Gönderen Konu: rolanti sorunu  (Okunma sayısı 28393 defa)

Çevrimdışı s.akin

• Profili Görüntüle
rolanti sorunu
« : 24 Ocak 2012, 15:10:16 »
bogaz kelebegini temizletikten sonra arabanın rolantısı bozuldu. rolanti sürekli hareket halınde. bogaz kelebegini basit bir usta temizledi arac bilgisayara falanda baglanmadı. araba 2000 model golf confort. Arkadaşlar rolanti sorununu nasıl cözerim bir yardım lütfen...
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 15:11:42 Gönderen: s.akin »

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
Ynt: rolanti sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2012, 15:17:30 »
bilgisayara bağlatıp sıfırlatın sonra adaptasyon ayarı yaptırın. düzelmesi lazım

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2012, 15:32:57 »
bilgisayara bağlatıp sıfırlatın sonra adaptasyon ayarı yaptırın. düzelmesi lazım
+1
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı s.akin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2012, 15:40:08 »
inşallah düzelir umut kardeş bunu illa yetkili servistemi yaptırmak gerekir

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2012, 17:18:26 »
valla en az 5-6 tane özel servis gezmiş biri olarak yetkili servise götür derim . oraya buraya kurcalatma aracı üç beş fazla ödersin ama garantili olur işin paraya kıy yetkili servise git derim ben..
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2012, 17:54:26 »
+1

Bir +1 de benden. Sorun budur %90.

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2012, 20:10:38 »
inşallah düzelir umut kardeş bunu illa yetkili servistemi yaptırmak gerekir
saglam bir ustaya gitsen de olur yetkıli servise gidersen bogaz kelebegini degistireli derler hemen
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı s.akin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2012, 17:04:31 »
teşekürler ilgilendiginiz için

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2012, 19:42:11 »
arkadaşlar sadece yagmurlu havalarda rolanti gidip geliyor ve lpg de stop ediyor araçım. bugun götürdüm (yagmur yagmıyordu) bogaz kelebegi temizlicez ya düzeliyor ya tamemen bozuluyor dediler. temizleme 30 tl alıyoruz adaptasyonda yapıyoruz dediler. bogaz kelebeği nekadar diye merak ettim sordum 400 civarı dediler. daha önce bogaz kelebeğini degiştiren varmıdır.aynı dükkandaki diğer ustada bogaz kelebeğinden olsa benzindede yapması lazım dedi. en iyisi elletmeyem dedim yagmurlu havada gitmeyi düşnüyorum tekrar.
 bu arada mtv ödedim : 118 tl 6 aylık
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2012, 19:42:50 Gönderen: cicos »

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2012, 22:04:01 »
arkadaşlar sadece yagmurlu havalarda rolanti gidip geliyor ve lpg de stop ediyor araçım. bugun götürdüm (yagmur yagmıyordu) bogaz kelebegi temizlicez ya düzeliyor ya tamemen bozuluyor dediler. temizleme 30 tl alıyoruz adaptasyonda yapıyoruz dediler. bogaz kelebeği nekadar diye merak ettim sordum 400 civarı dediler. daha önce bogaz kelebeğini degiştiren varmıdır.aynı dükkandaki diğer ustada bogaz kelebeğinden olsa benzindede yapması lazım dedi. en iyisi elletmeyem dedim yagmurlu havada gitmeyi düşnüyorum tekrar.
 bu arada mtv ödedim : 118 tl 6 aylık

egr valfini kontrol ettir (eksoz geri dönüşüm valfi 190 tl) aynı sorun bendede oluyordu. boğaz kelebeğini değiştirmene gerek yok. yağmurlu havada devir saati oynuyordu. yaptığı zaman egr valfinin fişini çek o şekilde dene sorun yoksa arıza egr dendir. benzinde yapmaz.

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2012, 18:25:53 »
egr valfini kontrol ettir (eksoz geri dönüşüm valfi 190 tl) aynı sorun bendede oluyordu. boğaz kelebeğini değiştirmene gerek yok. yağmurlu havada devir saati oynuyordu. yaptığı zaman egr valfinin fişini çek o şekilde dene sorun yoksa arıza egr dendir. benzinde yapmaz.
egr valfi fişi nerdedir tarif edermisin ustadım. veya fotosu varsa çok daha iyi olur.

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2012, 09:41:12 »
egr valfi fişi nerdedir tarif edermisin ustadım. veya fotosu varsa çok daha iyi olur.

ben 2-3 gün valf devre dışı bindim parçanın yenisi gelene kadar motor saat gibi çalıştı. fişi çekersen arıza lamban yanabilir. hava akışını ayarlayan bir parçadır.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2012, 11:27:01 »
Benimde araç soğuk havada  daha tüpe geçmeden ışıklarda  durdugumda D konumunda iken titreme oluyor devir saati 900 le 800 arası gidip geliyor Stop etmiyor ama sarsıntı şiddetli olabiliyor.N konumuna aldugumda sarsıntı ve devir dalgalanması olmuyor.Yazın yada baharda zaten bi sıkıntı yok.

Boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırdım bilgisayara bağlayıp 2 kere değişen bişey yok.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 11:27:44 Gönderen: rene »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2012, 13:07:49 »
Benimde araç soğuk havada  daha tüpe geçmeden ışıklarda  durdugumda D konumunda iken titreme oluyor devir saati 900 le 800 arası gidip geliyor Stop etmiyor ama sarsıntı şiddetli olabiliyor.N konumuna aldugumda sarsıntı ve devir dalgalanması olmuyor.Yazın yada baharda zaten bi sıkıntı yok.

Boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yaptırdım bilgisayara bağlayıp 2 kere değişen bişey yok.

Konum "D" de iken araba hala kavrama olduğundan motor otomatik gaz veriyor..  30 sn ve üzerindeki beklemelerde Boşa atınız aracınızı..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline