Gönderen Konu: silkeme sorunu lütfen yardım  (Okunma sayısı 5890 defa)

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
silkeme sorunu lütfen yardım
« : 30 Aralık 2011, 16:09:15 »
merhaba arkadaslar aranızda yenıyım 2003 model golf 1.6 16valf comfort arac aldım 10 gun olmadı sorunum şu
arac bazen resmen gıtmıyor 1. vıteste  gaza basıyorum devır 3000-4000 oluyor ama km 15-20km lerde ve arac asırı sılkelıyor bu durum 3. vitese kadar bu şekilde devam ediyor sonra arac zar zor 80 lere cıkınca normal gıdıyor bu konuda tecrubesı olanlar cevap yazarsa sevınırım aracım lpg lı ama benzınde kullanıyorum yarın servıse gıdecem bırde sıze danısmak ıstedım

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: silkeme sorunu lütfen yardım
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011, 16:26:18 »
bahsettiğiniz silkeleme gaz pedalını bıraktığınızda oluyorsa o birçok golf te mevcut bir sorun.gerçi AKL motorlar yapıyor diye biliyorum.BCB motorda ilk defa duydum.bizim araç da yapıyor (AKL motor) ama ben alıştım.debriyajlı kullanınca pek rahatsız etmiyor.ama gaz yememesi olayına bir şey söyleyemem.forumdaki üstadlar yardımcı olurlar umarım
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 16:29:23 »
Boğaz kelebeğinde sorun olabilir, eğer lpgli ise daha fazla hissedilir..

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2011, 17:29:49 »
araç lpg lı ama lpg de kullanmıyorum
ayagımı gazdan cekınce degıl soyle ornek vereyım ısıklarda duruyorum 1. vitese taktım ve kalkacam araba sılkeleye sılkeleye yol alıyor ılk baslarda devrını aldıramıyorum zannettım ama degıl yanı aracada devır yukselıyor gaza basınca ama hız yukselmıyor debrıyajı kacırmıyor kontrol ettım

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2011, 19:43:17 »
merhaba arkadaslar aranızda yenıyım 2003 model golf 1.6 16valf comfort arac aldım 10 gun olmadı sorunum şu
arac bazen resmen gıtmıyor 1. vıteste gaza basıyorum devır 3000-4000 oluyor ama km 15-20km lerde ve arac asırı sılkelıyor bu durum 3. vitese kadar bu şekilde devam ediyor sonra arac zar zor 80 lere cıkınca normal gıdıyor bu konuda tecrubesı olanlar cevap yazarsa sevınırım aracım lpg lı ama benzınde kullanıyorum yarın servıse gıdecem bırde sıze danısmak ıstedım

şu kısım sorunun baskı balata kaynaklı olduğunun delil gibi duruyori. lpg adaptasyon, boğaz kelebeği temizliği vs bunların belirtisi araçta gaz yeme isteksizliği yığılma gibi sorunlar şeklinde ortaya çıkar.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2011, 19:58:17 »
aslında kendı çapımda baskı balata yı kotrol ettım
vıtese taktım debrıyaj frene ve gaza aynı anda bastım daha sonra debrıyajdan yavasca cektım stop ettı normal geldı bana  daha once vw kullanmadım aracta lpg var ama lpg kapagının oldugu yerde kırık oldugu ıcın aracı lpg ıle deneme sansım olmadı sızce ılke once lpg yı yaptırıp lpg de deneyeyımmı yoksa ılk once servısemı gıdeyım adaptasyon fln nedır tam bılmıyorum

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2011, 20:30:19 »
tolgaya katılıyorum banada baskı baltanda problem varmış gibi geliyor.senin kontrol ettiğin şekilde anlaşılmayabilir el frenini çekip deneseydin yada en mantıklısı bi ustaya götürüp bakıtrman.anlattıklarına göre araba devirleniyor ama araç hızlanmıyor.buda güç aktarılamıyor demektir.

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2011, 20:49:03 »
artık yarına baktıracamda diyorum kı benzın pompasında fılıtresınde vs sorun olabılır belkı,  ilk once lpg yı yaptırıp lpg de  denesem sorun devam ederse demek kı benzın pompasından degıl sızce daha mı dogru olur

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2011, 21:35:54 »
ben senin yerinde olsam benzin pompasından,boğaz kelebeğinden önce giderim ustaya durumu anlatırım ve baskı balatadan şüpheleniyorum bi kontrol edin derim zaten o direksiyonun başına geçince 2 dakikada anlicaktır balatanın durumunu ha eğer balatada bi problem yoksa olabilecek diğer ihtimalleri usta dğerlendirecektir...

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2011, 21:53:26 »
Merhaba.

Bujilere baktırmanı tavsiye ederim...
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2011, 22:12:04 »
az once kısa mesafede surdum hıc bır sorun yasatmadı yanı sorun bazen yasanıyor
baskıdan kaynaklansa bazen mı yapar her zaman mı
bujılerı de baktıracam saol

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2011, 10:19:46 »
baskı balatada problem varsa yada bitmeye yüz tutmuşşsa vitesi sık kullandığın genelde küçük viteslerde yapar çekiş düşüklüğünü. balata kullanımın azaldıkça soğuyacağı için ilerleyen viteslerde daha az yapar.ama genede kayıp olur çekiş düşer yakıt artar.ayrıca böyle bi durum varsa çekiş düşüklüğü yaşadığın anda kokuda gelebilr balatadan..

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2011, 10:47:40 »
bence baskı balatadan degil. Arkadas bazen yapıyor diyor . Arkadasım 5 . Vitesde 100 km giderken dene bakalım devir saati kac olacak
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2011, 10:50:14 »
ek olarak kalkıslarda titreme yapıyormu aracın?
2015 1.4 125ps highline