Gönderen Konu: benzin pompası arıza !!  (Okunma sayısı 32482 defa)

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk4
benzin pompası arıza !!
« : 03 Ocak 2012, 18:52:04 »
       arkadaslar aracım son bir ay içinde 3.kez mars almadı.yanlız ilk seferinde marsı alıp calısıyor     sonra direk stop ediyor.ikinci üçüncü . . beşinci denemede basarısızlıkla sonuclanıyor.sonra gazın dugmesıne basarak yaptıgım denemede arac sorunsuz
calısıyor.bir tanıdık benzin pompası bozuk olsa hiç benzinde çalışmaz dedi.
       bir ustayı aradım benzın pompası sorunlu dedi.nereye göstereyim ve masrafım ne civarda
olur mümkün olan en uygun yerde yaptıracagım yardımlarınızı beklıyorum

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
Ynt: benzin pompası arıza !!
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 19:13:47 »
ben gecen hafta tekleme problemı ıle sanayıye gıttım benzın pompasından suphelendıgım ıcın bıraz arastırmıstım sadece parca bedelı 300 lıra cıvarı ama temızleyerek de duzelten arkadaslar var ılk once benzın pompasını ve bogaz kelegını temızlet ardından adaptasyon yaparak dene olmazsa degiş..

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 19:24:59 »
       arkadaslar aracım son bir ay içinde 3.kez mars almadı.yanlız ilk seferinde marsı alıp calısıyor     sonra direk stop ediyor.ikinci üçüncü . . beşinci denemede basarısızlıkla sonuclanıyor.sonra gazın dugmesıne basarak yaptıgım denemede arac sorunsuz
calısıyor.bir tanıdık benzin pompası bozuk olsa hiç benzinde çalışmaz dedi.
       bir ustayı aradım benzın pompası sorunlu dedi.nereye göstereyim ve masrafım ne civarda
olur mümkün olan en uygun yerde yaptıracagım yardımlarınızı beklıyorum

3 yıl önce  polo marka aracımda aynı sorunu yaşadım. Ben de lpg düğmesine basılı tutup gaz ile çalıştırmıştımve hemen bir özel servise götürdüm. kontrol ettiler pompa arızalı denildi. benzin deposu açıldı ve pompa aparatı çıkarıldı . tamamı pahalı idi 400 tl civarıydı. sadece iç pompa kısmını çıkarttı usta ama baya bi uğraşarak. pompa iç kısmını 75 tl ye aldık. işçiliğe de 50 tl vermiştim sorun hallolmuştu. o zamanlar çok az benzin bulunduruyordum usta o nedenle pompa kuru kalıp arza yapmış dedi. Sonrasında en az yarım depo benzin bylundurdum hep bir daha sıkıntı olmadı. şimdi golf aracımda da yarım depo hep bulunur.

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2012, 22:23:28 »
kardeş gecen sene bendede vardı pompayı sökmüşler saglam çıkmış. boşuna degiştirmeyelim demiş usta. makinaya bagladık dedi usta 1.5 saat enjertörleri temizledik. baya bi simsiyah kir ne bilim bişiler akdı dedi. daha sonra marja bas tık anında çalışıyor maşallah. 100 tl vermişdim tabi usta tanıdık.

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2012, 22:53:19 »
eğer sorun benzin pompasında olsa hiç çalışmaz bunu aklından çıkartma ayrıca ben yeni değiştirdim arızalanmıştı 25 işçilik 75 pompa garantili sadece motoru tamamı 350 tl falan ama gerek yok :) boşa masraf sorun yaşamazsın...

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2012, 18:54:45 »
eğer sorun benzin pompasında olsa hiç çalışmaz bunu aklından çıkartma ayrıca ben yeni değiştirdim arızalanmıştı 25 işçilik 75 pompa garantili sadece motoru tamamı 350 tl falan ama gerek yok :) boşa masraf sorun yaşamazsın...

bende bu sekılde dusunuyorumda kontrol edılmesınde fayda var.kırıkkalede okuyorum yaptırdıgınız yeri tarif eebilirseniz dogrudan oraya gostereyım :D

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2012, 18:57:20 »
3 yıl önce  polo marka aracımda aynı sorunu yaşadım. Ben de lpg düğmesine basılı tutup gaz ile çalıştırmıştımve hemen bir özel servise götürdüm. kontrol ettiler pompa arızalı denildi. benzin deposu açıldı ve pompa aparatı çıkarıldı . tamamı pahalı idi 400 tl civarıydı. sadece iç pompa kısmını çıkarttı usta ama baya bi uğraşarak. pompa iç kısmını 75 tl ye aldık. işçiliğe de 50 tl vermiştim sorun hallolmuştu. o zamanlar çok az benzin bulunduruyordum usta o nedenle pompa kuru kalıp arza yapmış dedi. Sonrasında en az yarım depo benzin bylundurdum hep bir daha sıkıntı olmadı. şimdi golf aracımda da yarım depo hep bulunur.

zaten en buyuk sorunumuz o  :D ogrencı oldugum ıcın ısık yanmadan benzın almam genelde.bende kısa yoldan hallolur dıye umuyorum ınsallah

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2012, 00:05:03 »
ben tarif ederim özelden numaranı at yardımcı olurum buluşuruz sorunu birlikte çözeriz...    :saygılar

Çevrimdışı uler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2012, 00:22:11 »
kardeş o sorun bendede oldu.özellikle sabahları zor çalışıyor.bikeresinde hiç çalışmadı usta pompayı değiştirmen gerekli bozuk dedi.ama üzerine vurunca çalıştırdı.ben değiştirmedim.çok pahalı.enjektör temizleyici döktüm oda çare olmadı.artık ya temizletecem pompayı yada değiştirecem.

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2012, 01:41:16 »
ustaya bakma kardeşim sen pompa değiştirme 300 lira motor 75 lira iyi araştırın tavsiyem o yönde ...

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2012, 21:15:31 »
ustaya bakma kardeşim sen pompa değiştirme 300 lira motor 75 lira iyi araştırın tavsiyem o yönde ...
hocam pompayı degıstırdık ya.arkadasın dedıgı gıbı vurunca calısıyodu degısecek dedıler.yan sanayı taktık ınanılmaz ses cıkarıyodu mecbur orjınal parca kullandık. 175 lira 20 lirada işcilik icin odeme yaptım bırhaylı tuzlu oldu :SS

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2012, 21:18:29 »
pompa vurunca çalışıyorsa değişme vakti gelmiş demektir, ne zaman yolda bırakacağı belli olmaz.yani öyle olsa hiç çalışmaz diye bir kaide yok

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2012, 21:21:06 »
pompa vurunca çalışıyorsa değişme vakti gelmiş demektir, ne zaman yolda bırakacağı belli olmaz.yani öyle olsa hiç çalışmaz diye bir kaide yok

artık oyle yaptık bızde :D yanlız bu ıtalyan olan yan sanayıye gırmeyın bence.cunku ılk zamanlar orda oyle bı parca oldugunu bıle bılmezken yan sanayı takıldıgında kalorıferın son ayarından daha fazla ses cıkardıgını dusunun.tahammul edılemez 70 lira fark ıcın

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2012, 21:23:23 »
zaten tahammül etmene gerek kalmıyor, 2 ay ömrü var :)