Gönderen Konu: bogaz kelebegi çapı?  (Okunma sayısı 12515 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Ynt: bogaz kelebegi çapı?
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2011, 10:34:12 »
Kardeş güzel olmuş olmasınada manifolddan gelen hortumu nereye bağladın?
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2011, 11:52:05 »
o acıkta brakılıyo genelde

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2011, 13:16:58 »
o acıkta brakılıyo genelde

Nasıl yani? E benimkinde hortum ile havalandırmaya bağlı...Yani fabrika çıkışı da o şekilde... Sen açıkmı bıraktın?
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2011, 13:26:09 »
alper filtreye soguk hava aldiramayacaksan eger hic bosuna para harcama..
sadece filtre cold air intake kit olmaz..
filtrenin kendisi kalitesi ve en onemlisi havayi nerden aldigin onemli..
cold air intake kit te mantik manifold sicakligini dusurmek, yani motora daha soguk ve dolayisiyla daha yogun yani o2 si daha bol hava gondermek..
filtre takip motora eger kaput altindan hava aldiracaksan eskisinden de kotu olur..
sadece sesten oturu psikolojik beygir kazanirsin :D

bence en guzeli aem ;)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Kasım 2011, 16:17:09 »
benm air intake sis ızgaralarım var kardes hatırlatırım  :saygılar
ordan alcam havayı ben manıfoldun ustunden cıkan hortum arac soukken daha kolay ısınsın dıye hava girisine bagli onun hortumunu cıkarıp acıkta bırakabılırsınız yada hortumu asagıya dogru salabılırsınız ancan ısınan hava yukselir mantşgşyla hareket edersen zaten cıkısı seri olmicaktır cunku havayı ıten bı unsur yok orda
edit : erdem nerdesin la sen :D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Kasım 2011, 23:59:22 »

Karter havalandırma borusunu bir hortumla aracın sol önüne ve aşağıya doğru uzattım. Eğer açıkta kalırsa aracın içerisine inanılmaz bir yağ kokusu giriyor havalandırmalardan. Camlar içeriden yağlanıyor vs. kışın yağışlarda çile oluyor. Orjinal filtredeki gibi boğaz kelebeğine verirsem de işte o zaman kısa sürede oluşan kronik boğaz kelebeği kirlenmesi oluyor. Karterden gelen yağ buharı çamur gibi yapıyor, hem manifoldu hem de boğaz kelebeğini.

Performans ve sıcak hava konusuna gelince de açıkçası ben en iyi soğuk hava alacak şekilde de yaptım kiti, en yüksek sesi verecek şekilde de. 100 hp lik arabada soğuk hava girişiyle 1 hp kazanırsam da bir şey değiştirmiyor, sıcak hava çekmesiyle kaybettiğim belki 2 hp de. Çünkü hiç birimiz ciddi anlamda yarışmıyoruz, saniyeler önemli değil o kadar çok. Öyle istiyorsanız  ben zamanında koltukları herşeyi söküp denemiştim farkediyor öyle deneyin :) Şu an en iyi ses ve orjinalden daha iyi soğuk hava sağlayacak birşeyler yapmaya çalışıyorum. Bu arada ses insanı performanstan (ciddi perf. artışları haricinde) daha çok tatmin ediyor :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2011, 00:16:09 »
Karter havalandırma borusunu bir hortumla aracın sol önüne ve aşağıya doğru uzattım. Eğer açıkta kalırsa aracın içerisine inanılmaz bir yağ kokusu giriyor havalandırmalardan. Camlar içeriden yağlanıyor vs. kışın yağışlarda çile oluyor. Orjinal filtredeki gibi boğaz kelebeğine verirsem de işte o zaman kısa sürede oluşan kronik boğaz kelebeği kirlenmesi oluyor. Karterden gelen yağ buharı çamur gibi yapıyor, hem manifoldu hem de boğaz kelebeğini.

Performans ve sıcak hava konusuna gelince de açıkçası ben en iyi soğuk hava alacak şekilde de yaptım kiti, en yüksek sesi verecek şekilde de. 100 hp lik arabada soğuk hava girişiyle 1 hp kazanırsam da bir şey değiştirmiyor, sıcak hava çekmesiyle kaybettiğim belki 2 hp de. Çünkü hiç birimiz ciddi anlamda yarışmıyoruz, saniyeler önemli değil o kadar çok. Öyle istiyorsanız  ben zamanında koltukları herşeyi söküp denemiştim farkediyor öyle deneyin :) Şu an en iyi ses ve orjinalden daha iyi soğuk hava sağlayacak birşeyler yapmaya çalışıyorum. Bu arada ses insanı performanstan (ciddi perf. artışları haricinde) daha çok tatmin ediyor :)
hocam yakıtta bı artıs oldumu sakın kullanmdan bahsedıyorm :D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2011, 00:27:51 »
Ne yaparsam yapıyım sakin kullanamıyorum ses olunca ama bu haliyle bile 20 kuruş civarı yakıyor daha dün hesapladım. 30 TL Lpg tamamen boş depo ve yine tamamen depo bitene kadar 148 km gidiyor. Ama sakin kullanamıyorum dediğim makas atma vs değil sadece her kalkıştan 80 km max 100 km ye kadar son gaz gidip sonra normal trafik seyrini izlemek. Bir de ara hızlanmalarını ani yapmak :)  Ortalama kullanım sayılır herhalde bu da.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2011, 06:30:44 »
:D heheh lpg nın gozunu sewiyim :D

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Aralık 2011, 09:29:54 »
1.6 ların bogaz kelebegı gırıs capı kac cm acık filtre uygulaması yapıcamda

ben az önce ölçtüm 10 cm 100 mm:D hangi terimi kullanmak istersen

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Aralık 2011, 16:38:14 »
Ne yaparsam yapıyım sakin kullanamıyorum ses olunca ama bu haliyle bile 20 kuruş civarı yakıyor daha dün hesapladım. 30 TL Lpg tamamen boş depo ve yine tamamen depo bitene kadar 148 km gidiyor. Ama sakin kullanamıyorum dediğim makas atma vs değil sadece her kalkıştan 80 km max 100 km ye kadar son gaz gidip sonra normal trafik seyrini izlemek. Bir de ara hızlanmalarını ani yapmak :)  Ortalama kullanım sayılır herhalde bu da.
valla ben oto. vites ile 50 TL gaz aldım geçen hafta 180 km yapabildim bravo sana
RedMercury

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Aralık 2011, 16:46:41 »
valla ben oto. vites ile 50 TL gaz aldım geçen hafta 180 km yapabildim bravo sana

sende bendensin bende sakın kullanamıyorum:D :D 3 viteste 120-130 gormeden gazdan ayagımı cekemıyorum :D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Aralık 2011, 00:31:46 »

Otomatik vites arabalar gerçekten çok yakıyor, kullanımı rahat ama yakıtı dezavantajı :)

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Aralık 2011, 09:18:46 »
Otomatik vites arabalar gerçekten çok yakıyor, kullanımı rahat ama yakıtı dezavantajı :)

otomatık arabalar manuel vitesli arabalara nazaran %20-30 arası fzla yakar :D