Gönderen Konu: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!  (Okunma sayısı 28410 defa)

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!
« : 26 Aralık 2011, 21:38:10 »
öncelikle merhabalar,ben aranıza yeni katıldım.kısa bir zaman önce 2002 model golf IV 1.6 16v primeline aldım.başlıkta da belirttiğim üzre ve daha önce çoğu arkadaşımızın defalarca başına gelen dert bende de var şu an.geçenlerde Antalya'ya yağan yağmur arabayı resmen göle çevirdi.hele sabahları nemden arabanın içi gözükmüyor:( uzun lafın kısası,Antalya da beni bu dertten kurtaracak bir usta biliyor musunuz arkadaşlar?size danışmadan sanayinin yolunu tutmayayım dedim..
not: benzer problemlerin daha önce açılan başlıklarının tamamına yakınını okudum lakin problemi çözmeye muvaffak olamadım:(
Not:sunroof ve lpg yok aracımda.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 15:33:03 Gönderen: bugrabey »

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
Ynt: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2011, 23:21:12 »
önce araçın sanrofflumu . sanrooflu ise sanroffu aç ön sol ve arka solda tahliye delikleri var onlardan 2 ly pet şişe ile suyu dök dikkat sadece tahliyelerden dök. sol kapın açık olsun. kapı ile araçın gövdesin ortasında körük var onun üstünde plastik tahliye çıkışı var oraya bak su geliyormu gelmiyorsa. o plastigin uçunu bi tornavida veya ona benzer bişeyle içine dogru karıştır tıkalı ise orası tıkalıdır. tıkanma sebebi ise tozların çamur halinde birikmesi. orayı temizle. dikkat et plastiği yuvasından çıkarttırma sonra altına yatıp el yordamı ile takmak zorunda kalırsın.arka ise tekerin oldugu yerden aşagı su iniyorsa açıkdır. inmiyorsa tekerin yanına altına yatacan tekere yakın bir yerde aynı plastikden gene var monteli el yordamı ile onu bulup temzileyeçen. veya ustaya tarif et. bak döşeme falan söktürmeye kalkma el yordamı ile takılıp sökülebilen plastikler. işi bilmeyene götürdük ilk 2 kez tavan döşemesini söktüler >:(. ben aynı sorunu böyle çözmüşdüm...

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2011, 23:45:15 »
sinana katılıyorum,, sunroof varsa yüksek ihtimal gider deliği tıkanmıştır bende 2 ay evvel temizlettim.. kendinde yapabilirsin çok basitmiş :) görmek yetiyor 1 kere .. eğer sunroff yoksa çok çeşitli olabilir sebep, sol kısım ıslanıyorsa .. hem ön hemde arka .. iskeletin içine akıyor su gibi geliyor .. sunroffta bende sol ön ve arka ıslanmıştı.. gider tıkanmış ve boru çıkıp islekete akıtmış tüm suyu ..

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2011, 00:03:38 »
önce araçın sanrofflumu . sanrooflu ise sanroffu aç ön sol ve arka solda tahliye delikleri var onlardan 2 ly pet şişe ile suyu dök dikkat sadece tahliyelerden dök. sol kapın açık olsun. kapı ile araçın gövdesin ortasında körük var onun üstünde plastik tahliye çıkışı var oraya bak su geliyormu gelmiyorsa. o plastigin uçunu bi tornavida veya ona benzer bişeyle içine dogru karıştır tıkalı ise orası tıkalıdır. tıkanma sebebi ise tozların çamur halinde birikmesi. orayı temizle. dikkat et plastiği yuvasından çıkarttırma sonra altına yatıp el yordamı ile takmak zorunda kalırsın.arka ise tekerin oldugu yerden aşagı su iniyorsa açıkdır. inmiyorsa tekerin yanına altına yatacan tekere yakın bir yerde aynı plastikden gene var monteli el yordamı ile onu bulup temzileyeçen. veya ustaya tarif et. bak döşeme falan söktürmeye kalkma el yordamı ile takılıp sökülebilen plastikler. işi bilmeyene götürdük ilk 2 kez tavan döşemesini söktüler >:(. ben aynı sorunu böyle çözmüşdüm...
sinana katılıyorum,, sunroof varsa yüksek ihtimal gider deliği tıkanmıştır bende 2 ay evvel temizlettim.. kendinde yapabilirsin çok basitmiş :) görmek yetiyor 1 kere .. eğer sunroff yoksa çok çeşitli olabilir sebep, sol kısım ıslanıyorsa .. hem ön hemde arka .. iskeletin içine akıyor su gibi geliyor .. sunroffta bende sol ön ve arka ıslanmıştı.. gider tıkanmış ve boru çıkıp islekete akıtmış tüm suyu ..
öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.ben yazdım sanıyordum ama yazmamışım aracın sunroof u yok ..
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 00:04:37 Gönderen: bugrabey »

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2011, 00:08:21 »
rica ederiz buğra bey,
su olayı sıkıntılı bir mevzu aynı zamandada can sıkıcı.. inşallah kısa zamanda çözülür, ben yağmur yapmasın diye dua ediyordum ..

her yerden olabilir,, ön cam diplerinden felan sızdırıyor olabilir .. pekii araç park halinde yağmur yağdığında mı ıslanıyor ?  yoksa hareket halinde yağmur yağarken mi ? bu konuda saptamanız var mı ? döşemelerde ıslaklık yoksa sanıyorumki iskeletin içine akıyor su.. oda tabandan alıyor paspas altına ..

