Gönderen Konu: Yağ Lambası Arada Sırada Yanan Arkadaşlar..  (Okunma sayısı 4958 defa)

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
Yağ Lambası Arada Sırada Yanan Arkadaşlar..
« : 30 Aralık 2011, 12:01:20 »
Arkadaşlar benim vede bi çok arkadaşın başına geldiği için yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Aracımın 1 ay önce bi kaç kez yağ lambası yanmış fakat sonmustu, gecen gün tekrar yandı fakat sönmesi uzun sürdü (tabi bu sırada yürümedim) derken son olarak sürekli yanmaya başladı. Yağını kontrol ettiğimde tam doluydu, eksilme yoktu, yağ müşürünü değiştirdik ama sonuc aynı. Ustam (çok iyi dostum) karteri söküp pompaya bakalım dedi ve gördüklerimiz hayret içinde bıraktı. 8-9000'de yağ değiştirmeme rağmen karterin içi ve dolayısı ile pompa kurum ve pislik içindeydi. Derken ufak bi temizlik yeni yağ ve pompa şart oldu. Sonuç olarak sorunum düzeldi, sizlerede tavsiyem böyle bi sorun yaşarsanız muhakkak kartesi açtırın ve temizletin. Nasılsa söner demeyin, ben tüm bakımlarıyla beraber 500tl ödedim ama, dahada agır olabilirdi.
Herkese saygılar.

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
Ynt: Yağ Lambası Arada Sırada Yanan Arkadaşlar..
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 13:59:25 »
Sağolasın..

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2011, 00:27:04 »
Arkadaşlar benim vede bi çok arkadaşın başına geldiği için yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Aracımın 1 ay önce bi kaç kez yağ lambası yanmış fakat sonmustu, gecen gün tekrar yandı fakat sönmesi uzun sürdü (tabi bu sırada yürümedim) derken son olarak sürekli yanmaya başladı. Yağını kontrol ettiğimde tam doluydu, eksilme yoktu, yağ müşürünü değiştirdik ama sonuc aynı. Ustam (çok iyi dostum) karteri söküp pompaya bakalım dedi ve gördüklerimiz hayret içinde bıraktı. 8-9000'de yağ değiştirmeme rağmen karterin içi ve dolayısı ile pompa kurum ve pislik içindeydi. Derken ufak bi temizlik yeni yağ ve pompa şart oldu. Sonuç olarak sorunum düzeldi, sizlerede tavsiyem böyle bi sorun yaşarsanız muhakkak kartesi açtırın ve temizletin. Nasılsa söner demeyin, ben tüm bakımlarıyla beraber 500tl ödedim ama, dahada agır olabilirdi.
Herkese saygılar.

Geçmiş olsun bizim araçların kartelini temizlemek gerçekten çok farkettiriyor. Çeşke temizlenirken fotoğraf çekip burada paylaşabilseydiniz  ne güzel olurdu saygılar.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2012, 02:19:09 »
bir kaç ay önce bende yaptırmıştım benim araçta şıkır şıkır ses yapıyordu arabanın rölantisi ve lpg ayarı tutmuyordu karter temizliğinden sonra aracım  çok rahatlamıştı şimdi yeni aldığım aracada aynısını yapıcam
RedMercury

Çevrimdışı nazm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2012, 03:57:58 »
geçmiş olsun kardeşim dediğin gibi daha fazlası olabilirdi.
Büyük imza.

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2012, 09:01:31 »
yağın kalitesi de önemli dostum araç kurum yapmış yağ pompası tıkandığından yağlama görevi yapamayınca sana göz kırpmış.hangi amrka yağ kullandın bu güne kadar.

Çevrimdışı reallaz61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2012, 16:24:43 »
Mobil 10/40

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2012, 21:52:58 »
benim de yağ lambası 20 km gidince ve bunalık trafikte yanıyor.hararet tam 90 iken yanıyor 85 e düşerse sönüyor, yağ pompası orjinal yeni değişti, yağda yeni, hiçbir şey anlamadım.bakalım ne olacak.

Çevrimdışı ibrahimpertev

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2012, 17:48:08 »
aynı dertten muzdaribim yağ müşirine bakıldı yağ filtresi temizlendi. Yağ lambası motor soğukkende sıcakkende yanıp sönüyor kafasına göre takılıyor. sırada yağ pompasıyla göstergeyi kurcalamak kaldı. bakam nolacak... dıd dıd dıd edip sinirlerimi geriyor terefsiz lamba :)

Çevrimdışı ibrahimpertev

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2012, 17:50:27 »
yalnız önceden çalıştırırken el freni için uyarı sesi vermiyordu şimdi veriyor ara ara sanırım elektronik sorun