Gönderen Konu: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!  (Okunma sayısı 28397 defa)

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
Ynt: sürücü ve sol arka koltuk önü havuz gibi!!
« Yanıtla #14 : 27 Aralık 2011, 18:37:07 »
ön çamurluktaki giderler tıkanmıştır. polen filitresinden su alıyoırdur araç
kardeş cevap için teşekkürler.peki bu dediğin polen filtresiyle ön çamurluktaki giderler tam olarak nerde?nasıl ulasabilirim orlara bi fotograf yardımıyla gösterebilir msn zahmet olmazsa?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #15 : 27 Aralık 2011, 19:38:16 »

Golf4'lerde de burada olması lazım.. oradaki plastik muhafazayı kaldır polen filitresini göreceksin.  hemen önünde çamurluğun üzerinde ufak bir havuz olacak bak bakalım orada su kalmışmı?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Aralık 2011, 21:31:45 »
sağol kardeş yarın ilk iş olaraktan karıstırıyorum orları :)

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Aralık 2011, 17:41:33 »
@htmetin kardes bu gün dediğiniz yere baktım.polen filtresinin oldugu yuvanın dibinde sol tarafında (arabanın sağı) küçük bi delik var orası mı oluyor gider? orası kuruydu su falan göremedim..

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Aralık 2011, 17:50:24 »
öncelikle merhabalar,ben aranıza yeni katıldım.kısa bir zaman önce 2002 model golf IV 1.6 16v primeline aldım.başlıkta da belirttiğim üzre ve daha önce çoğu arkadaşımızın defalarca başına gelen dert bende de var şu an.geçenlerde Antalya'ya yağan yağmur arabayı resmen göle çevirdi.hele sabahları nemden arabanın içi gözükmüyor:( uzun lafın kısası,Antalya da beni bu dertten kurtaracak bir usta biliyor musunuz arkadaşlar?size danışmadan sanayinin yolunu tutmayayım dedim..
not: benzer problemlerin daha önce açılan başlıklarının tamamına yakınını okudum lakin problemi çözmeye muvaffak olamadım:(
Not:sunroof ve lpg yok aracımda.
yarın musait bir zamanda sanayiye gideceğim.yok mu  Antalyada usta önerisinde buluncak bir arkadaş?

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #19 : 28 Aralık 2011, 23:12:54 »
sinana katılıyorum,, sunroof varsa yüksek ihtimal gider deliği tıkanmıştır bende 2 ay evvel temizlettim.. kendinde yapabilirsin çok basitmiş :) görmek yetiyor 1 kere .. eğer sunroff yoksa çok çeşitli olabilir sebep, sol kısım ıslanıyorsa .. hem ön hemde arka .. iskeletin içine akıyor su gibi geliyor .. sunroffta bende sol ön ve arka ıslanmıştı.. gider tıkanmış ve boru çıkıp islekete akıtmış tüm suyu ..
bugun baktım ama tarı
önce araçın sanrofflumu . sanrooflu ise sanroffu aç ön sol ve arka solda tahliye delikleri var onlardan 2 ly pet şişe ile suyu dök dikkat sadece tahliyelerden dök. sol kapın açık olsun. kapı ile araçın gövdesin ortasında körük var onun üstünde plastik tahliye çıkışı var oraya bak su geliyormu gelmiyorsa. o plastigin uçunu bi tornavida veya ona benzer bişeyle içine dogru karıştır tıkalı ise orası tıkalıdır. tıkanma sebebi ise tozların çamur halinde birikmesi. orayı temizle. dikkat et plastiği yuvasından çıkarttırma sonra altına yatıp el yordamı ile takmak zorunda kalırsın.arka ise tekerin oldugu yerden aşagı su iniyorsa açıkdır. inmiyorsa tekerin yanına altına yatacan tekere yakın bir yerde aynı plastikden gene var monteli el yordamı ile onu bulup temzileyeçen. veya ustaya tarif et. bak döşeme falan söktürmeye kalkma el yordamı ile takılıp sökülebilen plastikler. işi bilmeyene götürdük ilk 2 kez tavan döşemesini söktüler >:(. ben aynı sorunu böyle çözmüşdüm...
kardesım bugun dedıgın yere baktım ama oyle bı gıder bulamadım on kapı ıle iskelet arasında bı koruk var benım aracta oda ıcınden tesısat kablolarının gectıgı koruk korugu cıkardım oldgu gıbı kablo dolu ıcıne tornavıda nasıl gırcek anlamadım
bırde az ustte kucuk bı delık var onu parmagımla ırdeledım ama camur vs yoktubı fotoyla yardımcı olursan sevınırım..

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2011, 16:22:22 »
öncelikle merhabalar,ben aranıza yeni katıldım.kısa bir zaman önce 2002 model golf IV 1.6 16v primeline aldım.başlıkta da belirttiğim üzre ve daha önce çoğu arkadaşımızın defalarca başına gelen dert bende de var şu an.geçenlerde Antalya'ya yağan yağmur arabayı resmen göle çevirdi.hele sabahları nemden arabanın içi gözükmüyor:( uzun lafın kısası,Antalya da beni bu dertten kurtaracak bir usta biliyor musunuz arkadaşlar?size danışmadan sanayinin yolunu tutmayayım dedim..
not: benzer problemlerin daha önce açılan başlıklarının tamamına yakınını okudum lakin problemi çözmeye muvaffak olamadım:(
Not:sunroof ve lpg yok aracımda.
evet arkadaslar sorun halloldu sonuda:) araba tek biryerden değil 2-3 yerden su alıyormus.arka koltugun oraya giden suyun kaynağı arka stopların lastiği bitmis ordan su alıyor.bide bagajı kapatırken basınç yapıp kapanmasına engel olmasın diye,arka stopların yakınına birer tane dikdörtgen seklinde lastik koymuslar delikli, orlardan sızdırıyormus.o lastiğin köşelerini slikonladık,stopların lastigini hallettik ve en sonuda ne olur ne olmaz diye önceden bahsettiğim yerdeki iki gidere matkapla birer delik actık ki su girerse taşmadan aksın gitsin..sürücü koltuguna giren su arkadan gelmesi dısında;hemen krikonun dayandığı yerın iç kısmındaki cukurlukta bi delik varmıs (büyük ihtimalle daha önceki sahibi tekeri değistirirken krikoyu oraya kaçırmış ve tabanı yırtmış).orayı kapattık ve son olarak tabandaki tıpaları degistirdik vee sorun halloldu :)
eğer antalyada olupta böyle bir problemle karşılaşacak olan arkadaş olursa -inşallah başınıza gelmez- diye gittiğim yerin adını veriyorum.akdeniz sanayinde Aygün Kaporta.Sağolsun usta 11 den beri uğraştı ve halletti sorunumu.artık bana da arabayı temizlemeciye vermek kaldı :))

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #21 : 29 Aralık 2011, 17:47:05 »
hadi geçmiş olsun.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Aralık 2011, 17:51:44 »
hadi geçmiş olsun.
teşekkür ederim kardeş.

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2011, 21:36:30 »
geçmiş olsun bugra kardeş. yagmurda çoşarsın artık  :D

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Ocak 2012, 00:19:05 »
http://imageshack.us/photo/my-images/843/20120103160325.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/20120103160334.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/515/20120103160340.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/513/20120103163203.jpg/
arkadaslar benım aractakı su alma sorunu cozdum sayılır fotoları boyle ekleyebıldım
sorunlar soyleymıs
1- stopların altındakı lastıklerı eskımıs ve yırtılmıstı yırttık yerlerı yapıstırdım ve ustaya cekomastık sılıkon  :D cektırdım yerlerıne oturttum
2-sunroof gıderlerı : sunroof ta 4 gıder var benım aracta arka ıkı gıder ve on yolcu tarafı gıderlerı tıkalıydı cok garıptır kı acık olan tek gıder sofor mahallıı onunda hortumu kapı mentesının yakınındakı yerınden ıcerı kacmıs ve butun suyu dırek arabaya verıyordu . tıkalı uc gıderı hava tabancası yardımıyla actık sonra ondekı hortumu cıkarmaya calıstık ama zaman yetmedı bende ustten gıderın gırısını tıkaadım
3- sımdı tek sıkıntım arka sag camurlukta ufak bı delık var ve lastıklerden sıcrayan su oradan az az ıcerı gırıyo onu da ınsaaallah yarın halledecem.
herkese selamlar..

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Ocak 2012, 23:30:38 »
sayın bugrabey aygün kaportanın adresini tam olarak alabilir miyim?antalyada iki sanayi var.biri otogardan aşağıya doğru inerken sağda diğeri sanayi  polis karakolunun olduğu yerde.adresi ve tel nosu verirsen sevinirim.

birde bu sunroof giderlerinin öndeki ikinin deliğini biliyorum arkaya gidenler tam olarak nerde?benim kide su alma yapıyor.

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ocak 2012, 21:30:53 »
sayın bugrabey aygün kaportanın adresini tam olarak alabilir miyim?antalyada iki sanayi var.biri otogardan aşağıya doğru inerken sağda diğeri sanayi  polis karakolunun olduğu yerde.adresi ve tel nosu verirsen sevinirim.

birde bu sunroof giderlerinin öndeki ikinin deliğini biliyorum arkaya gidenler tam olarak nerde?benim kide su alma yapıyor.
pm attım kardeş numarayı,özeline bak.

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Ocak 2012, 12:11:52 »
merhaba beyler
sofor mahallındekı suyu hallettım ama arkada hala su ne yapmalı
arka stopları sokup sılıkon sıkmıstım ama sorun oradan degıl arka amortısor takozlarının oldugu bombelı dırekler ıslanıyo
arabanın ıcınde sag ve sol arka sase dıreklerınde az az sızıntı var arka koltugun sırt dayanan yerıne denk gelıyo
acaba tavanı mı sokturmelıyım=?????