Gönderen Konu: rolanti sorunu  (Okunma sayısı 28407 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: rolanti sorunu
« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2012, 13:39:34 »
Onu biliyorum hasan kardesimde titremeyi 2senedir yapmıyodu D dede olsa simdi neden yapıyor onu arıyorum.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Ocak 2012, 13:46:56 »
Arkadaşlar bu rölanti dalgalanma sorunu bende de var. Benzinde az lpg de fazla yapıyor. Benzinde ve lpg de stop da ediyor. İlk çalıştırdığımda benzinde yüklenip bırakıyorum pat sıfıra düşüyor. biraz ısındıktan sonra benzinde hafif dalgalanma var ama lpg de çok. 600 e inip inip çıkıyor 10 sn içinde 800 de sabitliyor ama bazen giderken vites değiştirmek için debrijaya bastığımda çabuk davranmazsam stop ediyor. çok sakat bi durum yolun ortasında. bu sorun kesin boğaz kelebeği kirlenmesi mi. benzinde de olmasa lpg filtresinden filan diyecem ama benzinde de stop var... yorumlarınız
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Ocak 2012, 13:50:31 »
ayrıca yolda giderken de arasıra titremeler silkelemeler yapıyor.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2012, 13:57:29 »
Onu biliyorum hasan kardesimde titremeyi 2senedir yapmıyodu D dede olsa simdi neden yapıyor onu arıyorum.

Araban eskiyo birader. Sonuçta otomatik vitesinde balatası var ömrü var.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2012, 20:09:29 »
Sanzuman balataları yada sanzuman kavramasıyla alakası yokki bu durumun kardes cok soguk harici olmuyor ve hararet göstergesi 50yi gectigi an düzeliyor.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Ocak 2012, 20:57:14 »
şanzumandan şu şekilde mi oluyo acaba hani yukardan kavrıyo ya biraz hani gazı az verdiğimizde yukardan kavradığı için stop etme oluyo olabilir mi tabi bnm anlattığım bnm aracıma göre düz viteste olabilir mi bu durum ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Ocak 2012, 22:05:32 »
Aynen öyle caner l D de frene bastıgımdan devir yükselemiyor 800 de sabit kalıyor ısıkta beklerken ama sabah çalıştırmasında motor bunu ayarlamıyor devir dalgalanıyor.Şanzumanla alkası yok zaten motorla alakalı bu durum Egr valfi mantıklı fişini çekip bi bakmak lazım ayrıca öğretmen nickli arkadaşımız çözmüş sanırım sıkıntıyı yazar burayada Devir sensörünü değiştirdim çözüldü demiş ki oda çok mantıklı.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 22:06:11 Gönderen: rene »

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2012, 00:12:05 »
bu egr valfı dedıgımız olay nedır bıde nerde bu parca ve fişi ? Bnm aracım 1.6 sr motor foto ıle yerını gosterebılır mısınız bız de aydınlanalım :)

Çevrimdışı aniL43

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Ocak 2012, 12:16:51 »
gaz kelebeğini temizletmek her zaman çözüm olmayabilir
akl lerin gaz kelebeği bcb lerden daha ucuz ayrıca
not olarak söyleyeyim direk arabayı stop edip kelebeği çıkartıp temizletirseniz ani sıcaklık değişiminden kelebeğiniz yamulabilir
biraz soğumasını bekleyin
Satılık California Scents Araç Kokuları

