Gönderen Konu: mavi golf e siyah tavan olur mu sizce ?  (Okunma sayısı 16917 defa)

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
Ynt: mavi golf e siyah tavan olur mu sizce ?
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2011, 02:28:41 »
Kolay gelsin
Dilerim istediğin gibi yaparsın.  :tamamdir

inşallah . çok sağol :)

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2011, 02:32:13 »
valla olmuşken iyisi olsun derim ama 400 lirada bir filim için verimezki ya. ooo.. teferruatı çokmuş. evet gerçekten son resi de güzel görünüyorda parasıda güzel yani. uğraşması cabası. ama beyaz jant olayı aklıma yatar gibi oldu yıdız olacak bide yada 6 kol güzel olur heralde

benim arabayı aldıgım arkadaş aslında sipariş vermiş pazarlıgınıda yapmış beyaz jantların o soktu benimde aklıma çok tatlı durur diye. benim arabanın kapı içleri bej deri kaplama sonradan kaplattırmış. beyaz yada biraz da bej e dönük jantlarla güzel olur demişti. siyah tavan aklıma gelmeden önce beyaz jant fikri agır basıyodu ama kararsızım hala. aslında bende 4 yane çelik jant var ince yanaklı lastikler bi önceki arabamdan kalma ama 4 bijon onlar golfler 5 bijonmuş hayal kırıklıgına ugradım...

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2011, 11:27:34 »
400 lira folyoya vermek yerine 100 liraya tavanı piano black boyatıp  ruhsata işletirsen sana maliyeti 250 tl bulur bulmaz ve çok orjinal bi görüntü alırsın ;) ben boyatmayı düşünmeye başladım ...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2011, 13:40:10 »
400 TL mi tavan folyosu.
YUH  :t
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2011, 13:47:53 »
banada çok ve saçma geldi ... sahibinden comda 100-150 tl arasına yapan çok iyi yerler var ...  ( ben 400 ü önceki mesajlara istinaden yazdım )   

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Aralık 2011, 13:48:43 »
gecen hafta sordum yalnızca tavan 120 tl dediler..denizlide..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Aralık 2011, 14:00:10 »
istanbulda yenibosnada şirinevlerde bahçelievlerde  yapan iyi ve uygun tuningçiler var...

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2011, 18:17:20 »
400 folyonun maksimum fiyatıymış. bunu hondacı arkadaşlar araştırmış bende onlardan ögrendim. maksimum fiyatı bu folyonun 400 tl en kalitelisymiş. ben sahibinden de baktıgımda 100 liraya bahçelievlerde vardı. far transparan kaplama ve aynaları da folyo kaplıyolardı bu fiyata. hatta 90 a 80 e de var. ama bunlar anlattıgım gibi yıkamada veya bir kaç ay sonra çıkıyormuş diyolar. ve bu 100 liralıklar çok çabuk çiziliymuş .

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2011, 20:28:33 »
çok düşündüm ama yaptırmadım cesaret edemedim denemeye değer bence örnekler gayet iyi ilerleyen zamanlarda bende düşünüyorum bakalım hatta ön ızgara aldım mat siyah yaptım ama takmadım eksiklerden dolayı  ::)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2011, 22:36:55 »
bende sordum 2 yıl garantili en babası 200 TL dediler  ;)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2011, 22:56:35 »
nerdeyse 1 seneye yakındır tavanımda folyo var .. kuzenim reklamcı ve kendisi çekti folyoyu en ufak kalkma yok ...

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Aralık 2011, 22:58:19 »
sanırım bu tavan kaplamada ruhsata işletmek gerekiyormuş iki renk . ruhsattan öncede muayene falan filan dio. ben muayeneyi yeni yaptırdım ve ruhsatım iki kez degişti zaten.

Aracının rengini değiştirmek isteyenler , ruhsatına çift renk işletmek isteyenlerin izlemesi gereken yollar ;

1 - Öncelikle aracıınızı kaplatıyorsunuz ya da boyuyorsunuz , bu işlemi yaptıdıgınız yerden fatura alıyorsunuz ( 34 xx 1234 plakalı aracın kaplanması , boyanması diye açıklama yazılırsa iyi olur )

2 - Sonra herhangi bir muameleciden Ek-1 formu doldurtyorsunuz ve aracınıza uyguladıgınız rengi/renkleri oraya yazdırıyorsunuz

3 - Muayene istasyonuna gidiyorsunuz renk tespiti yaptırıyorsunuz onaylıyorlar ve evraklarınızla bağlı olduğunuz trafik şubesine gidip evrakları teslim ediyorsunuz ve ruhsat ücreti veriyorsunuz. Ertesi gün gidip yeni ruhsatınızı alıyorsunuz ve muayeneye gidiyorsunuz.

Ek-1 formu doldurtmak : 10 TL
Ruhsat Ücreti : 63 TL
Muayene Ücreti : 120 TL
Bir de aldığınız faturanın KDV sini veriyorsunuz işlem yaptırdıgınız yere.( Fatura miktarı ne kadar düşük olursa o kadar az ödersiniz)

Tavanını , kaputunu , bagajını folyo kaplatmak isteyenler içinse şunu diyebilrim ;

Boyaya herhangi bir zarar vermiyor , çıkarttıgınızda pasta - cila yaptıgınızda eskisi gibi oluyor boyanız ( önceki aracımızda yaklaşık 1,5 - 2 sene kullandık çıkarttıgımızda sadce pasta cila yaparak eski haline döndü) ,

Yıkamalarda tazyikli su zarar vermez kolay kolay eğer iyi yapıştıysa ,

Çizilmemesi için fırça sürmemelisiniz ,

Parlatmak içinse pasta - cila kesinlikle uygulamıyorsunuz ya alkolle ya da iyi bir markanın plastik parlatıcı cilasını kullanabilirsiniz ( ben Turtle Wax'ın F21 cilasını kullanıyorum).

demişler

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Aralık 2011, 23:02:07 »
bunu fiyatını bi yerde 400 demişlerdi ama hakikaten abartmışlar şimdi yine baktım 100 150 arası diyolar. yanlış bilgi kusura bakmayın  :tamamdir

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Aralık 2011, 22:14:47 »
ee arkadaşlar oldu da aracı acil satmak gerekti  birisiyle anlaştım alan kişi şüpelenmez mi tavanda boya mı var da böyle yaptırdın diye. ben şüpelenirim.  arabayı baktırmaya götürdü diyelim boyacı araçta folyolu yerde boya olup olmadığını sökmeden anlaya bilecek mi.