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2011, 00:10:22 »
kardesım bende de aynı sorun var tek fark benım sadece sofor mahallınde su var ve arac sunroof lu yarın ılk ıs gıderlerı kontrol etmek olacak ıns sadece  bununla cozulur... cook saolun

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2011, 00:13:09 »
kardesım bende de aynı sorun var tek fark benım sadece sofor mahallınde su var ve arac sunroof lu yarın ılk ıs gıderlerı kontrol etmek olacak ıns sadece  bununla cozulur... cook saolun

yüksek ihtimal çözülecektir ..  :tamamdir

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2011, 00:37:44 »
rica ederiz buğra bey,
su olayı sıkıntılı bir mevzu aynı zamandada can sıkıcı.. inşallah kısa zamanda çözülür, ben yağmur yapmasın diye dua ediyordum ..

her yerden olabilir,, ön cam diplerinden felan sızdırıyor olabilir .. pekii araç park halinde yağmur yağdığında mı ıslanıyor ?  yoksa hareket halinde yağmur yağarken mi ? bu konuda saptamanız var mı ? döşemelerde ıslaklık yoksa sanıyorumki iskeletin içine akıyor su.. oda tabandan alıyor paspas altına ..
gerçekten çok can sıkıcı bi durum.çarşamba sınavım olmasa bu gün kalkıp gidip 0 bi araba alacaktım az daha!fiyatları duyunca anca kendime gelebildim :)
araba dururken de hareket halindeyken de su alıyor.önce(bilhakis sol arka) ayak konulan yerler nemleniyor,sonra gözle görülür hale geliyor.ardından sol arka koltukta da 1 ıslaklık fark edınce hemen bagajı actım ve bagajın da sol tarafının ıslak olduğunu fark ettım.başka 1 konuda okumustum 1 arkadas ılk yardımın orlara sol tarafa falan bi bak depo var yazmıs.dosemeyı araladım baktım bir şey bulamadım.hatta sağ tarafta ışığın orda kucuk bi göz var orayı da actım kıyaslayayım diye.sağ taraf tamamen kuru:)
bunlar arka tarafla ilgili olan kısım.ön taraf nasıl ıslanıyor inanın hiç bi fikrim yok.başta arkadan öne su yürüyor sanmıştım ama arasında baya bi yükseklik var,set gibi.acaba öne,arkadan su gecebilir mi?

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2011, 13:45:36 »
bugrabey selam;

Geçmiş olsun öncelikle..Geçen sene benim bu su yüzünden neler çektim neler kardeş..Duygularını çok iyi anlıyorum arabadan soğumuştum resmen bi ara artık kasko yaptırıp arabayı yakmayı bile düşündüm yada şantiye de dağdan aşağı atacaktım artık o kadar can sıkmıştı...
Geçen kış yaptırdığım işlemler şöyle.Sanayiye gitmeden forumda okuduklarımı denedim olmadı arka stoplar falan bakmadığım yer kalmadı senin gibi davlumbazlara kadar söküp baktım bende..
1. İlk gittiğim usta abi bu ön cam ızgaradan alıyordur dedi hemen camcıya götürdü beni. Camcı senin camda oynama var dedi söktü tekrar silikonladı taktı tamam artık su almaz dedi.( Yağmur yağdı içeri göl o ustaya selam vermiyorum artık :)
2. Bu sefer gittiğim usta ise abi tamam lpg hortumlarının geçtiği yerde açıklık vardı sikikonladık artık almaz su dedi. ( Yağmur yağdı aynı o ustaya da elveda :)
3. Bu arada arabanın akü bitti 1 hafta kilitli kaldı açamadım merkezi kilitten dolayı..Arabayı açtığımda içeri buz pisti gibiydi paspaslar :)
4. Artık bıkmıştım baktım çözülmüyo bu sorun nisan - mayısa kadar bekledim yağmur yağdıkça ben kürekle su atıyodum dışarı yoldan geçenler bakıyodu bu akıllı napıyo diye artık. :) havalar ısındı biraz yağmurlar geçti. Forumda usta önerilerinden Ankara Şaşmaz da bi servis buldum oraya gittim. Durum kaportalık dedi tamam dedim araban sende kalsın 10-15 gün acele etme dedim. yaptılar aldım arabayı 1 sene garantili işçilik dedi artık damla girmez arabaya dedi sen camı açık unutmazsan eğer..ben de o gazla sormadım valla nedenmiş diye..O günden beri bi sıkıntı yok şimdilik şükür. O kadar sert bi yağmur yağmadı ama şimdilik inşallah almaz..Sende inşallah işini iyi bilen bi ustanın eline düşersinn.. Hayırlı Günler..
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 13:47:46 Gönderen: yamyamin »