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ocak 2012, 12:27:56 »
bu egr valfı dedıgımız olay nedır bıde nerde bu parca ve fişi ? Bnm aracım 1.6 sr motor foto ıle yerını gosterebılır mısınız bız de aydınlanalım :)
1.6 sr ler le ilgili bilgim yok. benim başıma geldiği için ve çözümüde egr valfini değişince çözdüğüm için bu şekilde yardımcı olmaya çalıştım. sizden ricam eğer egr nin fişini çekerseniz aracı çok fazla kullanmayın ben maksimum 40-50 km kullandım bu şekilde. egr nin mutlaka araca bi faydası vardır. o yüzden sadece deneme amaçlı bu işlemi yapın. sorun yine düzelmez ise bobinlere bakın. yamurlu havalarda rolantide oynama oluyor ve debriyaja bastığım zaman harekethalinde bile olsam stop ediyordu. trafikte iken stop etmesin diye klimayı açıyordum devir saati biraz yükseldiği için stop etmiyordu. umarım sorununuz çözülür.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2012, 12:28:51 Gönderen: bennecyim »

Çevrimdışı aniL43

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ocak 2012, 12:43:17 »
1.6 sr ler le ilgili bilgim yok. benim başıma geldiği için ve çözümüde egr valfini değişince çözdüğüm için bu şekilde yardımcı olmaya çalıştım. sizden ricam eğer egr nin fişini çekerseniz aracı çok fazla kullanmayın ben maksimum 40-50 km kullandım bu şekilde. egr nin mutlaka araca bi faydası vardır. o yüzden sadece deneme amaçlı bu işlemi yapın. sorun yine düzelmez ise bobinlere bakın. yamurlu havalarda rolantide oynama oluyor ve debriyaja bastığım zaman harekethalinde bile olsam stop ediyordu. trafikte iken stop etmesin diye klimayı açıyordum devir saati biraz yükseldiği için stop etmiyordu. umarım sorununuz çözülür.

egr nin kanıtlanmış bi faydası yok araca
özellikle dizel araçlarda derhal iptal edilmeli bence
sorunlu bi parça genel olarak marka modelle ilgisi yok
ayrıntılı bilgiye
http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet/egzoz_sistemi/erg.htm  linkinden ulaşabilirsiniz
Satılık California Scents Araç Kokuları

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 31 Ocak 2012, 17:08:27 »
Arkadaşlar bu rölanti dalgalanma sorunu bende de var. Benzinde az lpg de fazla yapıyor. Benzinde ve lpg de stop da ediyor. İlk çalıştırdığımda benzinde yüklenip bırakıyorum pat sıfıra düşüyor. biraz ısındıktan sonra benzinde hafif dalgalanma var ama lpg de çok. 600 e inip inip çıkıyor 10 sn içinde 800 de sabitliyor ama bazen giderken vites değiştirmek için debrijaya bastığımda çabuk davranmazsam stop ediyor. çok sakat bi durum yolun ortasında. bu sorun kesin boğaz kelebeği kirlenmesi mi. benzinde de olmasa lpg filtresinden filan diyecem ama benzinde de stop var... yorumlarınız

evet arkadaşlar 50 TL ye boğaz kelebeğimi temizletip adaptasyon yaptırdım sorunum düzeldi. Ancak herkesin sorunu aynı olmayabilir buna dikkat edelim benim sorunum ısınınca filan da geçmiyordu. Benim dalgalanma 10 sn içinde kendiliğinden düzeliyordu ama her gaza basıp bırakılışında oluyodu dalgalanma. çok yüklenip bırakınca da direk sıfıra düşüyordu pat stop :) aynı sorun olanlara tavsiyem öncelikle boğaz kelebeği temizliği. 3 tane ustam var hepsine sorduktan sonra onların %90 boğaz kelebeğindendir demesi üzerine bu işlemi yaptırdım ve şimdilik haklı çıktıkları görünüyor... daha önce bu işlemi yaptıranlar bu sorum size 50 Tl ücret nasıl bu işlem için.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 31 Ocak 2012, 17:11:15 »
ben 30 lira vermiştim ama tabi değişebiliyor durumdan duruma ben genelde çeşitli sensör arızaları da var şunu temizledik bunu temizledik diyorlar 100 liradan aşağı çıkmıyordum. ama en son sadece kelebek temizliğine 30 lira verdim .

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Ocak 2012, 18:02:35 »
50 lira normal Caner devamlı müşteri diye güzellik yapmışlar :)