim altini onu amortisorden yapiyo olabilir

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2011, 23:27:26 »
+1
 ;)