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2011, 13:55:50 »
bugrabey selam;

Geçmiş olsun öncelikle..Geçen sene benim bu su yüzünden neler çektim neler kardeş..Duygularını çok iyi anlıyorum arabadan soğumuştum resmen bi ara artık kasko yaptırıp arabayı yakmayı bile düşündüm yada şantiye de dağdan aşağı atacaktım artık o kadar can sıkmıştı...
Geçen kış yaptırdığım işlemler şöyle.Sanayiye gitmeden forumda okuduklarımı denedim olmadı arka stoplar falan bakmadığım yer kalmadı senin gibi davlumbazlara kadar söküp baktım bende..
1. İlk gittiğim usta abi bu ön cam ızgaradan alıyordur dedi hemen camcıya götürdü beni. Camcı senin camda oynama var dedi söktü tekrar silikonladı taktı tamam artık su almaz dedi.( Yağmur yağdı içeri göl o ustaya selam vermiyorum artık :)
2. Bu sefer gittiğim usta ise abi tamam lpg hortumlarının geçtiği yerde açıklık vardı sikikonladık artık almaz su dedi. ( Yağmur yağdı aynı o ustaya da elveda :)
3. Bu arada arabanın akü bitti 1 hafta kilitli kaldı açamadım merkezi kilitten dolayı..Arabayı açtığımda içeri buz pisti gibiydi paspaslar :)
4. Artık bıkmıştım baktım çözülmüyo bu sorun nisan - mayısa kadar bekledim yağmur yağdıkça ben kürekle su atıyodum dışarı yoldan geçenler bakıyodu bu akıllı napıyo diye artık. :) havalar ısındı biraz yağmurlar geçti. Forumda usta önerilerinden Ankara Şaşmaz da bi servis buldum oraya gittim. Durum kaportalık dedi tamam dedim araban sende kalsın 10-15 gün acele etme dedim. yaptılar aldım arabayı 1 sene garantili işçilik dedi artık damla girmez arabaya dedi sen camı açık unutmazsan eğer..ben de o gazla sormadım valla nedenmiş diye..O günden beri bi sıkıntı yok şimdilik şükür. O kadar sert bi yağmur yağmadı ama şimdilik inşallah almaz..Sende inşallah işini iyi bilen bi ustanın eline düşersinn.. Hayırlı Günler..
kasko olayını ben de düsünmedim değil aslında ama yakma işi sakat biraz:) bi kamyoncu dayı var bizim burda onla bi ara konusacam ama ;)
saka bir yana sizin bu ustadan bilgi alma gibi durumunuz olabilir mi acaba neymıs durum neden olurmus gibisinden?

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2011, 14:05:39 »
Çözersin inşallah ümidini yitirme hemen :) Kronik bi sorun galiba çok duydum golf su olayını. Ama her biri başka bi yerinden alıyo galiba.

Aydınlar Volkswagen
Oto Sanayi Sitesi 6 cadde 60 Sokak No:1/3
Şaşmaz / ANKARA
TEL :  0312 278 12 34
FAX:  0312 278 52 94

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2011, 15:28:20 »
Bende de bagajın sağ kısmı ıslanıyor yağmur yağdığında.

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2011, 15:48:47 »
Çözersin inşallah ümidini yitirme hemen :) Kronik bi sorun galiba çok duydum golf su olayını. Ama her biri başka bi yerinden alıyo galiba.
arabanın patlayan tekerini değiştirmek için kolları sıvamısken bir de şu su alma olayına tekrardan bakayım dedim 10dk kadar önce.hazır stepneyi de cıkarmısken,sol tarafta (nem olan yer) bende kılavuz var(kimisinde ilk yardım cantası varmıs heralde),kılavuzu sabitleyen 2 vidayı söktüm.bagaj dösemesindeki halı fleksi kaldırdım.bagajın sol duvarındaki halı fleksi de sıyırdım ama bu kez sonuna kadar zorladım vee küçük bir gölle karsılastım.Tam olarak;Bagaj zemininin,sol duvarın ve arka stopların ustune oturdugu sac kısmın birleştiği yere denk geliyor! baya yosun falan tutmus orası önceden beri varmıs demekki sorun.neyse orda zeminde 1 tane tıpa var (hani stepne boşlğunda 3 tane var ya aynı onlardan) onu soktum ve su bosaldı.sımdi araba,ister lastiklerden olsun ister giderlerden taşma olsun;su alsa bile ordan akar gider diye düşünüyorum.zaten adamlar bunun olabileceğini kestirmiş olmalı ki;o birleşim yerinin,bagajın iç kısmına denk gelen boş yerini,2 cm yüksekliğinde bir saçla kapamıslar.Şimdi o tıpa torpidoda duruyor,orası açık yani..ben onu takmasam araba bu seferde alttan su,toz,çamur vs. alır mı acaba?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2011, 16:00:08 »
ön çamurluktaki giderler tıkanmıştır. polen filitresinden su alıyoırdur araç
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline