Gönderen Konu: ikinci marşta gaza basarak çalışma sorunu  (Okunma sayısı 28807 defa)

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
Ynt: ikinci marşta gaza basarak çalışma sorunu
« Yanıtla #14 : 06 Şubat 2012, 21:30:33 »
Dostum aranızda yeniyim ama aynı sorun benim aracımdada meydana geldi..ilk marşta çalışan araç 2. ve 3. marşta çalışmaya başladı..Ustama götürdüm ve hararet müşirini değiştirdi şuan en ufak bir problem yok. -10 derece soğukta bile tek marşta çalışıyor.ne titreme,ne devirlerde dengesizlik hiçbişey olmadı..45 tl müşir + 20 tl işçilik 65 tl ödedik..

farklı bir hararet müşiri takıp denendiğinde de aynı sorun oldu mu? veya hiç denemediniz mi farklı bir hararet müşiriyle?

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Şubat 2012, 23:12:12 »
yok başka hararet müşiri denemedik, benim sorunum arabayı gazda stop ederseniz oluyor benzinde bırakırsanız olmuyor, benzinde bıraktım sabah -20 dereceydi tek marşta hemen aldı ama tüpte stop edince +10 derecede bile ikinci marşta gaza pompalayınca çalışıyor,

sanayide 3 farklı tüpçüye baktırdım sorun yok dediler, serviste baktırdım buji, kablo, marş motoru, akü vs. marşla ilgili ne varsa baktırdım sorun çıkmadı, işin komik tarafı sanayiye gidince çalışıyor :) usta 15 kere bastı çalıştı sonra döndü bana neyi değiştirelim abi dedi :)
şimdilik bıraktım kendi haline canımı sıkmaya başladı, ilk önce hararet müşirinden başlayıp benzin otomatiğine kadar gitcem galiba:)

kafa karıştıran sadece tüpte bırakınca sorun çıkarması,
tüpçüye gösterince arıza yok diyor,
vw servise gidince haliyle benzinde çalıştırıyor o da sorun yok diyor ,
anlayacağın sorun yokmuş :) ben kendi kendime sinir oluyorum, bi de usta basınca çalışıyo ya adamı yalancı çıkarıyo :)
neyse bi cinnet anında ateşlemeyle ilgili ne varsa değiştircem o zaman sorun kalmayacak :)

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2012, 16:50:04 »
siz yine de farklı bir hararet müşiri takıp birkaç kez deneyin derim.Ben de ustama götürdüğümde araba çalışıyordu..sonra hararet müşirini deneme amaçlı değiştirdik herşey normale döndü ve tek marşla hala şuan.

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2012, 20:45:26 »
ilk fırsatta değiştircem ama ilçede oturuyorum kardan kıştan fırsat olmadı, bıktım zincirden soğuktan :(
inşallah müşirdir :)

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2012, 00:38:07 »
büyük ihtimalle müşir olabilir dostum.neden dersen benim usta da ilk baş müşir saglam dedi..sonra ben deneyelim yinede dedim..denedik ve sorun gitti..internette cok arastırmıştım herkes müşir diyordu harbiden de müşir cıktı :D inşallah sizinde öyledir dostum..40 tl bişey

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2012, 15:22:31 »
çok bilen usta da iyi olmuyo kardeşim, baktı diaognostik cihazına bağladı yok dedi bişey,
deneyelim dedim ne gerek var abi çalışan parça değişir mi diyo :)
2 gündür düzeldi araba şaşırdım, karlı havalar geçsin ilk iş kendim değiştircem :)
ama ne olursa olsun vw herşeye değer, megane mış focus muş elimi sürmem valla,
lupo olsun vw olsun :))

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Şubat 2012, 22:39:39 »
çok bilen usta da iyi olmuyo kardeşim, baktı diaognostik cihazına bağladı yok dedi bişey,
deneyelim dedim ne gerek var abi çalışan parça değişir mi diyo :)
2 gündür düzeldi araba şaşırdım, karlı havalar geçsin ilk iş kendim değiştircem :)
ama ne olursa olsun vw herşeye değer, megane mış focus muş elimi sürmem valla,
lupo olsun vw olsun :))

aynen kardeşim..ben daha arabayı aldıgımın 5. günü sanayiye düştüm :D ama yinede borama hastayım :) 1985 model bile olsun ama bora olsun :) volkswagen olsun :)

Çevrimdışı ciftci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Şubat 2012, 11:57:53 »
arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bu işlerden de fazla anlamam. Benim aracım 2004 pasifiv O.V. bende ilk marşta çalışmamamprobeli başladı fakat herzaman yapmıyordu. yaptığında biraz gaz pedalına basıp çalıştırıyordum. ardından fan açmaya başladı. servise götürdüm. komple termostat değişti (ısı müşürüde üstünde ) aldım olmuştu. 1 gün içinde yine fan açmaya başladı. yine götürdüm. termostata giden kabloda olabilir dediler yaptılar oldu. şuana kadar fan probelim yok fakat ilk marşta çalışmamam boğulma olayı var ve sıklaştı. hararet müşürü demişsiniz zaten yeni değişti. marş motoru kömürler değişti. bujiler değişti yinede aynı. neden kaynaklanıyor bilmiyorum. şuanda arabam ustada benzin pompası , depo havalandırması hepsine bakacak , boğaz kelebieği temizlendi adaptasyon yapıldı. yidene aynı. yardımlarınızı bekliyorum. bugünlerde hava -1 , 2 derece sabah hemen çalışıyor. slm.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2012, 11:59:20 Gönderen: ciftci »

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Mart 2012, 20:56:50 »
ciftci arkadaşım aracınız lpg'li mi?
bende sorun arabayı lpgde stop edince oluyor, biraz benzinle binince tek marşta çabucak alıyor,
ben de  kardan hala değiştiremedim, havalar biraz düzelse hemen değiştrcem hararet müşirini,
ama benzin pompasından da şüpheleniyorum, bulabilirseniz deneme amaçlı değiştirin

Çevrimdışı ciftci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Mart 2012, 08:34:51 »
evet fatih arkadaş benimkide lovato marka tüpü var ama seninki gibi olmuyor. gazda da bıraksam benzinde de bıraksam aynı. Sorunu herzaman yapmıyor ama sık sık yapıyor. marjı çeviriyorum. Biraz alıyor. Birkaç piston hareketi oluyor ve stop ediyor.

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #24 : 02 Mart 2012, 12:15:42 »
konuyu takıp edıyorum ama kafama bırsey takıldı hararet musuru bozuk oldugu zaman sıcaklık gostergesınden yada fan acmamasından anlasılmaz mı ????

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Mart 2012, 15:10:37 »
konuyu takıp edıyorum ama kafama bırsey takıldı hararet musuru bozuk oldugu zaman sıcaklık gostergesınden yada fan acmamasından anlasılmaz mı ????

hararet müşiri bozuksa hararet göstergesi 50de sabit kalıyor.şahsen benimkine böyle olmuştu.

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Mart 2012, 19:41:28 »
fazla bilgim ve müşir değiştirme tecrübem yok dolayısıyla bilmiyorum ama sorunlar farklı,
ciftci arkadaşta tüp benzin farketmiyor arasıra yapıyor,
bende sadece tüpte bırakınca oluyor benzinde bırakınca normale dönüyor,
google da aradım kimilerinde soğukta çalışıyor motor ısınınca çalışmıyor,
müşir diyen var, benzin pompası diyen var, hatta tüp enjektörü regülatör diyen var,
fırsat bulursam hararet müşirinden başlicam ama kardan işe bile gitmeye korkar olduk :(

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #27 : 03 Mart 2012, 12:08:19 »
hararet müşiri bozuksa hararet göstergesi 50de sabit kalıyor.şahsen benimkine böyle olmuştu.
benım aracta ıkıncı ucuncu marsta calısıyo ama hararet ısınınca 90 da cakılı musur musur sıkıntısı yok dıye dusunuyorum ama yanlıs möıyım?????