Gönderen Konu: hangi istasyondan lpg alıyorsunuz yada hangisini tavsiye edersiniz ?  (Okunma sayısı 15398 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
öncelikle şu söyleyeyim arkadaşlar bi opet calışanıyım. aygazı tek gecerim. her konuda karşılaştırabilirsiniz. gerek km gerek süratte. ilk zamanlar katkılı gaz muhapbeti vardı sıkıntı olluyordu ama şimdi cözüldü. kesinliklikle aracınızda bi sorun olmaz. arabanızı denirken en az 3 depo aygaz aldıktan sonra deneyin.
1 kışın donma proplemi olmaz kesinlekle ( diyer gazlarda bunu görüyorum ucuz galarda)
2 performans olarak deneyin tr deki en iyi performas
3 km bakın aygaz daha fazla km yapar. km ölcerken. aynı benzinlikten aynı pompadan alın her benzinligin hatta her pompa tabancasının gaz basıncı aynı deildir. litre olarak ölcün.
4 ucuz gaz almayın moturu yıpratırsınız cekişten düşer ve km olarak az yapar

motorine gelince shell. opetten kaliteli. dikkat edin yag yakmayan tüm komyoncular shellden alır yakıtı

2010 yılında hep aygaz aldım takıntı gibi hem de. 2011 yılında ise tam bir yıldır da milangaz kullanıyorum. Ben kendim için konuşayım, hiç farkını görmedim. Hiç donmadı da. Hiç sorun da yaşatmadı. Ama ne oldu daha az ödemiş oldum. Bir depoda 6-7 tl daha az. Adem arkadaşın dediği gibi 2 liranın altında litresi. Sanırım aynı yerden alıyoruz gazı.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
2 liranın altı mı?  :o ???

evet .. 1 senedir sıklıkla oradan alırım,, hep kuyruk var adamlar sürümden kazanıyor.. 1.90 - 1.99 arası devamlı ... 1 kez 2.00 üzerine çıktı oda istisna oldu :) ankara kalesinden cebeciye giderken sağda ..

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
shell den 2.38 e alıyorum. opetten 2.22 alıyodum hiç memnun kalmadım. 10lt ye 60 km gittim. şimdi heryerde milangaz arıyo gözlerim ama göremedim bi türlü bi istasyon. görsem bağlancam direk :)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
öncelikle şu söyleyeyim arkadaşlar bi opet calışanıyım. aygazı tek gecerim. her konuda karşılaştırabilirsiniz. gerek km gerek süratte. ilk zamanlar katkılı gaz muhapbeti vardı sıkıntı olluyordu ama şimdi cözüldü. kesinliklikle aracınızda bi sorun olmaz. arabanızı denirken en az 3 depo aygaz aldıktan sonra deneyin.
1 kışın donma proplemi olmaz kesinlekle ( diyer gazlarda bunu görüyorum ucuz galarda)
2 performans olarak deneyin tr deki en iyi performas
3 km bakın aygaz daha fazla km yapar. km ölcerken. aynı benzinlikten aynı pompadan alın her benzinligin hatta her pompa tabancasının gaz basıncı aynı deildir. litre olarak ölcün.
4 ucuz gaz almayın moturu yıpratırsınız cekişten düşer ve km olarak az yapar

motorine gelince shell. opetten kaliteli. dikkat edin yag yakmayan tüm komyoncular shellden alır yakıtı

peki benzinde opetmi shell mi?

Çevrimdışı confidence

• Profili Görüntüle
opetten baskası yalan arkadas tüpü benzını herseyıyle kalıte..
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
opetten gazı alınca ışıklarda beklerken rolenti çok çok az da olsa 0,7 ile 0,8 arasında ufak ufak oynuyor
tecodan alınca rolanti 1,1 gibi geziniyor.
güvenaldan aldığım da ise araba gazı kabül etmedi sürekli gazdan benzine geçti durdu.
artık bp den alıyorum ve ne rolantide oynama ne gazdan benzine geçme oluyor.
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
benzin de ekonomi için Opet,performans için Shell :) Opet'in benzini daha dayanıklıdır ama çekişi normaldir,Shell'in benzini daha yanıcı ancak onunda uçuculuğu fazla sanırım Opet'in yaptığı km'yi yapmıyor  :D
LPG'de Milangaz'ın ürettiği gazı kendi çabaları ile katletmeyen bir istasyon olmadığı sürece forever Milangaz  :D Ankara'da öyle bir yer var,arabanın menzili inanılmaz farkediyor.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
benzin de ekonomi için Opet,performans için Shell :) Opet'in benzini daha dayanıklıdır ama çekişi normaldir,Shell'in benzini daha yanıcı ancak onunda uçuculuğu fazla sanırım Opet'in yaptığı km'yi yapmıyor  :D
LPG'de Milangaz'ın ürettiği gazı kendi çabaları ile katletmeyen bir istasyon olmadığı sürece forever Milangaz  :D Ankara'da öyle bir yer var,arabanın menzili inanılmaz farkediyor.

neresiymiş ankaradaki milangaz bayii ? hangi cadde üzeri..  :) birde biz deneyelim .. bende devamlı milangaz kullanıyorum..

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ostim göbekten Alınteri Bulvarı üzerinden aşağı doğru iniyorsun. Batıkent tarafına değil,Demet,Hastane tarafına doğru. yolun sonunda göbek var o göbekten sağ taraftan başlayan cadde Mehmet Akif Ersoy caddesi. Hemen sağda kocaman Milangaz tabelasını görürsün. Orası benim 1. favorim. Eğer o taraftan geçmiyorsam veya oraya gitmeye üşeniyorsam Yıldız sanayinin hemen köşesinde Petline var,orasıda Milangaz bayisi oradan alırım.

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
akaryakıtı shellden aklı kelden alcan abi :D  ben shelden şaşmam :) çook sıkışmadıkca

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Gerçi araba farklı ama bu sabah yaşadığım bir sorunu ileteyim:
opel corsa 1,2 otm lpgli, benzinden lpgye geçti ama çekmedi, o an dış ısı eksi 3 derece,  motorun ısısı 60-65 derece civarında,
yani şartlar uygun olduğu halde çekmedi araba,
yolda sorun yaşamamayım diye benzine geçtim,
benzine geçince hiç sorun yok roket gibi araba,
acaba soğuktan dolayı mı lpg yoğunlaştı falan ve sorun yaşadım anlamdım?  Farklı yerden gaz alınca siz de benzer sorunlar yaşıyo musunuz?

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
meram gaz var konya'da. ondan alıyorum . 2.34 falan.. sizin fiyatlar çok düşükmüş yaaa.. nasıl oluyor. Konya'da lukoil kampanya yapıyor 2,42 TL diye ... Dalga mı geçiyorlar  :bekleriz:

Çevrimdışı fanatic06

• Profili Görüntüle
SHELL den almanızı tavsiye ederim. piyasada basıncı en iyi olan pompalar shell de.
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
Ben sürekli shell'den alıyorum opetin gazı az  km yapıyor.götürüyor.
yada bizim orada ki opet iş yapmıyor...